یکی از مشاغل به روز و پردرآمد رشته‌ی تعمیرات موبایل است، حتما دیده‌اید که در تمام خیابان‌های اصلی یک مغازه برای این شغل به خصوص وجود دارد. اگر خوره‌ی موبایل و انواع برندهای موبایل هستید شاید به این فکر کرده باشید که چگونه می‌توانم این شغل را بیاموزم و منبع درآمد کسب کنم ما در آموزشگاه کافاز به دنبال آموزش درست و صحیح برای این امر هستیم.

نخست به مقدمات این آموزش می‌پردازیم.

موبایل دارای دو بخش نرم‌افزار و سخت‌افزار است. طراحی اپلیکیشن و برنامه‌سازی به بخش نرم‌افزار مربوط می‌شود و قطعات به بخش سخت‌افزار.

در دنیای امروزی تعمیرات موبایل می‌تواند منبع درآمد بسیار خوبی باشد. هر گوشی موبایل پس از کار کردن زیاد، دچار مشکلاتی می‌شود که  این مشکلات به دست افرادی که متخصص تعمیرات هستند حل خواهد شد.

امروزه تعمیرات موبایل در ایران نیز طرفداران خود را دارد و تبریز به‌عنوان یک مرکز و قطب فنی حرفه‌ای و دارای متخصصین مجرب شناخته می‌شود.

سخت‌افزار موبایل در تبریز

آموزشگاه تخصصی سخت‌افزار موبایل در تبریز

آموزشگاه تخصصی سخت‌افزار موبایل در تبریز، از جمله مراکزی است که از ابتدای آموزش گام به گام همراه کارآموزان به جلو می‌آید و باعث می‌شود که افراد در تمام زمینه‌های سخت‌افزاری موبایل و تمامی برند‌ها کار را به‌‌صورت حرفه‌ای فرا گیرند و تا پایان کار نیز آن‌ها را همراهی می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا به‌شکل حرفه‌ای، وارد بازار کار شوند.

آموزشگاه تخصصی سخت‌افزار در تبریز، در تلاش است با آموزشی صحیح و به روز به شما  در طی مسیر تعمیرات همه چیز را بیاموزد. همچنین تمام کلاس‌ها به‌شکل عملی و در کارگاه‌‌های حرفه‌ای و مجهز برگزار می‌شود.

برای گذراندن این دوره‌ها، آموزشگاه تبریز ، آموزشگاه کافاز شرایطی فراهم آورده است تا افراد مبتدی نیز بتوانند در این زمینه فعالیت کنند و البته برای افرادی که در سطح بالاتری هستند نیز کلاس‌های ویژه‌ای دارد.

سرفصل های آموزش سخت‌افزار موبایل در تبریز

قطعه شناسی و الکترونیک تخصصی موبایل شامل (آشنایی با قطعات الکترونیکی از قبیل مقاومت، خازن، دیود، رگولاتور، سلف و سیم پیچ، ترانزیستور، مقاومت‌های متغیر، ماسفت‌ها و انواع ای‌سی، نحوه تست قطعات وعیب یابی مداری، شابلون زنی، تعویض قطعات، سیم‌کشی و پایه‌زنی، کار با هویه و لوپ دیجیتال)

  1. بررسی مدارات تلفن همراه شامل (تحلیل بلوک دیاگرام مدار و بررسی ارتباط قطعات با هم،
    مدار دوربین و بررسی عیوب مربوطه، مدار شارژ و آی‌سی شارژ و عیوب مربوطه، مدار مدیریت تغذیه و ولتاژهای تولید شده در این مجموعه، آنتن و آشنایی با عیوب آنتن از قبیل عدم آنتن و ضعف آنتن)
  2. نقشه خوانی تخصصی وآشنایی با شماتیک و سرویس منوال.
  3. مدار سیمکارت و بررسی عیوب مربوطه.
  4. مدار مربوط به تصویر و LCD و بررسی عیوب مربوطه.
  5. مدار تاچ و آشنایی با انواع تاچ و بررسی عیوب آن.
  6. مدارصوت و بررسی عیوب صوتی.
  7. ماژول بلوتوث و WI-FI و بررسی عیوب مربوط به این بخش.
  8. مدارمموری کارت و بررسی عیوب آن‌ها.

و بسیاری از موضوعات مهم دیگر که در آموزشگاه تخصصی سخت‌افزار موبایل در تبریز به آن پرداخته شده است.

منابع:

http://fanamoozan.com