لوگو کافاز

نحوه باز کردن و جدا کردن قطعات تلفن همراه

فهرست مطالب

در اینجا یاد می گیریم که چگونه هر تلفن همراه (فچر تلفن و گوشی هوشمند اندرویدی و آیفون) از جمله سامسونگ، آیفون، هواوی، شیائومی، اوپو، ال جی، موتورولا، موبیسل، لنوو، نوکیا، گوشی های موبایل چین یا هر برند دیگری را باز و جدا کنیم. تلفن همراه از هر سازنده تلفن همراه. فرآیند و مراحل اساساً با تغییرات جزئی در فرآیند یکسان است. باز کردن و جدا کردن یک تلفن همراه قدیمی نسبتاً آسان است تا باز کردن و جدا کردن یک تلفن هوشمند اندرویدی یا آیفون.

ابزارهایی برای باز کردن و جدا کردن تلفن همراه

قبل از اقدام به باز کردن و جدا کردن گوشی تلفن همراه، مطمئن شوید که تمام ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر تلفن همراه را دارید. ابزارهایی که شما نیاز خواهید داشت عبارتند از:

 1. پیچ گوشتی دقیقT4،T5 و T6 . مجموعه یا کیت پیچ گوشتی می تواند بسیار مفید باشد. این پیچ گوشتی ها باید دارای نوک مغناطیسی برای نگه داشتن پیچ ها باشند تا آنها را گم نکنید.
 2. درب بازکن تلفن همراه
 3. موچین
 4. مچ بند آنتی استاتیک
 5. دستکش ضد الکتریسیته ساکن
 6. تشک آنتی استاتیک یا ESD-Safe
 7. ESD-Safe Apron
 8. ESD-Safe Footwear

توجه: استفاده از ابزارهای Antistatic یا ESD-Safe برای باز کردن و جدا کردن تلفن همراه بسیار مهم است زیرا قطعات کوچک داخل تلفن همراه و قطعات SMD به ESD یا الکتریسیته ساکن بسیار حساس هستند و در صورت عدم رعایت احتیاط می توانند آسیب ببینند. برای جلوگیری از الکتریسیته ساکن

نحوه باز کردن و جدا کردن یک تلفن همراه قدیمی : دستورالعمل های گام به گام

نحوه باز کردن و جدا کردن یک تلفن همراه قدیمی

 1. درپوش باتری و قسمت پشتی تلفن همراه را بردارید. شما باید از ابزار بازکن موبایل برای برداشتن صورت پشتی استفاده کنید.
 2. باتری، سیم کارت و کارت حافظه را خارج کنید.
 3. چندین پیچ کوچک در پشت پیدا خواهید کرد. با استفاده از پیچ گوشتی دقیق مناسب، تمامی پیچ ها را باز کرده و بردارید و در یک جعبه امن نگهداری کنید. این پیچ ها باید با دقت زیادی نگهداری شوند تا گم نشوند.
 4. پس از باز شدن تمام پیچ ها، درب جلو یا قسمت جلویی گوشی موبایل را بردارید.
 5. اکنون چهره یا اسکلت داخلی تلفن همراه را در اختیار دارید. با پیچ به PCB تلفن همراه متصل می شود. تمام پیچ ها را باز کرده و باز کنید.
 6. کانکتورهای نمایشگر و دوربین را بردارید و نمایشگر و دوربین را بیرون بکشید.

نحوه باز کردن و جداسازی تلفن هوشمند اندرویدی: دستورالعمل های گام به گام

نحوه باز کردن و جداسازی تلفن هوشمند اندرویدی

 1. قاب پشتی را با دقت بردارید. اکثر مردم برای این کار از ناخن های خود استفاده می کنند اما همیشه باید از ابزار باز کردن گوشی موبایل استفاده کنید. گوشی‌های هوشمند مدرن دارای حسگر اثر انگشت و اتصال آنتن هستند که به قاب پشتی متصل شده‌اند. بنابراین، مراقب باشید وگرنه به این کانکتورها آسیب خواهید رساند.
 2. باتری را بردارید. باتری های قابل جابجایی به راحتی جدا می شوند. اما اگر گوشی هوشمند اندرویدی شما دارای باتری غیر قابل جابجایی است، با یک کانکتور به برد متصل می شود. ابتدا این کانکتور را بردارید. باتری های غیر قابل جابجایی در پایین با یک نوار دو طرفه چسبانده می شوند. با احتیاط این نوار را بردارید تا باتری به راحتی خارج شود.
 3. سیم کارت و کارت حافظه را بردارید.
 4. چندین پیچ کوچک در پشت پیدا خواهید کرد. با استفاده از پیچ گوشتی دقیق مناسب، تمامی پیچ ها را باز کرده و بردارید و در یک جعبه امن نگهداری کنید. این پیچ ها باید با دقت زیادی نگهداری شوند تا گم نشوند.
 5. پس از باز شدن همه پیچ ها، درب جلو یا قسمت جلویی گوشی هوشمند را بردارید.
 6. اکنون چهره یا اسکلت داخلی تلفن همراه را در اختیار دارید. با پیچ به PCB تلفن همراه متصل می شود. گوشی های هوشمند اندرویدی مدرن و آیفون دارای 2 تا 3 PCB هستند که با استفاده از کانکتورها به یکدیگر متصل شده اند. این PCB ها از بخش های مختلف تلفن همراه – بخش شبکه، بخش برق و بخش صدا هستند. تمام پیچ ها را باز کرده و باز کنید.
 7. کانکتورهای نمایشگر و دوربین را بردارید و نمایشگر و دوربین را بیرون بکشید.

توجه: تلفن های هوشمند مدرن دارای کانکتورهای بسیار زیادی هستند که می توانند به راحتی شکسته شوند یا آسیب ببینند. بنابراین، هنگام باز کردن و جدا کردن آنها بسیار مراقب باشید.

اکنون تلفن همراه باز است و شما یاد گرفتید که چگونه یک تلفن همراه و تلفن هوشمند اندرویدی را جدا کنید. مراحل و مراحل جداسازی آیفون و همچنین همانند گوشی هوشمند اندرویدی.

شما کارآموز محترم با شرکت در دوره آموزش تعمیرات موبایل در تبریز ، بصورت کاملا عملی در کارگاه مجهز تعمیرات موبایل قطعات مدل های مختلف از گوشی های همراه اندرویدی و IOS را جدا کرده و مونتاژ میکنید و بصورت کامل بر این موضوع تسلط پیدا میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook