لوگو کافاز

تجهیزات دوربین مدار بسته

فهرست مطالب

دوربین مدار بسته
تجهیزات دوربین مدار بسته

تجهیزات دوربین مدار بسته

امروزه دوربین‌های مدار بسته یکی از تجهیزات ساختمان  به شمار می‌آید. دوربین مدار بسته توانسته به تنهایی ضریب امنیت را بالا ببرد. در مکان‌ها و ساختمان‌های مختلفی از دوبین مدار بسته استفاده می شود و گاه در یک مکان در زاویه‌های مختلف چندین دوربین کار گذاشته می‌شود. دوربین‌های مدار بسته عموما در سه نوع آنالوگ، شبکه یا IP و بدون سیم یا وایرلس در بازار موجود است. قبل از خرید دوربین مدار بسته باید موقعیت جغرافیایی ساختمان و یا مکان را در نظر داشت. با در نظر گرفتن جزئیات تعداد و نوع دوربین‌ها مورد نیاز نیز مشخص می‌شود.

تجهیزات نصب دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین مدار بسته علاوه بر خود دوربین به تجهیزات دیگری چون دستگاه سرور مركزي(DVR) ، سوكتهاي اتصالي BNC براي دوربين هاي آنالوگ، كابلهاي ارتباطي، دریل و پایه و کاور نیاز است. نصب دوربین مدار بسته باید توسط افراد متخصص انجام بگیرد. برای آنکه دوربین از دسترس خرابکاران و سارقان دور بماند باید در بالاترین نقطه ساختمان نصب شود، علاوه بر آن  منطقه بزرگ تری را پوشش می‌دهد. بنابراین برای نصب دوربین مدار بسته به یک چهارپایه‌ی مناسب احتیاج است. برای دوربین‌های مدار بسته‌ای که بیرون ساختمان نصب می‌شوند سایبان لازم است. هرجایی که دوربین نصب می‌شود به پریز برق و یا دیگر انواع منبع تغذیه نیاز است.

دوربین مداربسته
کابل و دستگاه‌های گیرنده

کابل و دستگاه‌های گیرنده

دوربین با توجه به نوع آن تجهیزات مختلفی لازم دارند. برای نصب دوربین مدار بسته سیستم آنالوگ به کابل BNC برای اتصال دوربین و دستگاه گیرنده DVRاحتیاج است. برای نصب دوربین های مدار بسته‌ی شبکه به دستگاه گیرنده NVR، کابل و دستگاه NVRاحتیاج است. برای نصب دوربین‌های مدار بسته وایرلس به دستگاه DVR نیاز است. این دوربین‌ها به راحتی نصب می‌شوند و به کابل احتیاجی نیست اما در دو مورد اول به کابل و سیستم سیم کشی احتیاج است.

دوربین مداربسته
دستگاه ضبط تصاویر DVR

دستگاه ضبط تصاویر DVR

DVR  دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال است که کار آن نظارت و کنترل بر دوربین مداربسته آنالوگ است. این سیستم قابلیت‌هایی چون:‌ ضبط تصاویر با فرمت‌های تصویری و کیفیت‌های مختلف، قابلیت‌های هشداری متنوع و ارتباط با شبکه و بکارگیری نرم افزارهای کاربردی را دارد. این دستگاه دارای انواع مختلفی اعم از 4 کانال ، 8 کانال ، 16 کانال ، 32 کانال و یا … دارد.

دوربین مداربسته
دستگاه ذخیره سازی NVR

دستگاه ذخیره سازی NVR

NVR  دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه است. NVR  برا اساس کنترل دوربین‌های شبکه طراحی شده و انواع مختلفی در ابعاد گوناگون موجود است. وی آر مانند دی وی آر دارای وظایف مشابه هستند. تنها تفاوت ها تنها در بکارگیری و نحوه ارتباطشان با دوربین‌ است. نحوه اتصال تصویر و صدا در NVR ها تابع مستقیمی از مفاهیم شبکه‌های کامپیوتریست.
BNC  نوعی فیش ارتباطیست که جهت اتصال کابل کواسیال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اتصال دهنده برای کابل کواکسیلی مناسب است. این اتصال دهنده ها فیش های متداول برای ارتباط دوربین‌های مداربسته آنالوگ هستند.بی ان سی دارای انواع مختلفی چون: بی ان سی های پیچی ، بی ان سی های فنری، بی ان سی های پرسی و… اشاره کرد.است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook