لوگو کافاز

ICDL  شامل چه مباحثی می‌شود؟

فهرست مطالب

ICDL
مباحث ICDL

ICDL  شامل چه مباحثی می‌شود؟

دنیایی این روزها دنیای تکنولوژی است. برای انجام هر کاری لازم است به کار با کامپیوتر آشنا بود. برای زندگی در دنیای کنونی کار با کامپیوتر یک نیاز اساسی است. ICDL در حال حاضر معتبرترین مدرک کامپیوتری در سطح جهان است. در حال حاضر تقریبا همه‌ی شرکت‌ها نیروی کار خود را موظف به یادگیری ICDL  می‌دانند.

ای سی دل ال مهارت‌های کامپیوتری را در کارمندان تقویت می‌کند و سیستم کاری را با سرعت جلو می‌برد. از مزایای یادگیری ICDL کاهش هزینه‌های پشتیبانی ITاست. علاوه بر آن از وقت‌های تلف شده می‌کاهد و کار را با سرعت بیشتر جلو می برد. گواهینامه‌ی ICDL بین المللی بوده و در هر جایی دنیا کاربرد دارد. در واقع می توان گفت مهارت ای سی دی ال در تمام دنیا مورد تایید است.

ICDL
مهارت هفتگانه ICDL

مهارت هفت گانه کامپیوتر یا ICDL:

ICDL  شامل مهارت‌های هفت گانه   کامپیوتر است که در بر گیرنده‌ی دو نوع عملی و تئوری است.

مهارت های هفت گانه کامپیوتر شامل:‌

  • مفاهیم اساسی تئوری فن آوری اطلاعات
  •  خدمات اطلاعاتی شبکه
  •  اینترنت و ایمیل
  •  آشنایی باویندوز و نحوه استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل
  •  آشنایی با مفاهیم واژه پردازی و پردازش متن
  •  آشنایی با مفهوم صفحات گسترده اکسل و نحوه کار با این نرم افزار
  •  یادگیری نحوه ارائه مطالب و چگونگی کار با پاورپوینت
  •  آشنایی با بانک اطلاعاتی و مفهوم پایگاه داده و استفاده از اکسس

در واقع ای سی دی ال شامل آموزش و یادگیری ابتدایی مباحث آی‌تی، ویندوز، اینترنت، ورد، اکسل، پاورپوینت و اکسس است.

هر کسی که با کامپیوتر کار می کند لازم است در مورد مبحث ویندوز آشنایی و مهارت اولیه ای داشته باشد. برای یک سرچ ساده نیاز است که کاربر در مبحث اینترنت آشنایی با اصول اینترنت و مفاهیم آن داشته باشد. با انواع جستجوگر های اینترنتی، خطرات فضای اینترنت، طریقه جستجو در اینترنت و ذخیره سازی محتوای مورد علاقه ایمیل و استفاده از آن لازم است اطلاعاتی داشته باشد.

هر کاربری برای انجام کارهای شخصی و یا کاری و اداری یک روز سروکارش به  تایپ یک نوشته یا پیش نویس ساده می خورد بنابراین در دوره ای سی دل ال کاربر با منوها و دکمه های کاربردی ورد آشنا خواهد شد.

هر کاربری جهت انجام کارهای مدیریتی، محاسبات و جدول نویسی لازم است که در کار با اکسل مهارت داشته باشد.همچنین برای مدیریت و نگهداری داده هایی با حجم بالا به محیط اکسس نیاز است.یادگیری مهارت ای سی دل مختص افراد خاصی نیست. در این دنیای کنونی هر کسی لازم است که حداقل دانش و مهارت لازم را در به کارگیری کامپیوتر در اختیار داشته باشد.

ICDL
گواهینامه ICDL

مدرک ای سی دی ال یا ICDL:

برای دریافت مدرک ای سی دی ال موسسه‌ها و آموزشگاه های فن و حرفه ای اقدام به ثبت نام می کنند. پس از گذراندن طول دوره‌ی عملی و تئوری کاربر در کار با کامپیوتر به مهارت دست پیدا می‌کند. آزمون این مهارت به صورت عملی و تئوری انجام می شود. مدرک ای سی دی ال کامپیوتر توسط فنی حرفه‌ای صادر می‌شود. این مهارت در همه‌ی جا دنیا کاربرد دارد.

دنیای دیجیتال کنونی هر روز نیاز ما را به کامپیوتر بیشتر می کند. برای خارج شدن از دنیای سنتی و سرعت دادن به زندگی و همچنین همگام شدن با دنیا داشتن مهارت کار با کامپیوتر ضرورت دارد. برخی موسسات نیز از طریق مجازی اقدام به برگزاری کلاس و آموزش دوره های ای سی دی ال می‌کنند. آی سی دی ال خود دارای دو سطح است. سطح 1 آن برای افراد مبتدی و انجام کارهای معمولی است. اما سطح دو آن شامل دوره های تخصصی است. ICDL ، راه حل مناسبی برای ارائه‌ی استاندارد بین المللی، حداقل دانش و مهارت لازم در به کارگیری کامپیوتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook