لوگو کافاز

5 شایعه در مورد تعمیرات تلفن همراه که باید نادیده بگیرید

فهرست مطالب

امروزه بسیاری از مردم پس از جستجوی راه حل در اینترنت ، تلفن های خود را تعمیر می کنند. در کنار راه حل های خوب ، پیشنهادات نادرستی نیز وجود دارد که توسط افراد تازه کار نوشته شده است و مردم را به اشتباه می اندازد. شایعات یا افسانه هایی که در بین کاربران تلفن همراه رایج است رایج است. از آنجا که شایعات همیشه شایعه هستند نه واقعیت ، بهتر است این مطلب را بخوانید و بدانید که این شایعات در واقع چیست.

  1. هزینه تعمیر تلفن همراه بسیار زیاد است

اکثر مردم فکر می کنند که اگر به تعمیر تلفن های همراه خود نیاز داشته باشند ، باید  هزینه زیاد برای تعمیر گوشی های خود پرداخت کنند.شاید شما یک یا دو بار در زندگی تجربه بدی داشته باشید اما با بسیاری از مراکز/تکنسین های تعمیر خوب برخورد کنید که در خدمات و هزینه های تعمیر خود بسیار منطقی هستند.

گاهی اوقات برخی از لوازم یدکی به راحتی در دسترس محلی نیستند و باید از خارج حمل شوند ، بنابراین آنچه شما پرداخت می کنید فقط برای سرویس نیست بلکه برای قطعاتی است که قرار است در گوشی شما استفاده شود. بنابراین تصور کنید که تعمیر تلفن همراه بسیار گران است.

  1. اگر  شخص ثالثی تلفن من را تعمیر کند ، ضمانت باطل می شود

اگر تلفن همراه شما نیاز به تعمیر دارد و هنوز مدت زمان گارانتی شما باقی مانده است ، این احساس را دارید که اگر تلفن را برای تعمیرات به غیر از مرکز خدمات مجاز شرکت به مرکز خدمات دیگری بدهید ، ضمانت شما روی گوشی است. باطل خواهد بود

اما اگر تلفن شما به سیستم وصل شده است یا صفحه نمایش آسیب دیده یا خراب شده است ، شما قبلاً ضمانت خود را تمام کرده اید ، زیرا ضمانت نامه شامل خسارت های قبلی نمی شود. همچنین اگر مشکل فقط مربوط به نرم افزار یا تنظیمات باشد و تلفن بتواند بدون برچیدن آن برطرف شود ، گارانتی را از دست نمی دهید.

P2

  1. گوشی شما پس از تعمیر هرگز یکسان نخواهد بود

اینها همه حرف شنوایی است این واقعا یک شایعه است. در واقع بسیار محتمل است که اگر گوشی شما به دلیل افتادن تصادفی آن خراب شده باشد ، به راحتی بتوان آن را برطرف کرد. این به این دلیل است که با انداختن گوشی ممکن است LCD آن را خراب کرده باشید. حداقل احتمال وجود دارد که مادربرد خراب شده باشد. بنابراین با تغییر LCD ، گوشی شما به خوبی نو می شود.

یک چیز این است که اگر گوشی شما قدیمی است یا مدل فروش کمی در کشور دارد ، ممکن است خرید لوازم یدکی مشکل باشد ، اما اگر در اینترنت آن را جستجو کنید ، مطمئناً آن را از جایی تهیه کرده و آن را تعمیر خواهید کرد.

  1. تلفن های آسیب دیده از آب را می توان با برنج ثابت کرد

یک تصور این است که اگر تلفن شما آب گرفته باشد و اگر گوشی خود را در برنج خشک نشده پخته کنید ، به دلیل خاصیت جذب رطوبت در برنج ، تمام رطوبت تلفن را جذب می کند و تلفن دوباره شروع به کار می کند. این درست نیست. برنج تمایل زیادی به جذب رطوبت و آب دارد اما آبی که در خارج است را جذب می کند.

در مورد آبی که به داخل گوشی نفوذ کرده است خشک نمی شود مگر اینکه از دمنده یا سشوار استفاده کنید یا تلفن را فقط چند روز بدون استفاده نگه دارید. بنابراین این فقط یک شایعه است که می توان با دفن آن در برنج ، تلفن های ثبت شده در آب را برطرف کرد.

  1. هر گوشی را می توان به راحتی تعمیر کرد

برخی تصور می کنند که هر گوشی را می توان به راحتی تعمیر کرد. آنها تا حدی درست هستند اما کاملاً درست نیستند زیرا در هر دستگاه ساخته دست بشر مرحله ای پیش می آید که از محدودیت عبور می کند و می توان آن را دوباره زنده کرد. این امر شامل تلفن های همراه نیز می شود زیرا مرحله ای پیش می آید که گوشی باید دور انداخته شود زیرا قابل تعمیر نیست و یا باید هزینه های زیادی را صرف آن کنید تا بتوانید یک گوشی بهتر و جدیدتر خریداری کنید. اگر عاشق عتیقه هستید و می توانید این را به عنوان یک موزه در اختیار داشته باشید ، ممکن است این گزینه را در نظر بگیرید .

افسانه ها و شایعات زیادی در مورد تعمیر تلفن همراه در بین مردم رایج است. لطفاً اگر موارد بیشتری برای افزودن به لیست در نظرات زیر وجود دارد ، به ما اطلاع دهید. لطفاً این مقاله را در میان دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

شما میتوانید چهت یادگیری تعمیرات در دوره آموزش تعمیرات موبایل در تبریز شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook