لوگو کافاز

چگونه می توان تعمیر تلفن همراه را یاد گرفت و یک تکنسین خبره شد

فهرست مطالب

دانشجویان زیادی هستند که می خواهند تعمیر تلفن همراه را یاد بگیرند و به یک تکنسین حرفه ای معتبر تبدیل شوند. با این حال ، آنها نمی دانند که چگونه و کجا این مهارت را یاد بگیرند. بسیار مهم است که به دنبال آموزشگاه مناسب ، روش های صحیح و راه درست بروید تا این مهارت ها و فنون را به روشی مناسب فرا بگیرید و به یک تکنسین موفق تبدیل شوید که به راحتی بتواند عیب های مختلف تلفن های همراه و تبلت ها را تشخیص و تعمیر کنید.

تعمیر تلفن همراه برای کسانی که علاقه زیادی به ابزارها و علاقه به یادگیری در مورد آن دارند بسیار آسان است. شما فقط باید بیاموزید که چگونه گوشی ها را جدا کنید ، قطعات را تعویض کنید و نحوه لحیم شدن قطعات را یاد بگیرید. سایر تکنیک های مختلف تعمیر سخت افزار و نرم افزار همه بخشی از تجربه یادگیری هستند. بنابراین ، برای یادگیری تعمیر تلفن همراه به روشی مناسب ، باید تمام این مهارت ها و فنون تعمیر را یاد بگیرید. اما مهمتر از همه شما باید مراحل عیب یابی را یاد بگیرید. به محض کسب این مهارت ها ،  تقریبا تعمیر هر نقص در هر گوشی هوشمند برای شما بسیار آسان خواهد بود.

 مراحل یادگیری سیستماتیک تعمیر تلفن همراه

 1. تحصیلات آکادمیک خود را به پایان برسانید

به نظر می رسد حرفه تعمیر تلفن با مواردی که در مدارس و کالج ها تدریس می شود متفاوت باشد ، اما دانشگاهیان سازنده هر حرفه ای هستند.

آموزش بسیار مهم است و به ما کمک می کند تا در جامعه برجسته شویم در حالی که خود را شخصیتی می کنیم ، ممکن است در یک حرفه فنی یا غیر فنی باشد. بنابراین ، بسیار مهم است که قبل از انتخاب هر شغل حرفه ای ، تحصیلات آکادمیک اساسی را انجام دهید.

توسعه مهارت بعداً به وجود می آید و بیشتر اوقات فقط گسترش مطالعات آکادمیک است. در بیشتر موارد ، هر حرفه ای با سابقه علمی خوب می تواند بیش از سایرین که تحصیل زیادی نکرده اند ، به موفقیت برسد. رشد شخصیت و مهارت های ارتباطی بین فردی در سطح آکادمیک رشد می کند و برای یک حرفه سالم ضروری است.

تعمیر تلفن همراه

حوزه روزافزون فناوری فرصت های زیادی را به نسل جوان می بخشد. می توان یک تکنسین تعمیر تلفن همراه را انتخاب کرد و پس از گذراندن دوره تحصیلات رسمی وارد این صنعت 4 میلیارد دلاری شد.

همچنین می توانید تعمیر تلفن همراه را همزمان با تحصیلات آکادمیک خود یاد بگیرید ، زیرا این یک دوره کوتاه مدت فنی است.

 1. با کار کردن با انواع تلفن های هوشمند آشنا شوید:

شما باید با عملکردها و تنظیمات مختلف انواع تلفن های همراه و تبلت ها آشنا باشید تا بتوانید مشکلات مختلف را به روش بهتری تشخیص داده و درک کنید. شما باید با 3 سیستم عامل رایج تلفن های هوشمند – iOS ، Android و Windows – کاملاً آشنا باشید.

آیفون ها و تلفن های اندرویدی بیشتر بازار گوشی های هوشمند فعلی را به خود اختصاص داده اند. اگر مدت زمان قابل توجهی از هر دو تلفن ها استفاده کنید ، قادر خواهید بود به عملکردها و تنظیمات مختلف دسترسی پیدا کنید و به راحتی بتوانید آنها را اداره کنید. همچنین پس از یادگیری نحوه عملکرد این دستگاه ها ، قادر خواهید بود تفاوت بین خطاهای سخت افزاری و نرم افزاری را درک کنید.

آشنایی با محبوب ترین تلفن های هوشمند مانند اپل و برخی از دستگاه های اندرویدی به درک و در نتیجه رفع آسان ایرادات آنها کمک می کند.

 1. به یک موسسه آموزش تعمیر تلفن همراه خوب بپیوندید و گواهینامه بگیرید

یافتن یک موسسه آموزش خوب گامی اساسی برای دستیابی به یکی از بهترین تکنسین های تعمیر تلفن های همراه است. تعداد زیادی موسسه و آموزشگاه تعمیر موبایل وجود دارد که در ارائه آموزش تعمیر تلفن همراه درجه حرفه ای تخصص دارند.

فقط یک موسسه آموزش خوب با برخورد صحیح با آموزش می تواند در مدت زمان کوتاهی به موفقیت برسد. خوش آمدید به موسسه سپیدار که دوره آموزش تعمیرات موبایل در تبریز برگزار می کند.

کیفیت آموزش هم به موسسه و هم به مربیان آن بستگی دارد. اما جمع آوری دانش به دانشجو بستگی دارد. همچنین اطمینان حاصل کنید که این دوره آموزشی شامل دوره تعمیر سخت افزار موبایل و نرم افزار موبایل است. استفاده از آنچه آموخته اید بعداً در آغاز کار انجام می شود. استاد شدن در یک تجارت کمک می کند ، اما ارزش گواهینامه نیز غیرقابل انکار است.

 1. ابزارهای ضروری و چند تلفن خراب شده بخرید تا روی آنها تمرین کنید

موسسات آموزشی آموزش عملی خوبی را به شما ارائه می دهند ، اما به همان اندازه مهم است که می توانید آموزش عملی را تا آنجا که می توانید انجام دهید. برای این کار می توانید چند گوشی هوشمند ارزان قیمت ارزان و خراب یا قدیمی خریداری کرده و روی آنها تمرین کنید.

انواع مختلفی از تعمیرات را روی آنها انجام دهید – قطعات و اجزای آن ، مادربرد را مطالعه کرده و در آخر تعویض LCD ها و پورت های شارژ را یاد بگیرید. همچنین با جدا کردن و مونتاژ مدلهای مختلف از این طریق آشنا خواهید شد. شما می توانید تمام مراحل تعمیرات آموزش داده شده در موسسه را با این تلفن ها انجام دهید و بنابراین با روش ها و تکنیک های مختلف تعمیر بیشتر آشنا شوید. شما مطمئناً با تمرین در این تلفنهای قراضه مهارتهای خود را تقویت خواهید کرد.

تعمیر تلفن همراه

در همان زمان ، شما به یک مجموعه اساسی از ابزار نیاز دارید. با استفاده از این ابزارهای اساسی ، حداقل می توانید سخت افزار تلفن را از هم جدا کرده و مونتاژ کنید و مراحل اساسی تعمیر و بررسی را انجام دهید.

ابزارهای اساسی تعمیر تلفن همراه که هر کارآموز باید داشته باشد عبارتند از:

مجموعه درایور پیچ

درهای بازکن موبایل

جام مکش

ایزوپروپیل الکل

مولتی متر

موچین

البته می توانید جعبه ابزار کامل را نیز خریداری کنید. با این حال ، فقط درصورتی که قصد دارید یک تکنسین حرفه ای ، هاردکور شوید و در زمینه تعمیر تلفن همراه فعالیت کنید ، باید کل جعبه ابزار را خریداری کنید.

 1. تجربه اندوزی کنید.

به دست آوردن تجربه برای تسلط بر مهارتهای آموخته شده در این موسسه گامی بزرگ به سوی تعالی است. دانش نظری و عملی حیاتی است ، اما فقط تجربه به شما کمک می کند تا در موقعیت های زندگی واقعی کار کنید. مدت و کیفیت آموزش پایه محکمی را ایجاد می کند اما تا زمانی که استخدام نشوید و برای یک دوره خاص کار نکنید ، این تجربه صفر است.

یک موسسه آموزش خوب یا یک مدرسه می تواند مقدار زیادی از آموزش ، از مهارت های اساسی گرفته تا مهارت های پیشرفته ، را برای شما فراهم کند. این می تواند همه چیز را از جدا کردن تا عیب یابی به شما بیاموزد ، اما شما فقط با تمرین تجربه و تخصص کسب خواهید کرد. کار در موقعیت های زندگی واقعی و به دست آوردن تجربه نه تنها اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد ، بلکه توانایی حل مسئله را نیز بهبود می بخشد.

 1. از اینترنت کمک بگیرید

چیزهای زیادی وجود دارد که شما می توانید از طریق اینترنت یاد بگیرید. بنابراین باید از Google و YouTube برای آموزش ها و نکات مختلف کمک بگیرید. از راهنماهای جداسازی قطعات تا راه حل های جهنده ، راهنماها و آموزشهای مختلفی برای مبتدیان و همچنین افراد خبره در اینترنت وجود دارد که دانش شما را بهبود می بخشد و بسیاری از ترفندها و فنون جدید را به شما می آموزد.

تعمیر تلفن همراه

همچنین وبلاگ ها و انجمن های مختلفی وجود دارد که به طور خاص به تعمیر تلفن همراه اختصاص دارد که باید مرتباً از آنها بازدید کنید تا خود را در جریان آخرین پیشرفت های صنعت و تکنیک های جدید تعمیرات قرار دهید. همه از تکنسین های ارشد تا ارشد از اینترنت کمک می گیرند و شما نیز مجبورید این کار را انجام دهید!

دامنه تکنسین های تعمیر موبایل چیست؟

ارتباطات تلفن همراه به سرعت در حال رشد است و تعداد دستگاه های تلفن همراه نیز همین طور است. تخمین زده شده که تا سال 2020 6.1 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در جهان وجود داشته باشد.

بنابراین بازار به بسیاری از تکنسین های آموزش دیده نیاز دارد تا این تعداد رو به افزایش تلفن های گران قیمت را هنگام خرابی رفع کنند. بنابراین ، بدیهی است که آینده برای کسانی که وارد صنعت تعمیر تلفن های همراه می شوند ، درخشان است.

یک تکنسین تعمیر تلفن همراه پس از آموزش چه کاری می تواند انجام دهد؟

پس از گذراندن دوره آموزش تعمیر تلفن همراه و کسب چند ماه تجربه ، می توانید:

 1. با سرمایه گذاری اندک ، یک کار تعمیر تلفن همراه راه اندازی کنید.
 2. در کنار شغل عادی خود به صورت نیمه وقت کار کنید و درآمد اضافی کسب کنید. کار در یک شغل نیمه وقت همراه با شغل عادی فقط امنیت را در شغل اضافه می کند. بسیاری از شرکت ها تکنسین های نیمه وقت را استخدام می کنند و با توجه به در دسترس بودن به آنها کار می دهند.
 3. گزینه دیگر شروع کار تعمیر موبایل از خانه با ثبت نام در هر درگاه آنلاین یا وب سایتی به عنوان تکنسین تعمیر تلفن است. بسیاری از شرکتهای تعمیرات آنلاین وجود دارند که ارائه دهنده راهنمایی مشتری به تکنسین ها هستند و کمیسیون کمی برای خدمات خود دریافت می کنند. اما مانند هر شرکت دیگری ، آنها به گواهینامه و تجربه نیاز دارند.

اگر قصد حرفه ای شدن ندارید ، حداقل می توانید گوشی خود و خانواده و دوستان خود را تعمیر کنید ، در نتیجه پس انداز می کنید و به طور همزمان شهرت پیدا می کنید.

بنابراین به طور خلاصه چگونه می توان تعمیر تلفن همراه را یاد گرفت؟

 1. تحصیلات آکادمیک خود را به پایان برسانید
 2. با تلفن های هوشمند آشنا شوید
 3. در یک دوره تعمیر تلفن همراه ثبت نام کنید
 4. برای تمرین ابزار و چند گوشی خراب بخرید
 5. تجربه به دست آوردید
 6. از اینترنت کمک بگیرید

برای شما

به دست آوردن هر مهارتی ، هر چقدر هم آسان یا سخت باشد ، زمان و فداکاری می خواهد. پیروی از مسیر موفقیت آسان نیست اما اگر به درستی آموزش دیده باشید و هر زمان که لازم باشد به دیگران کمک کنید آسان خواهد شد. ممکن است به راحتی به دست آوردن دانش عملی از طریق خود به راحتی درک هر چیزی آسان باشد اما بهتر است اگر راهنمایی و گواهینامه ای برای ایجاد پایه محکم دریافت کنید. آموزش به این دانش ارزش می بخشد.

اکنون که از روش گام به گام برای یادگیری تعمیر تلفن همراه مطلع شدید ، زمان اجرای مراحل ذکر شده در بالا فرا رسیده است. تجربیات خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook