لوگو کافاز

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز

4.6/5

آموزشگاه فراسو دوره های آموزشی کامل و جامعی را تحت عنوان دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز که شامل تعمیرات انواع لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی می باشد، برای افراد علاقمند در شاخه های آموزش تعمیرات مکانیکی و تعمیرات برد لوازم خانگی برگزار می نماید هدف این است تا با دانش کامل فنی آنها را به بازار کار معرفی نماید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و فریزر می باشد. امروزه در تمامی خانه ها لوازم خانگی برقی همچون لباسشویی ، یخچال و … وجود دارند. در کلاس آموزشی تعمیرات لوازم خانگی در این مجتمع که شامل تعمیرات برد و مکانیکی لوازم خانگی به صورت حرفه ای می باشد، توسط اساتید مجرب  به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز در تبریز صورت میگیرد.

60 ساعت آموزش تخصصی

مدرک رسمی فنی و حرفه ای

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز
دریافت کمترین شهریه

نسبت به بقیه مراکز

دریافت کمترین شهریه

پرداخت اقساطی

دریافت شهریه

بصورت کاملا اقساطی

انواع برد و گوشی

اساتید با تجربه

100% عملــی

بهترین اساتید

نسبت به بقیه مراکز

بهترین اساتید شهر

کارگاه تخصصی و عملی تعمیرات موبایل

با تجهیزات مخصوص بازار کار

کارگاه های مجهز

تجهیزات کامل کارگاه عملی

دریافت شهریه

بصورت کاملا اقساطی

بازار کار

آموزش ویژه

بازاز کار

پشتیبانی کارآموزان

پس از اتمام دوره

پشتیبانی کارآموزان

مدرک فنی و حرفه ای

در سریعترین زمان

ارائه مدرک

سرفصل های دوره تعمیرات لوازم خانگی

 • شناخت اجزای تشکیل دهنده ماشین لباسشویی
 • شناخت اجزای الکتریکی ماشین لباسشویی تمام الکترونیک
 • تعویض المنت ماشین لباسشویی
 • تعمیر قفل مغناطیسی درب
 • شناخت میکروسویچ لباسشویی
 • عیب یابی ترموستات یا هیتر استارت ماشین
 • تعمیر و تعویض پلاتین های داخلی
 • آموزش عملکرد شیر الکتریکی ماشین لباسشویی
 • آموزش نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی
 • آشنایی با قطعات تشکیل دهنده ماشین ظرفشویی
 • رفع ایرادات نشتی های دستگاه
 • تعمیر مخزن دستگاه و هیتر آن
 • رفع عیوب مربوط به سنسورهای دستگاه
 • آشنایی با تعمیر شیلنک های ورودی و خروجی
 • آموزش تعمیر شیر های برقی ظرفشویی
 • عیب یابی میکروسویچ ماشین ظرفشویی
 • آموزش تعمیر قسمت تخلیه ماشین ظرفشویی
 • آموزش تشخیص و شناخت مکانیزم کار یخچال و فریزر
 • آشنایی با موتور و کمپرسور ها
 • آموزش عیب یابی و تعمیر عیوب آن
 • آموزش عیب یابی ترموستات، رله و تعمیر و تعویض آن
 • آشنایی با سیستم سرماساز و بررسی عیوب عدم تولید سرما
 •  
 • آموزش برطرف کردن عدم استارت موتور
 • آموزش عیب یابی رادیاتور خنک کننده
 • آشنایی با لوله موبی و عیب یابی و تعمیر آن
 • آشنایی با انواع قطعات الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آن
 • تشخیص و عیب یابی سیستم دیفراست
 • آموزش جوشکاری و شارژ یخچال

 • آموزش کاربرد گاز یخچال
 • شناخت گازهای HCFC , HFC
 • تشخیص خالی شدن گاز یخچال و فریزر
 • نحوه شارژ گاز یجچال و فریزر
 • نحوه کار با گیج منی فولد
 • کار با دستگاه (موتور) وکیوم
 • آموزش جوشکاری کمپرسور (جوشکاری تبرید)

چه چیزهایی در این دوره یاد میگیریم ؟

و چه مزیت هایی برای شما ایجاد میکند

به نحوه عیب یابی و تعمیر اجزا مکانیکی تسلط پیدا میکنید

در این دوره می آموزید که چگونه انواع ماشین لباسشویی را باز و بسته کنید و مشکلاتی از قبیل تخلیه نکردن آب، لرزش و صدای زیاد دستگاه، رفع انواع ایرادات موتور، تمام نشدن سیکل شستشو، خشک نکردن کامل لباس ها، باز نشدن درب، آبگیری نکردن دستگاه و بسیاری از عیوب دیگر را برطرف کنید

 نسبت به تعیمرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی تسلط پیدا میکنید

در این دوره با قطعات الکترونیکی روی برد لباسشویی آشنا می شوید و نحوه تست، نقشه خوانی و کاربرد هرکدام از آنها را می آموزید و عیب یابی هایی مانند راه نیافتادن موتور، روشن نشدن دستگاه، کارنگردن پمپ تخلیه آب و شیر برقی ها، کارنکردن گرمکن آب، مشکلات قطعی سیم کشی و سنسورهایی مانند سنسور دما و سطح آب دستگاه را که می تواند از برد لباسشویی باشد را برطرف کنید.پ

 نسبت به تعیمرات برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی تسلط پیدا میکنید

در این دوره مفاهیم الکترونیک را بصورت کامل یاد میگیرید و با نحوه کارکرد و تست قطعات موجود در بردهای الکترونیک ظرفشویی آشنا می شوید همچنین می توانید مشکلاتی که امکان دارد بخاطر خرابی برد باشد مانند کارنکردن موتورو پمپ تخلیه، عدم استارت برنامه، روشن نشدن دستگاه و ارورهای مختلف را عیب یابی و تعمیر کنید

حال که با مزیت های این شغل آشنا شدیم ، بهتر میتوانیم مشخص کنیم این دوره مناسب برای چه کسانی مناسب است

مناسب برای افرادی که می خواهند شغل ثابتی داشته باشند
مناسب برای افرادی که می خواهند استخدام شوند

 • بازار کار شغل تعمیرات لوازم خانگی

  این مسئله بر کسی پوشیده نیست که از جمله صنایع پر در آمد در جهان صنعت لوازم خانگی در دنیا می باشد و کشورهای بسیاری انواع لوازم خانگی در برند های مختلف را تولید می کنند که برخی از آن ها از قبیل برند های بوش و سامسونگ و ال جی و … بخش اعظم تولیدات لوازم خانگی را به خود اختصاص دادند و تمامی لوازم و تجهیزات مربوط به خانه از قبیل لباسشویی و ظرفشویی ، انواع یخچال ، انواع تلوزیون ، انواع لوازم آشپزخانه از قبیل آب میوه گیری ، چرخ گوشت و ….  را تولید می کنند و بنابراین می توان آن ها را  غول های لوازم خانگی نامید .

  این تولید کنندگان به عنوان شرکت های مطرح و معتبر شناخته شده اند و محصولات تولیدی خود را به سر تاسر جهان ارسال می نمایند . از طرف دیگر پیشرفت تکنولوژی ها و اتوماتیک شدن زندگی و در نتیجه آن نیازهای مردم به راحتی و آسایش ، شرکت های تولید کننده ی لوازم خانگی را وادار به افزایش تولیدات خود و اضافه کردن تولیدات جدیدتر و به روز تر نموده است . ابداع این تجهیزات و تکنولوژی ها موجب شده تا همه ی خانه ها از وجود آن ها بهره ببرند و چند نوع از آن ها را در زندگی خود به کار بگیرند .

  این وسایل طوری در زندگی به کمک راحتی افراد می رسد که تصور زندگی بدون آن ها بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن شده است . همانطور که در مطالب بالا نیز ذکر شد در  این وسایل بعد از مدتی کاربرد امکان خرابی یا ایراد دهی در آن ها وجود دارد و تعمیر آن ها از عهده ی هر کسی بر نمی آید . برای تعمیرات این لوازم نیاز به متخصص و افراد آموزش دیده در این زمینه می باشد و همین امر موجب شده تا افراد بسیاری رو به آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز آورده اند .

  به طور کلی دلیل افزایش تقاضا برای آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز مربوط به رونق بازار کار آن می باشد . بنابراین می توان با قاطعیت بیان کرد که به دلیل تولیدات فراوان لوازم خانگی و افزایش استفاده از آن ها بازار کار تعمیرات حرفه ای لوازم خانگی در تمامی نقاط دنیا بسیار پر رونق می باشد و از جمله شغل های پر در آمد به شمار می رود .

  شغل های مرتبط به تعمیرات لوازم خانگی در تبریز

  با آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز  امکان فراهم نمودن شغل مناسب با درآمد خوب برای افرادی که آموزش دیده اند وجود دارد و علاوه بر این فرصت های شغلی بسیاری نیز فراهم می شود . این افراد با داشتن سرمایه ی در حد اجاره مغازه ی کوچک و خرید تجهیزات اولیه می توانند شغلی برای خود فراهم نمایند و با بالابردن مهارت خود ، کار خود را نیز گسترش دهند و مغازه ی بزرگ ، فروشگاه یا کلینیک لوازم خانگی را با به کار گرفتن چند نفر دیگر تاسیس  کنند .

  علاوه بر این برخی از شرکت ها افراد تحصیل کرده در زمینه الکترونیک و برق و همچنین افراد آموزش دیده در دوره تعمیرات لوازم خانگی در تبریز را استخدام می نمایند و افرادی که سرمایه کافی برای مغازه و … را ندارند می توانند در این شرکت ها به عنوان تکنسین لوازم خانگی استخدام شوند و حقوق ماهیانه یا پور سانت دریافت نمایند . شغل هایی همچون تعمیر کاران یخچال فریزر ، تعمیرات بردهای الکترونیکی ، تعمیرات لوازم برقی کوچک و بزرگ و …   از جمله ی شغل های مرتبط با لوازم خانگی می باشند که به صورت اختصاصی به انجام تعمیرات می پردازند .

  سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

  از جمله لزومات راه اندازی شغل آزاد سرمایه ی اولیه آن می باشد و این امر به قدری مهم می باشد که افرادی که این میزان سرمایه را نداشته باشند از نیمه راه نا امید می شوند و از ادامه کار مایوس می شوند و در جا می زنند . اما افراد با ارداه حتی بدون سرمایه نیز برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند و بالاخره به جاهای بزرگی می رسند . بسیاری از کارآفرینان بزرگ دنیا نیز بدون هیچ نوع سرمایه ای به دنبال علاقه و اهداف خود رفته و به در آمدهای بالایی رسیده اند . شغل تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغلی می باشد که برای فعالیت در آن نیاز به سرمایه ی هنگفتی نمی باشد و شاید بتوان گفت که اصلی ترین سرمایه برای آن مهارت می باشد .

  مهارت کافی برای این شغل تنها با تمرین و آموزش به دست می آید . بعد از به دست آوردن مهارت و تجربه کافی  افرادی که سرمایه لازم برای اجاره مغازه داشته باشند می توانند شغل شخصی برای خود ایجاد کنند . لازم به ذکر است که برای این کار نیاز به تجهیزات گران قیمت متفاوتی وجود ندارد و می توان با ابزارهای ساده و ارزان قیمت نیز شروع به کار کرد . اما افرادی که سرمایه برای اجاره مغازه نداشته باشند می توانند در شرکت ها یا سایت های بزرگ که به استخدام این افراد می پردازند مشغول به کار شوند و با حقوق و در آمد ماهیانه مغازه مستقل و شخصی نیز برای خود اجاره نمایند .

  چگونه تعمیر کار حرفه ای لوازم خانگی شویم ؟

  تعمیر کار حرفه ای بودن نیاز به آموزش لازم و کافی در این زمینه دارد و این آموزش با چندین  روش دست یافتنی می باشد که ممکن است تفاوت هایی نیز با هم داشته باشند . پس به شرح آن ها می پردازیم .

  • روش اول برای حرفه ای شدن در تعمیرات لوازم خانگی که قدیمی ترین روش نیز می باشد و افراد با تجربه ی قدیمی نیز با این روش مشغول به کار شده اند ، کار کردن در کنار یک استاد کار ماهر می باشد . این روش هر چند روشی کار آمد و درست می باشد اما اشکالاتی نیز دارد و ممکن است آموزش به این روش فقط به صورت عملی باشد و بسیاری از نکات ریز آموزش داده نشود و در نتیجه این امر موجب می شود تا در بسیاری از مواقع نتوان آگاهی درستی از ساختار و عملکرد دستگاه به دست آورد . همجنین آموزش به روش سنتی طولانی می باشد و افراد باید برای یادگیری به مدت شش ماه تا یک سال به عنوان شاگرد یا کار آموز مشغول به کار شوند .
  • از دیگر روش ها برای حرفه های شدن در تعمیرات لوازم خانگی می توان به ادامه تحصیل در این رشته اشاره کرد . برای ادامه تحصیل می توان واحد های مربوط  به تعمیرات لوازم خانگی که در رشته برق و الکترونیک وجود دارد را انتخاب کرد و به صورت کاملا علمی آموزش دید و وارد بازار کار شد . همچنین برای آموزش علمی می توان شاخه ی تعمیرات لوازم خانگی را از رشته ی کار و دانش انتخاب کرد و در مسیر شغل تعمیرات لوازم خانگی قدم بر داشت .
  • بر گزاری دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز از دیگر روش های آموزشی می باشد که به دلیل استقبال زیاد افراد از این رشته به صورت علمی و تئوری بر گزار می شود . از جمله مزیت این دوره ها ارائه ی سر فصل های مختلفی می باشد که به افرادی که هیچ گونه آگاهی و تحصیلات مرتبطی در این زمینه ندارد اجازه می دهد صفر تا صد آن را آموزش ببینند و پس از پایان دوره قادر به کار در شرکت ها و یا تاسیس شغل به صورت مستقل باشند . این آموزشگاه ها زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشند و پس از پایان دوره مدرک فنی و حرفه ای معتبر برای مشغول به کار شدن در شرکت های مختلف یا دریافت پروانه کسب برای تاسیس مغازه را ارائه می دهند .

  کسب در آمد بالا با تعمیرات لوازم خانگی

  همانطور که بیان کردیم شغل تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغلی می باشد که با داشتن مهارت کافی و علاقه می توان به در آمد بالایی از آن دست یافت . اما مانند هر شغل دیگر در تعمیرات لوازم خانگی نیز با به کار گیری چند ترفند می توان کار خود را گسترش داده و درآمد را چندین برابر نمود و به عنوان تعمیر کار حرفه ای شناخته شد . در زیر به  چند نمونه از ترفند های لازم اشاره می کنیم که با رعایت آن ها می توان علاوه بر کسب در آمد بالا ، آینده ی شغلی خود را نیز تضمین نمود .

  • اولین ترفند که لازمه ی هر شغلی نیز می باشد تبلیغات مناسب و به جا می باشد . برای این کار می توان از تراکت یا برچسب استفاده کرد و یا در دیوار یا شیپور و یا سایت های مشابه به تبلیغ کار خود پرداخت .
  • از دیگر روش های برای کسب درآمد بالا می توان به خوش قولی و انجام کار با سرعت زیاد و کیفیت بالا و دقت کافی اشاره کرد . این کار رمز موفقیت شما خواهد بود .
  • برای حرفه ای بودن و کسب در آمد بالا باید همیشه به روز بود و آشنایی کامل با تمامی برندها و انواع مختلف لوازم خانگی داشت و در این صورت است به یک تعمیر کار حرفه ای کار بلد و آپدیت تبدیل خواهید شد .
  • از دیگر موارد برای تعمیر کار حرفه ای شدن و کسب در آمد بالا منصف بودن می باشد و قیمت هایی که برای انجام تعمیرات ارائه می شود باید رقابتی باشد و از دریافت هزینه بالا در این زمینه به خصوص در اوایل کار جلو گیری شود .

  چالش های ورود به بازار تعمیرات لوازم خانگی

  از جمله چالش های مهم که در مشاغل فنی به خصوص تعمیرات لوازم خانگی پیش روی تعمیر کاران قرار می گیرد به روز شدن می باشد . از آن جایی که روز به روز تکنولوژی های جدیدی وارد بازار می شوند و لوازم خانگی پیشرفته تر و به روز تر می شود و از فناوری های جدید در تولید آن ها استفاده می شود ، لازم است تعمیر کاران و تکنسین ها نیز خود را به روز کرده و با نحوه ی کار و تعمیر آشنا شوند و آگاهی لازم را کسب نمایند تا قادر به عیب یابی و تعمیر وسیله مورد نظر شوند و برای تعمیر دچار مشکل نشوند .

 • آموزش و معرفی انواع قطعات الکتورنیکی لوازم خانگی

  کاربرد لوازم خانگی الکترونیکی با توجه به پیشرفت و توسعه تکنولوژی و همچنین راحت طلبی انسان ها و مشغله های کاری فراوان روز به روز در حال افزایش می باشد . بنابراین همواره دستگاه های الکترونیکی تمام اتوماتیکی تولید می شوند که می توان گفت تمامی فعالیت ها را خود به تنهایی انجام می دهkد .

  قطعات الکترونیکی لوازم خانگی در عیب یابی لوازم خانگی نیز نقش مهمی دارند ، بدین صورت که با به وجود آمدن خطا در یک بخش از دستگاه با ایجاد کدهای خطا آلارم می دهند . همین ویژگی کمک بزرگی به تعمیر کاران در امر عیب یابی می باشد .

  اما این تنها بخشی از قضیه می باشد و امکان دارد خود این قطعات نیز دچار خرابی شود که در این صورت خود شما به عنوان تعمیر کار قطعات الکترونیکی لوازم منزل باید توانایی تعمیر یا تعویض آن ها را داشته باشید .

  در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی علاوه بر این که تمامی قطعات الکترونیکی لوازم خانگی را به شما معرفی خواهیم نمود ، بلکه روش عملکرد و فعالیتشان و در نهایت نحوه تعمیر و تعویض قطعات را نیز آموزش خواهیم داد .  

  آموزش رفع ایرادات لوازم خانگی

  به طور کلی یک سری دستورات از پیش تعریف شده به منظور فعالیت تمامی دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تعیین می شود . بخشی از دستورات تعریف شده برای بررسی سلامت دستگاه ها می باشد و در صورتی که مشکل یا خطایی در دستگاه ایجاد شود با ایجاد یک کد خطا در صفحه نمایشگر آلارم می دهد .

  با مشاهده کد خطا در صفحه نمایشگر و همچنین با دانستن ماهیت هر کدام از آلارم ها می توان به این که کدام قطعه از وسیله دچار ایراد شده است پی برد و در رفع آن اقدام نمود .

  در این دوره آموزشی به طور کامل به نحوه  آموزش ماهیت خطا و همچنین رفع آن به طور کامل خواهیم پرداخت . 

  بررسی یخچال و توضیحات مربوط به آن در دوره آموزش تعمیرات لوازم منزل

  یخچال وسیله ی برقی ضروری منازل می باشد که شامل چند قسمت مکانیکی و الکترونیکی می باشد .

  قسمت های مکانیکی یخچال از دو دسته تشکیل می شود که دسته اول شامل بخش هایی از وسیله می باشد که جریان الکتریکی از آن ها عبور نمی کند مثل درب یخچال یا قفسه های داخلی . این بخش ها در صورت آسیب دیدن به راحتی برای هر فردی بدون این که تخصصی در این زمینه داشته باشند یا دوره ای دیده باشند قابل تشخیص می باشند .

  دسته  دوم بخش ها یا قطعاتی از دستگاه را شامل می شوند که جریان های الکتریکی نیز از آن ها عبور می کند و در صورت ایجاد ایراد یا عیب نیاز هست حتما کارشناس یا فردی آموزش دیده در رفع آن ها اقدام نماید . 

  این بخش ها شامل کمپرسور ، کندانسور ، فیلتر ، اواپراتور و لوله مویی می باشند . بحث تعمیر قسمت های الکتریکی دستگاه کاملا مجزا با قسمت های مکانیکی آن می باشد . در بخش الکتریکی گاها امکان دارد قطعاتی باشد که افراد دوره ندیده نیز قادر به رفع ایراد آن ها باشند از قبیل تعویض لامپ داخل دستگاه یا تعمیر سیم دو شاخه آسیب دیده . اما بسیاری از قطعات و قسمت های الکترونیکی در صورتی که از عملکردشان اطلاعی در دست نباشد قابل تعمیر نخواهند بود . این بخش ها عبارتند از موتور ، ترموستات ، رله و اورلود

  درصورتی که این قطعات توسط افرادی که آشنایی در زمینه تعمیرات ندارند دستکاری شود علاوه بر این که امکان آسییب رسانی جدی به اجزا و قطعات دیگر  وجود خواهد داشت بلکه امکان آسیب های جانی از قبیل خطرات برق گرفتگی و اتصال برق به بدنه یخچال نیز وجود خواهد داشت .

  بنابراین افرادی که هیچ آموزشی در مورد تعمیرات لوازم خانگی یا یخچال ندیده اند بهتر است به هیچ عنوان اقدام به باز کرن یا رفع ایراد این قسمت ها نکنند .

   دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در مجتمع آموزشی فنی سازان علاوه بر آموزش تئوری و عملی  نحوه عملکرد کامل یخچال ، عیب و ایراداتی که این وسیله با آن روبه رو می شود را نیز به طور کامل توضیح می دهد . در این مقاله به این عیب ها به صورت تیتر وار  اشاره می نماییم .  

     انواع عیوب یخچال و روش تعمیر آن ها در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  4 دلیل وجود دارد که موجب می شود تا یخچال روشن نشود . بریدگی در طول سیم متصل به دو شاخه و یا آسیب دیدن خود دوشاخه اولین علت شایع روشن نشدن یخچال می باشد که این عیب با آمپرسنج به راحتی قابل شناسایی می باشد . خرابی ترموستات یخچال دومین علت می باشد . در صورت آسیب دیدن ترموستات به هر دلیلی جریان برق ورودی به یخچال به سمت موتور نمی رود و با وجود متصل بودن یخچال به برق روشن نمی شود . این عیب در یخچال نیز به وسیله ی اهم سنج تشخیص داده می شود . خراب شدن اورلود علت دیگر روشن نشدن یخچال می باشد و در صورت خرابی اورلود یخچال به برق متصل می باشد و  جریان برق از ترموستات عبور کرده و به موتور می رسد اما به دلیل خراب بودن اورلود به کمپرسور نمی رسد و کمپرسور روشن نمی شود . برای تشخیص این عیب نیز اهم سنج به کار برده می شود . تمامی این مباحث در دوره های آموزش تعمیر لوازم خانگی در مجتمع آموزشی فنی سازان به طور کامل شرح داده می شود . بررسی سیم کشی داخل یخچال چهارمین علت می باشد . هر کدام از سیم های داخل یخچال به دلایلی امکان دارد آسیب ببیند و در نتیجه فرآیند برق رسانی به درستی صورت نگیرد و مانع از روشن شدن یخچال می شود .

  خرابی ترموستات یا ایجاد برفک زیاد در یخچال موجب می شود که دوره های خاموش و روشن شدن اتوماتیک یخچال  به درستی انجام نشود و این عیب دیگری می باشد که در یخچال ایجاد می شود .

  سایر خرابی های یخچال و روشهای رفع عیوب در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی بررسی می شود .

  به طور کلی اکثر خرابیهای یخچال مربوط به قطعات فیزیکی یخچال از قبیل چراغ داخل یخچال و لاستیک درب یخچال می باشد در مورد قطعات الکترونیکی این خرابی ها مربوط به ترموستات یا کمپرسور می باشد .

  بررسی ماشین لباسشویی و توضحات مربوط به آن در دوره آموزش تعمیرات لوازم منزل

  ماشین لباسشوی دارای دو دسته ماشین های تمام اتوماتیک و ماشین های نیمه اتوماتیک می باشند . ماشین های تمام اتوماتیک همانطور که از نامشان مشخص می باشد پس از ریختن پودر و لباس ها در داخل ماشین به صورت خودکار تمامی مراحل را انجام می دهد و انسان دخالتی در شست و شوی آن ها ندارد . ماشین های تمام اتوماتیک نسبت به انواع نیمه اتوماتیک از ایمنی بیشتر و پیچیدگی زیادتری برخوردار می باشند . در کارگاه عملی مجتمع فنی سازان تمامی نکات مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک و قطعات مربوط به آن به طور کامل به کار آموزان آموزش داده می شود .

  ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک شامل دو نوع سطلی و دوقلو می باشد . نوع سطلی این ماشین لباسشویی تشکیل یافته از یک مخزن می باشد که شامل بدنه و یک پروانه در انتهای آن می باشد . موتور در زیر مخزن قرار می گیرد . در این ماشین ها مخزن پودر مجزا و سیستم آبکشی وجود ندارد و با چرخاندن کلید تایمر مکانیکی توسط کاربر مرحله شستشو لباس شروع می شود وعملیات آب کشی در آن ها انجام نمی شود .

  این نوع از ماشین های لباسشویی به دلیل اینکه فرآیند شست شو در آن ها  به طور کامل انجام نمی شود و به دلیل راحتی اتصال به بدنه مورد پسند نمی باشد .

  در دوره آموزش تعمیرات خانگی نحوه  تعمیرات و رفع عیوب این نوع ماشین ها به طور کامل آموزش داده می شود .

  عملکرد ماشین لباسشویی دوقلو نیز همانند ماشین لباسشویی سطلی می باشد با این تفاوت که عمل شستشو در یک مخزن و عمل آبگیری در مخزن دیگر انجام می شود . این ماشین دو  موتوره می باشد و عملیات در هر مخزن توسط یک موتور کنترل می شود .

  دو موتوره بودن این ماشین ها موجبات بالا بردن کیفیت شست وشو می باشد .

  انواع عیوب ماشین لباسشویی و روش های رفع ایرادات در دوره آموزش تعمیرات لوازم منزل

  یک تعمیر کار ماشین لباسشویی علاوه بر این که باید تمامی قطعات و عملکرد ماشین لباسشویی را بشناسد بلکه باید نحوه نصب آن و مراحل کارکرد آن و نکات قبل از کارکرد را نیز بشناسد . زیرا گاها اشتباهاتی که در  نصب ماشین لباسشویی ایجاد می شود موجب عملکرد ناقص در ماشین لباسشویی می شود . تراز نبودن محل نصب یا عدم راه اندازی صحیح سیستم ورود و خروج از اشتباهات نصب می باشد . بنابراین لازم است تا تمامی مراحل نصب قبل از اقدام به باز کردن ماشین لباسشویی مجددا چک شود تا در صورت وجود ایراد در هر کدام از مراحل در جهت رفع آن ها اقدام شود .

  اتصال بدنه ماشین و خرابی و شکستگی تایمر از جمله خرابی های رایج در ماشین لباسشویی های سطلی می باشد . در ماشین لباسشویی دو قلو موتور مربوط به مخزن آبگیری بیشترین خرابی را نسبت به سایر قطعات دارد .

  ماشین لباسشویی های اتوماتیک با توجه به پیچیدگی و ظرافت بیشتری که دارد امکان خرابی در هر قسمت آن وجود دارد ولی می توان گفت بیشترین خرابی مربوط به سیستم ورود و خروج آب ، ولوم تایمر ، میکروسوئیچ کنترل بسته بودن درب می باشد .

  آموزش عیب یابی و تعمیر مکانیکی و مدار فرمان ماشین ظرفشویی

  از دیگر لوازم خانگی که نیاز به بررسی دارد ماشین ظرفشویی می باشد . این وسیله برای تعمیر نیاز به افراد متخصص و آموزش دیده دارد و فردی که قادر به عیب یابی و تعمیر آن باشد در واقع یک فرد متخصص و کاربلد در زمینه تعمیرات لوازم خانگی می باشد .

  عیب یابی و تعمیر مکانیکی و عیب یابی و تعمیرات مدار فرمان از جمله سر فصل های تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد . در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به طور کامل به شرح کامل هر سر فصل خواهیم پرداخت .

  تمامی بخش های مکانیکی ماشین ظرفشویی و بخش هایی که قابلیت تعمیر یا تعویض دارند  در سر فصل تعمیرات مکانیکی به صورت کامل معرفی و نمایش داده  خواهد شد . سپس به آموزش روش های های عیب یابی و رفع ایرادات  بخش های مکانیکی ماشین ظرفشویی و ایرادات رایج آن می پردازیم .

  به عنوان مثال در صورتی که ماشین ظرفشویی با کمبود آب همراه باشد ظرف ها به صورت کامل تمیز نمی شوند . دلیل این امر آن است که ماشین ظرفشویی در صورتی که شناور در حالت بلند گیر کند با آب پر نمی شود . علت دیگر ایراد در شست و شوی ظرف ها معیوب بودن صفحه قفل ورودی یا شیر ورودی معیوب می باشد .

  برای فهمیدن این که آب کافی به داخل ماشین ظرفشویی می رسد  لازم است تا بعد از بررسی  تمامی موارد گفته شده یک چرخه شست و شو آغاز شود .

  به تمامی ایراداتی که امکان دارد در بخش مدار فرمان ماشین ظرفشویی ایجاد شود در سر فصل عیب یابی و تعمیرات مدار فرمان ظرفشویی پرداخته می شود . ماشین های ظرفشوی معمولا با مشکلات مدار فرمان روبه رو می شوند و این موضوع موجب می شود تا عملکرد دستگاه با مشکلات زیادی روبه رو شود .

  بنابراین بعد از اینکه عیب یابی انجام شد لازم است میزان خرابی وارد شده به برد بررسی شود و سپس نوع خطا را مشخص نمود و آن را تعمیر کرد .

  آموزش نقشه خوانی schematic diagram

   به طور کلی تمامی لوازم خانگی دارای مدار الکترونیکی می باشند که وظیفه کنترل یا هدایت اتوماتیک آن ها را بر عهده دارد .

  در هر دستگاه مدار با دستگاه دیگر متفاوت می باشد و به جهت راهنمایی افراد  نقشه های شماتیکی طراحی شده اند که طزاحی مدار الکترونیکی و قطعات و مونتاژ مدارو عملکرد و وظیفه مدار را نشان می دهند . نقشه های شماتیک قابلیت رسم برای سیکل های مختلف مکانیکی را دارند .

  نقشه خوانی شماتیک در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به طور کامل به شما آموزش داده می شود و بدین وسیله می توانید با نحوه عملکرد آن آشنا شوید . در نظر داشته باشید که با یادگیری نقشه خوانی می توان به عیب یابی و تعمیر دستگاه هایی که تازه به بازار آمده اند نیز بپردازید .

  آموزش نقشه خوانی Wiring Diagram لوازم خانگی

  به طور کلی در بیشتر لوازم خانگی جریان الکتریسیته یا برق به کار برده می شود و به منظور اینکه جریان الکتریسیته به قسمت های مختلف دستگاه انتقال داده شود سیم کشی انجام می شود . گاها در این دستگاه ها نوسانات الکتریکی موجب می شود تا در بخش های مختلف سیم کشی قطعی یا سوختگی ایجاد شود .

   wiring diagram یا نمودار سیم کشی ، نمودار سیم کشی مربوط به هر کدام از  لوازم خانگی ها را نشان می دهد و بدین وسیله می توان سیم کشی های داخل لوازم برقی را دنبال کرده و محل سوختگی یا قطع شدگی را به راحتی پیدا نمود . نحوه نقشه خوانی سیم کشی در بخش آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزش داده می شود 

مدت زمان

20 جلسه 

سابقه

انتقال 17 سال سابقه آموزشی و کاری

کارآموزان

بیش از 650 کارآموز در سال

شرایط پرداخت

امکان پرداخت نقدی و قسطی

مشاوره رایگان

790 8777 0914

امتیاز و دیدگاه کارآموزان

دیدگاه کاربران

4/5 از 5

4.5/5

از 250 رای

5/5
4.5/5
4/5

تصاویر دوره های قبل

نشان از استقبال بی نظیر مهارت آموزان

ارایه مدرک بین المللی معتبر

ارایه مدرک بین المللی معتبر

نمونه ای از صدها مدرک بین المللی صادر شده برای فراگیران آموزش تعمیرات موبایل

سوالات متداول

سوالات متداول

اگر سوالی دارید که در بالا پاسخ آن را نیافتید، می توانید در سوالات متداول پاسخ خود را پیدا کنید.

دوره آموزش تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی 30 ساعت و آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی 40 ساعت است که در مجموع مدت زمان دوره 70 ساعت میباشد.

کلاس های این دوره درطول هفته برگزار میشود. برای اطلاع از ساعت برگزاری کلاس ها با ما تماس بگیرید.

مباحث دوره تعمیرات لوازم خانگی شامل : یخچال ساید و معمولی ، ماشین لباس شویی ، ماشین ظرفشویی می باشد.

پس از پایان دوره مدرک آموزشگاه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای است و در داخل کشور و در شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار هست نقدیم شما میشود. برای مدرک بین المللی، کارآموز را به سازمان فنی حرفه ای معرفی میکنیم و پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی مدرک رسمی و بین المللی به کاراموز تعلق می گردد.

بله دوره ها به صورت عملی از پایه آموزش داده می شود و مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد.

تعمیرات مکانیکی و برد برندهای مختلف لوازم خانگی بصورت عملی آموزش داده می شود. محصولات این برندها در کارگاه آموزشگاه موجود می باشد و کارآموزان بصورت عملی آموزش تعمیرات برندهای متنوع را می بینند.

این مجتمع از قدیمی ترین و معتبرترین مراکز آموزش تخصصی تعمیرات مکانیکی و برد لوازم خانگی در تبریز می باشد. این مرکز پیشرفته ترین تجهیزات و ابزارهای یادگیری برخوردار است.

پاسخ: بله تمامی تجهیزات مربوط به آموزش تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی در کلاس موجود است

پاسخ: خیر پیش نیازی احتیاج ندارد تمام موارد از صفر آموزش داده می شود.

پاسخ: بله، مباحث تعمیرات ماشین ظرفشویی به صورت کاملا تخصصی آموزش داده می شود.

پاسخ : بعد از پرداخت هزینه ابتدایی جهت انجام ثبت نام ،یک قطعه عکس و کپی کارت ملی و شناسنامه باید همراه کاراموز باشد.

پاسخ : بله تمام اساتید آموزشگاه فنون برق تماما با تجربه وسابقه بالا و نیز دارای مدرک دانشگاهی و موفق در بازار کار می باشند.

مدت زمان

20 جلسه 

سابقه

انتقال 17 سال سابقه آموزشی و کاری

کارآموزان

بیش از 650 کارآموز در سال

شرایط پرداخت

امکان پرداخت نقدی و قسطی

مشاوره رایگان

790 8777 0914