لوگو کافاز

مقدمه ای بر راه اندازی کسب و کار تعمیر تلفن همراه در 30 روز

فهرست مطالب

تجارت تعمیرات موبایل

بنابراین می خواهید تجارت تعمیر تلفن همراه راه اندازی کنید؟. این یک صنعت چند میلیارد دلاری است که برای شروع به حداقل سرمایه و تجربه کمی نیاز دارد.

با توجه به اینکه این صنعت نسبتاً جدیدی است که مردم به آن علاقه مند هستند، منابع خوب زیادی برای کمک به شروع شما وجود ندارد. این مقاله مقدمه ای برای راه اندازی کسب و کار تعمیر تلفن همراه شماست.

مدل های مختلف کسب و کار تعمیرات موبایل

چند راه وجود دارد که می توانید تجارت تعمیر تلفن همراه خود را راه اندازی کنید. دو مدل اصلی که محبوب هستند عبارتند از ویترین فروشگاهی و تعمیرات موبایل. بیایید هر دوی آنها را با کمی جزئیات پوشش دهیم

ویترین فروشگاهی

ویترین بهترین راه برای شروع برندسازی محصول شماست. مشروعیت را نشان می دهد و در ذهن مشتریان شما اعتماد ایجاد می کند. با این حال، هزینه‌های راه‌اندازی برای راه‌اندازی فروشگاه شخصی شما بسیار بیشتر از یک کسب‌وکار تعمیر موبایل است. داشتن یک ویترین به شما این امکان را می دهد که تمام موجودی خود را در یک مکان نگه دارید و همچنین به شما امکان می دهد همزمان روی چندین دستگاه کار کنید. این ممکن است برای صاحب کسب و کاری که سرمایه اولیه زیادی دارد و می تواند ریسک کند، ایده آل باشد.

کسب و کار تعمیر موبایل

کسب و کار تعمیر موبایل برای صاحبان مشاغل کم سرمایه عالی است و راحتی مشتریان شما را ارائه می دهد. همچنین برای توسعه روابط با مشتریان شما خوب است و برای ارجاع عالی است.

نقطه ضعف کسب و کار تعمیر موبایل این است که شما می توانید در هر زمان فقط با یک دستگاه کار کنید. این باعث ایجاد حاشیه سود کمتر می شود اما به شما امکان می دهد کنترل بهتری بر برنامه خود داشته باشید.

کدام یک برای شما مناسب است؟ به موقعیت شما بستگی دارد. برای کسانی که قبلاً هیچ کسب و کاری نداشته اند و فقط اندکی پول برای کار دارند، احتمالاً تجارت تعمیر موبایل راه حل مناسبی است.

چقدر پول لازم داری؟

با کسب و کار تعمیر تلفن همراه، هزینه های راه اندازی بسیار پایین است. شما می توانید به معنای واقعی کلمه با یک صفحه نمایش تلفن همراه شروع کنید و به اندازه کافی پول به دست آورید تا موجودی خود را چهار برابر کنید. با این حال، بسته به اینکه کدام مدل کسب و کار را از بالا انتخاب می کنید، ممکن است هزینه های اضافی برای محاسبه داشته باشید. بیایید آنچه را که این هزینه‌ها ممکن است شامل شوند را بشکافیم.

موجودی قطعات

شما می خواهید مطمئن شوید که قطعات کافی برای پاسخگویی به تقاضای خدمات خود دارید. بسته به میزان دسترسی شما، ممکن است بخواهید با 5 تا 15 قطعه از هر موردی که می خواهید تعمیر کنید شروع کنید. این به شما امکان می دهد در حالی که منتظر رسیدن قطعات بیشتر هستید، به خدمات رسانی به مشتریان خود ادامه دهید. این هزینه می تواند بین 100 تا 500 دلار باشد.

موجودی ابزار

اکنون که تمام قطعات مورد نیاز برای تعمیر گوشی هایی را که برای تعمیر آن انتخاب کرده اید در اختیار دارید، باید مطمئن شوید که ابزار مناسب را در اختیار دارید. کیت های تعمیر تلفن همراه زیادی وجود دارد، اما هر دستگاه به نوع و مقدار ابزار متفاوتی نیاز دارد. خوب است که با اصول اولیه شروع کنید، مانند پیچ گوشتی، اسپاجر، نوار چسب، قیچی و موچین. این هزینه حدود 50 دلار است.

این همه الزامات مورد نیاز برای تعمیر گوشی است. اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید، باید بازاریابی آن کسب و کار را شروع کنید تا مشتریان را جذب کنید.

چه نوع گوشی هایی را باید تعمیر کنید؟

شما باید بر اساس جمعیت منطقه خود انتخاب کنید که کدام گوشی را تعمیر کنید. ساده‌ترین گوشی‌ها برای شروع، آیفون‌ها هستند، زیرا به تجربه کمی برای تعمیر و حداقل قطعات و ابزار نیاز دارند. با این حال، گوشی های اندرویدی بیشتر سهم بازار دستگاه های موجود در بازار را در اختیار دارند.

سه برند بزرگ موجود در اینجا سامسونگ، اچ تی سی و ال جی هستند. با این حال، این موارد نیاز به تجهیزات و تجربه بیشتری برای تعمیر دارند. برند دیگری که حجم کمی از تجارت را دریافت می کند، تلفن های ویندوزی است.

گزینه‌های مربوط به قطعات و هزینه‌های ابزار مربوط به هرکدام را بررسی کنید و ببینید کدام یک با مدل کسب‌وکار شما مناسب‌تر است.

چه نوع گوشی هایی را باید تعمیر کنید؟

چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟

این سوال کاملا محدود به در دسترس بودن شماست. حاشیه سود هزینه های تعمیر نسبت به هزینه قطعات بسیار زیاد است. همانطور که قبلاً گفته شد، پولی که از یک تعمیر به دست می آورید می تواند به راحتی موجودی شما را چهار برابر کند.

اگر میانگین درآمد حدود 20 دلار در هر تعمیر و تعمیر 10 دستگاه در هفته داشته باشید، می توانید درآمدی معادل 200 دلار در هفته داشته باشید. این خیلی بد نیست، با توجه به اینکه بسته به دستگاهی که شما تعمیر می کنید، مدت زمان سرمایه گذاری در آن 10 تعمیر می تواند کمتر از پنج ساعت باشد. همه چیز به دیده شدن و تبدیل شدن مشتری برمی گردد.

آیا تعمیر تلفن همراه برای شما مناسب است؟

صنعت تعمیر تلفن همراه یک محیط کاری بسیار تکراری است. شما باید بتوانید یک دستگاه را بارها و بارها بدون از دست دادن تمرکز خود تعمیر کنید. مدتی طول می کشد تا اعتبار خود را افزایش دهید، و شاهد افزایش فروش آنی نخواهید بود.

این نیاز به صبر زیادی دارد و بازاریابی در کنار تعمیراتی که باید انجام دهید تبدیل به یک شغل تمام وقت می شود. قبل از شروع این کار، از خود بپرسید که آیا شرایطی که ذکر کردم برای سبک کاری شما مناسب است یا خیر. اگر مدیریت زمان مناسب شما نیست، ممکن است بخواهید یک کسب و کار متفاوت راه اندازی کنید.

کلید سودآور ماندن

کسب و کار تعمیر تلفن همراه ، اگر به درستی مدیریت شود، می تواند راهی عالی برای کسب درآمد باشد و همچنان تعادل کار و زندگی قوی داشته باشد. تاکید بر کیفیت قطعات و خدمات کلید سودآوری است.

منبع : toughnickel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook