تعمیر تاچ شکسته گوشی

این روزها گوشی‌های هوشمند کاربرد زیادی پیداکرده‌اند. یکی از آسیب‌هایی که بسیار رایج است ضربه خوردن صفحه گوشی و شکستن ال سی دی یا تاچ گوشی است. اگر این اتفاق زیاد برای شما پیش می‌آید می‌توانید با فراگیری مراحل مختلف کار خودتان صفحه گوشی را تعویض کنید و به این شکل در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

البته بهتر است قبل از شروع کار حتماً برآورد هزینه کنید تا ببینید تعویض صفحه‌نمایش برای شما به‌صرفه است یا خیر. در برخی از مدل‌های موجود در بازار گاهی هزینه تعویض معادل خرید یک گوشی با مدل پایین‌تر است. به‌هرحال اگر خودتان قصد تعمیر گوشی را دارید بهتر است ابتدا ابزار مربوطه را تهیه کنید. در مرحله بعد به فیلم‌های آموزشی که در اینترنت وجود دارد مراجعه کنید. بعضی از سایت‌های اینترنتی نیز هستند که کلیه مراحل باز کردن و تعویض قطعات گوشی را به نمایش گذاشته‌اند و می‌توانند کمک خوبی برای شما باشند.

مرحله اول تهیه یک صفحه‌ گوشی

در بسیاری از کشورهای پیشرفته در سایت‌های اینترنتی کلیه قطعات گوشی‌ها به فروش می‌رسند. در کشور ما، شما می‌توانید به مراکز ارائه خدمات و فروش قطعات گوشی مراجعه کنید. مطمئن باشید که قطعه تهیه‌شده با گوشی شما مطابقت داشته باشد.

تهیه ابزارهای مناسب و ضروری

برای باز کردن گوشی لازم است که چند ابزار ضروری را تهیه کنید تا بتوانید به‌دقت و بدون آسیب زدن به قطعات دیگر گوشی آن را بازکنید. پیچ‌گوشتی، پیچ‌گوشتی ترکس، انبرک ترجیحاً پلاستیکی و چند ابزار دیگر ازجمله ملزوماتی است که باید تهیه کنید.

 

 

صفحه گوشی

تعمیر تاچ شکسته گوشی

 

نحوه باز کردن گوشی و تعویض صفحه گوشی شکسته آن

ابتدا بهتر است فیلم آموزشی مربوط به گوشی خود را از اینترنت دانلود کنید. برای این کار می‌توانید به سایت‌های you tube، aparat و هر سایت دیگری که درنتیجه جست‌وجوی گوگل بالا می‌آید مراجعه کنید. البته در تمام مدل‌های گوشی مراحل تا حد زیادی مشابه هم هستند.

گوشی‌ها معمولاً از چندین لایه سخت‌افزاری تشکیل‌شده‌اند. اولین مرحله جدا کردن کاور گوشی است. این کاور ها اغلب با باز کردن درزهای کناری و یا حرارت سشوار باز می‌شوند. معمولاً با یک‌بار باز کردن گوشی‌های ضد آب خاصیت ضد آب بودن آن‌ها از بین می‌رود. دقت داشته باشید قبل از انجام هر کاری گوشی را خاموش‌کنید.

در مرحله بعد شما اغلب با باتری گوشی روبه‌رو می‌شوید. باتری معمولاً با پیچ به صفحات دیگر متصل است. با دقت. و حوصله کلیه پیچ‌ها را بازکنید. به رنگ پیچ‌ها و جای قرارگیری دقت کنید تا در هنگام بستن هر پیچ در سر جای خود قرار گیرد.

به اتصالات باتری و مادربرد دقت کنید و آن‌ها را به آهستگی جدا کنید. در مرحله بعد مادربرد یا همان برد اصلی گوشی را خواهید دید. پیچ‌های مربوط به مادربرد را نیز بازکرده تا مادربرد از قطعات دیگر جداشده و سپس آن را بلند کنید.

حالا می‌توانید صفحه‌ گوشی جدید را جایگزین کرده و دوباره با انجام همان مراحل گوشی را ببندید. دقت و حوصله برای انجام مراحل ضروری است و سرعت و عجله ممکن است آسیب جبران‌ناپذیری برای گوشی داشته باشد. بد از اینکه گوشی را بستید کلیه قطعات گوشی ازجمله بلندگوها، فای فا، صفحه‌ گوشی ، آنتن و … را بررسی کنید تا مطمئن شوید گوشی به‌درستی بسته‌شده است.