لوگو کافاز

ابزارهای تعمیر تلفن همراه و تجهیزات آزمایش

فهرست مطالب

آماده سازی ابزارهای مناسب برای تعمیر ..

انواع مختلفی از ابزارهای تعمیر تلفن همراه وجود دارد. بسیاری از شرکتها خریدهای آنلاین را برای چنین ابزارهای خاصی برای شروع به کار ارائه می دهند … شما می توانید انتخاب کنید که کدام محصول برای چنین محصول خاصی است.

به نظر من ، هنگامی که قصد خرید هرگونه ابزار را دارید ، ابتدا از برخی از متخصصان بخواهید که محصولات خاصی را که قصد خرید دارید …

ابزارهای اصلی هنگام تعمیر تلفن های همراه

ابزارهای تعمیر تلفن همراه

 1. Multi-Tester (آنالوگ/دیجیتال)- برای اندازه گیری ولتاژ ، جریان و مقاومت در قطعات الکترونیکی استفاده می شود.
 2. پیچ گوشتی – برای باز کردن پیچ های تلفن استفاده می شود.
 3. موچین – برای نگه داشتن و انتخاب قطعات کوچک تلفن همراه استفاده می شود.
 4. لحیم کاری – برای لحیم کاری / مجدد لحیم کاری قطعات الکترونیکی.
 5. سرب لحیم کاری – برای اتصال قطعات الکترونیکی استفاده می شود.
 6. لحیم کاری و چسباندن – برای محکم کردن کیفیت لحیم کاری استفاده می شود.
 7. ایستگاه BGA Rework – Applied Heat برای حذف و تعویض قطعات و تراشه های IC.
 8. کیت Re Balling – ابزارهایی برای ضربه زدن مجدد برآمدگی های IC ، این شامل صفحات Stencil ، Ball Leads و Spatula است
 9. منبع تغذیه تنظیم DC- برای جایگزینی ولتاژ باتری هنگام کار بر روی عیب یابی سخت افزار استفاده می شود.
 10. فلش کردن و باز کردن قفل دستگاه- این ابزارهای نرم افزاری است که برای باز کردن و فلش کردن تلفن های همراه استفاده می شود
 11. مدارهای قابل برنامه ریزی
 12. کابل ها و سیم ها – به عنوان یک رابط از کامپیوتر به تلفن های همراه هنگام کار مانند چشمک زدن ، باز کردن قفل استفاده می شود

و جیلبریک

ابزار آزمایش

تجهیزات تست الکترونیکی تجهیزات تخصصی هستند که در آزمایش الکترونیک استفاده می شوند. می توان از آن در ساخت نمونه های اولیه و محصولات جدید و در نگهداری و عیب یابی استفاده کرد. خانواده بزرگی از قطعات زیر چتر تجهیزات آزمایش الکترونیکی قرار دارند ، از تجهیزات ساده ای که برای تعمیرات معمول خانه استفاده می شود تا سیستم های پیچیده که منحصراً توسط مهندسان استفاده می شود. بسیاری از شرکت ها تجهیزات آزمایش الکترونیکی مورد استفاده را می فروشند ، که اغلب بسیار ارزان تر از محصولات جدید است و به همان اندازه مفید است.

همه دستگاه های موجود در خانواده تجهیزات آزمایش الکترونیکی قادر به ارائه نوعی اطلاعات در مورد یک دستگاه یا مدار الکترونیکی هستند. این اطلاعات می توانند از چیزهای ساده مانند جریان یا عدم جریان در مدار ، تا موارد پیچیده ، مانند اینکه آیا اجزای مادربرد به درستی کار می کنند یا نه متفاوت باشد. تجهیزات آزمایش الکترونیکی ممکن است غیرفعال باشند ، یا ممکن است یک سیگنال فعال منتشر کنند و پاسخی را ثبت کنند و اندازه گیری های خاص یا داده های عمومی بیشتری را ارائه دهند.

به طور معمول ، تجهیزات آزمایش الکترونیکی شامل روشی برای ارتباط با یک مورد در حال آزمایش ، مانند یک کاوشگر یا گیره ، و یک بازخوانی است که اطلاعات را ارائه می دهد ، اعم از یک چراغ که هنگام کارکردن به درستی کار می کند تا یک بازخوانی با اندازه گیری. تجهیزات پیچیده ممکن است به منظور انجام تشخیص به کامپیوتر متصل شوند ، در حالی که تجهیزات چندین آزمایش مختلف را همزمان انجام می دهند و اطلاعات را در یک برنامه کامپیوتری جمع آوری می کنند. این نوع تجهیزات آزمایش الکترونیکی اغلب در توسعه محصولات جدید ، برای تأیید بی خطر بودن آنها و آزمایش محدودیت های آنها استفاده می شود.

یکی از ساده ترین نمونه های تجهیزات آزمایش الکترونیکی ، تست کننده پیوستگی است ، دستگاهی که شاید بسیاری از مردم با آن آشنا باشند. از یک تستر پیوستگی برای تعیین باز یا بسته بودن مدار استفاده می شود. اگر مدار باز باشد ، خطا یا زمین را نشان می دهد ، در حالی که اگر بسته باشد ، به درستی کار می کند. تسترهای پیوستگی اغلب برای تشخیص مشکلات الکتریکی خانه مانند مشكل مشكل در پریز استفاده می شود.

تجهیزات پیشرفته تر می توانند جریان ، مقاومت ، ولتاژ ، ظرفیت ، شارژ و مدارهای دیجیتال را اندازه گیری کنند. Testgear ، همانطور که گاهی اوقات تجهیزات آزمایش الکترونیکی شناخته می شود ، همچنین می تواند چندین عملکرد را برای راحتی ترکیب کند. برق کاران ، تعمیرکاران تلفن و نصاب کابل معمولاً برای استفاده در کار خود وسایل تست حمل می کنند و تجهیزات آزمایش الکترونیکی نیز توسط مهندسان ، فیزیکدانان و تعداد زیادی از محققان و مخترعان دیگر استفاده می شود.

 

چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر جهت تهیه تجهیزات مورد نیاز دارید و یا نحوه استفاده از ابزارها آشنایی ندارید ، ما در دوره آموزش تعمیرات موبایل در تبریز به همه سوالات شما پاسخ میدهیم و شما علاوه بر یادگیری مباحث نرم افزاری و سخت افزاری تعمیرات گوشی همراه ، استفاده از ابزارها را نیز فرا میگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook