لوگو کافاز

در تلفن های همراه آینده چه ویژگی های جدیدی می توانیم ببینیم؟

فهرست مطالب

ما از نظر فناوری پیشرفت زیادی کرده ایم. از وسایل نقلیه اسب سواری گرفته تا خودروهای اتوماتیک و از تلفن های حجیم گرفته تا ساعت های هوشمند که تماس های شما را انجام می دهد. در کنار فناوری ، تلفن های همراه و ویژگی های آنها نیز با سرعت بیشتر در حال پیشرفت است. چند ماه پیش ، قبل از عرضه آیفون 7 ، هیچکس تصور نمی کرد که یک تلفن همراه بتواند تصاویری مانند دوربین DSLR ثبت کند. در حال حاضر ، چندین تلفن وجود دارد که آن را می کشند و ظاهر آن را آسان می کنند. تلفن های هوشمند زندگی ما را آسان کرده و خواهند کرد. اما ، آینده گوشی های هوشمند چگونه است؟

تلفن های همراه در آینده چگونه تغییر خواهند کرد؟

  1. هوش مصنوعی

وقتی کسی از اصطلاح “هوش مصنوعی” استفاده می کند ، منظور او این است که می خواهد موجودی ایجاد کند که بتواند مانند یک انسان فکر و عمل کند. نه ، ما به عمل تولد اشاره نمی کنیم. این موجود دیجیتالی و مصنوعی است ، اما دارای هوش است که می تواند با مغز انسان رقابت کند.

مفهوم هوش مصنوعی برای دستگاه های هوشمند چیز جدیدی نیست ، اما ایجاد آن بسیار دشوار است. گوگل ، اپل و ویندوز دستیارهای تلفن همراه خود را منتشر کرده اند که به شیوه ای مشابه کار می کنند. مفهوم این است که این هوش مصنوعی تلفن همراه شما را بسیار هوشمندتر می کند و بنابراین به طور داوطلبانه به شما در زندگی روزمره کمک می کند. در حال حاضر ، می توانید دستوراتی را به آن بدهید و از شما بخواهید کاری انجام دهید. این تلفن حتی می تواند مکالمه را تا چند خط حفظ کند ، که پیشرفت بزرگی است!

با این حال ، تلفن های نسل بعدی متفاوت خواهند بود. در آینده ، تلفن شما می تواند زمان ناراحتی شما را تشخیص دهد و بر این اساس شما را با یک شوخی تشویق می کند یا شاید حتی به شما دلداری دهد. بر اساس اقدامات شما می تواند رشد کند و بر این اساس حرکت بعدی شما را پیش بینی کرده و آن را برای شما انجام می دهد. به عنوان مثال ، اگر قرار ملاقات با دندانپزشک را با تلفن بشنود ، بدون درخواست از شما به طور خودکار یادآوری را تنظیم می کند.

البته ، همه اینها یک رویای دور به نظر می رسد ، اما گوگل و اپل در حال حاضر پیشرفت بزرگی در این زمینه دارند. مارک زاکربرگ حتی هوش مصنوعی خودش را دارد که خانه اش را اداره می کند و تقریباً به ایده آل نزدیک است. حدس بزنید Skynet از Terminator در نهایت ممکن است چندان ساختگی نباشد!

  1. منبع تغذیه

در حال حاضر ، تلفن های هوشمند با استفاده از باتری های لیتیوم یون تغذیه می شوند. این باتری ها باید از طریق سوکت دیواری یا پاوربانک به صورت فیزیکی شارژ شوند. پیشرفت هایی در زمینه شارژ بی سیم صورت گرفته است ، اما آنها هنوز نیاز به اتصال شارژر به پریز دیواری و قرار دادن گوشی روی شارژر (تماس فیزیکی با آن) دارند.

آینده ای را تصور کنید ، جایی که همه این سیم ها برداشته شوند – تلفن کاملاً بی سیم شارژ می شود. فکرش را بکنید ، وارد یک اتاق می شوید و رونق می گیرید! گوشی شما مانند دریافت سیگنال Wi-Fi بلافاصله شروع به شارژ می کند. در حال حاضر تحقیقاتی در مورد این مفهوم و چگونگی کاهش عوارض جانبی آن بر سلامتی ما در حال انجام است.

یک راه بسیار مطمئن تر ، استفاده از انرژی خورشیدی برای شارژ تلفن است. با داشتن سلول های خورشیدی با کارایی بالا و باتری سریع شارژ ، چند دقیقه زیر نور خورشید برای تامین انرژی تلفن شما در طول روز کافی است.

اگر واقعاً می خواهید دیوانه باشید ، تصور کنید که باتری با قدرت صدای شما شارژ می شود. هر چیزی ممکن است.

  1. صفحه تلفن

همه تلفن های مدرن از صفحه نمایش LED استفاده می کنند ، اما به زودی در 100 سال آینده منسوخ می شود. من پیش بینی می کنم که آینده صفحه نمایش گوشی های هوشمند شفافیت کامل خواهد بود. این یک اسلب شیشه ای ساده با یک مورب محتاط در پایین خواهد بود. این اسلب قادر خواهد بود تمام سخت افزار مورد نیاز را در اختیار تلفن قرار دهد و داده ها را مستقیماً به تخته شیشه منتقل کند. علاوه بر این ، این صفحه شیشه ای نیز می تواند انعطاف پذیر و مقاوم تر از سقوط نسبت به راکی ​​بالبوا باشد.

این سبک کاربردهای واقعیت افزوده و حتی واقعیت مجازی را بهبود می بخشد. مفهوم داشتن گوشی هایی مانند مرد آهنی در فیلم دیگر در آینده چندان دور نیست!

اما اجازه دهید یک قدم جلوتر برویم و ایده صفحه نمایش را به طور کامل حذف کنیم. چرا وقتی می توانید از هوا استفاده کنید ، از شیشه یا هر ماده دیگری برای پخش تصاویر استفاده کنید؟ وقتی تلفن ها از هولوگرام برای نمایش خروجی استفاده می کنند ، فناوری واقعاً خود را فراتر گذاشته است و شما می توانید با این هولوگرام برای کنترل تلفن تعامل داشته باشید.

این مفهوم مینیمالیستی خواهد بود و همه انگ هایی را که در اندازه تلفن وجود داشت برطرف می کند. منطقه پیش بینی شده مطابق نیاز شما خواهد بود. آیا تلفن اندازه تلویزیون می خواهید؟ یا ترجیح می دهید تلفن آنقدر کوچک باشد که روی مچ دست شما قرار بگیرد؟ در هر صورت ، شما باید انتخاب خود را داشته باشید!

  1. بهبود امنیت

به عنوان فردی که تلفنش را دزدیده اند ، این پیشرفت جایگاه ویژه ای در قلب من دارد. امنیت تلفن های هوشمند در حال حاضر جهش های گسترده ای را بهبود بخشیده است. پیش از این برای باز کردن قفل دستگاه از پین های ساده استفاده می شد. اکنون می توانید از اثر انگشت ، صدا و حتی صورت خود برای ورود ایمن به سیستم استفاده کنید.

بنابراین ، این امر فضای کمی برای پیشرفت باقی می گذارد. اما فناوری تنها در صورت رشد می تواند رشد کند. تصویری از تلفن را قفل کنید که تنها زمانی قفل خود را باز می کند که بداند شما آن را نگه دارید.

  1. فضای ذخیره نامحدود

وقتی به آن فکر می کنید ، این امکان برای تلفن های Google Pixel با استفاده از فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر در حال حاضر امکان پذیر است. با این حال ، از نظر فنی ، این امر مستلزم استفاده از اینترنت و بارگیری یا بارگذاری داده های شما است. با وجود این که اتصال داده شما سریع است ، این کار حداقل مدتی طول می کشد. علاوه بر این ، اگر تصادفاً عکس های خطرناکی داشته باشید که به طور تصادفی در درایو بارگذاری شده اند ، بسیار خطرناک است.

این را تصور کنید – تلفن شروع به ذخیره اطلاعات در هوای اطراف شما و خودش می کند. هنگامی که تلفن به داده نیاز دارد ، تلفن این داده ها را به معنای واقعی کلمه خارج از هوا نشان می دهد!

هر کجا که راه می رفتید ، داده ها با شما راه می رفتند و دسترسی فوری را بدون هیچ تاخیری امکان پذیر می کردند. می توانید از این اطلاعات برای ذخیره تمام اطلاعات اطراف خود استفاده کنید و اسرار خود را نیز در خود نگه دارید.

نتیجه

دنیای فناوری فقط با تخیلات ما محدود شده است. چند دهه پیش ، هیچکس نمی توانست پیش بینی کند که یک گوشی دارای کنترل لمسی باشد ، چه برسد به اینکه با شما تماس بگیرد و در صورت وجود به سوالات احمقانه شما پاسخ دهد! هیچ کس نمی تواند به طور دقیق حدس بزند که تلفن های هوشمند و ویژگی های آنها در 100 سال آینده چگونه خواهند بود. با این حال ، تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که امیدوار باشیم و راه های جدیدی را برای بهبود آن تصور کنیم. شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به نفع یک میلیارد دلار برسید.

اگر فکر می کنید ایده های بهتری در مورد تغییر آینده تلفن های هوشمند در 100 سال آینده دارید ، لطفاً آن را در قسمت نظرات زیر بنویسید. نگران نباشید ، ما ایده شما را خیلی زود در بازی نمی دزدیم!

 

حال که با فناوری های احتمالی تلفن های همراه در آینده آشنا شدید، مساله مهمی که پیش میاد یادگیری و همسو شدن با تکنولوژیهای جدید می باشد که خواه یا آن بدان وابسته شده ایم، چنانچه میخواهید بصورت حرفه ای علاوه بر کارکردن ، نحوه رفع مشکلات نرم افزاری اندروید و IOS آشنا شوید و یا حتی به تعمیرات سخت افزاری در این حرفه مشغول شوید ما دوره ای تحت عنوان آموزش تعمیرات موبایل در تبریز را برگزار میکنیم که میتوانید با تماس با کارشناسان موسسه ، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook