لوگو کافاز

نکات ایمنی تعمیر تلفن همراه

فهرست مطالب

اقدامات ایمنی و احتیاط هایی که باید هنگام تعمیر تلفن همراه داشته باشید.

نکات مربوط به ایمنی ، دستورالعمل ها و اقدامات احتیاطی ، نه تنها در هنگام تعمیر تلفن همراه بلکه در هنگام دستیابی یا تعمیر هر دستگاه الکترونیکی یا اسباب بازی ، ترمیم تلفن همراه نیز ضروری است. قطعات داخل یک تلفن همراه یا تلفن هوشمند بسیار حساس به ESD یا تخلیه الکترواستاتیک هستند. با اتخاذ اقدامات ایمنی و حفظ احتیاط ، می توانید از هرگونه آسیب ناخواسته به PCB تلفن همراه خودداری کنید.

اگر وارد مشاغل تعمیر تلفن همراه شده اید و این نکات ایمنی تعمیر تلفن همراه را دنبال می کنید ، مردم می دانند که شما به خوبی سازمان یافته و مجهز هستید. به یاد داشته باشید ، برداشت اول آخرین برداشت است. با مجهز بودن و آگاه بودن ، همیشه مشتری های رضایت بخش خود را خواهید داشت. تلفن هوشمند مدرن گران است و هیچ کس دوست ندارد آن را برای تعمیر به کسی تحویل دهد که  مجهز یا سازماندهی خوبی ندارد.

در اینجا برخی از نکات ایمنی تعمیر و آزمایش تلفن همراه برای ایمنی و احتیاط آورده شده است. این دستورالعمل ها را دنبال کنید و خیلی زود تفاوت در کسب و کار خود را مشاهده خواهید کرد.

موارد ایمنی تعمیر تلفن همراه

موارد ایمنی تعمیر تلفن همراه

  1. از ایستگاه کاری ESD-SAFE استفاده کنید

بله ، ترمیم هر مارک تلفن همراه ، تبلت ، لپ تاپ یا سایر وسایل الکترونیکی دیگر باید همیشه در یک میز کار ESD انجام شود. یک میز کار ESD-SAFE چیزی نیست جز یک میز که از مواد ESD-Safe با حصیر ایمن ESD در منطقه ای که تعمیر واقعی انجام می شود ، تشکیل شده است. کل جدول شامل ESD MAT و شخصی که کار تعمیر را انجام می دهد همه به درستی پایه گذاری شده اند. این امر مانع از این وسیله یا تلفن همراه از هرگونه آسیب احتمالی ناشی از برق استاتیک می شود.

اکنون ، برق استاتیک برق ناخواسته یا جریان یا الکترون از یک بدن به بدن دیگر است. این الکترونهای با بار منفی می توانند باعث آسیب به اجزای الکترونیکی حساس به طور عمده SMD (دستگاه های نصب شده روی سطح) شوند. چنین ایستگاه های کاری به خوبی مجهز هستند به طوری که تمام ابزارهای استفاده منظم شما در دسترس و در مکان مناسب قرار دارند.

  1. از ابزارهای ایمن ESD درست استفاده کنید

متخصصان همیشه با ابزارهای ترمیم تلفن همراه حرفه ای و با کیفیت. از ابزارهای جایگزین یا ابزارهای ارزان استفاده نکنید. فقط از ابزارهای حرفه ای برای دستگاه خاصی که می خواهید تعمیر کنید استفاده شود.

بسیاری از تکنسین ها از ناخن انگشت شست خود برای باز کردن پوشش جلو یا عقب تلفن همراه یا تلفن هوشمند استفاده می کنند. این درست نیست برای این کار ، ابزارهای باز کردن کم هزینه موبایل ساخته شده از پلاستیک سخت (ESD-SAFE) به راحتی در دسترس هستند.

به همین ترتیب ، شما همیشه برای چنین مشاغل تعمیر به پیچ گوشتی T4 ، T5 و T6 نیاز خواهید داشت. پیچ گوشتی T4 یا Philips متداول است. 90 ٪ کار شما با استفاده از پیچ گوشتی Philips (+) انجام می شود. بنابراین ، همیشه پیچ گوشتی ESD-Safe Philips را در نزدیکی خود نگه دارید. با چنین ایستگاه کاری و ابزار سازمان یافته ، کار شما آسان تر و بسیار راحت خواهد شد و مشتریان شما بسیار تحت تأثیر قرار می گیرند.

  1. ایمنی و محافظت ESD

ESD (تخلیه استاتیک الکترو) جریان ناگهانی برق بین دو شی با بار الکتریکی ناشی از هرگونه تماس بین آنها است. برای محافظت از ESD ، شما باید پیش بند ESD ایمن ، دمپایی ESD-Safe ، دستکش دستی ESD-Safe و بند مچ دست ضد استاتیک بپوشید. شما همچنین باید روی یک تشک ESD خوب کار کنید.

ترکیبی از این سه اطمینان حاصل می کند که هیچ برق استاتیک ناخواسته از بدن شما به اسباب بازی ای که تعمیر می کنید منتقل نمی شود. به یاد داشته باشید که حفاظت ESD برای امنیت شخصی شما لازم نیست. این برای ایمنی اجزای الکترونیکی در صفحه منطق یا مادربرد است.

4- از سینی ایمن ESD استفاده کنید

اینها به راحتی در دسترس هستند و هزینه زیادی ندارند. هر زمان که هر گوشی تلفن همراه را جدا کنید ، تمام قسمت ها را در محفظه های جداگانه سینی قرار دهید. این امر کار شما را هنگام بازگرداندن تلفن همراه بسیار ساده تر می کند زیرا لازم نیست به یاد داشته باشید که کدام قطعه را در کجا قرار داده اید. همه آنها در حال حاضر به خوبی در محفظه های مختلف سینی سازماندهی شده اند. به یاد داشته باشید تلفن هوشمند و تلفن همراه تعداد پیچ های ریز و درشت دارند و این مواردی هستند که بیشتر اوقات گم می شوند.

5- برای ایمنی قطعات ظریف را با دقت کنترل کنید

بیشتر قطعات موجود در تلفن همراه یا تلفن هوشمند بسیار ظریف هستند. مراقب آنها باشید. به عنوان مثال اطمینان حاصل کنید که LCD هیچ خراش ندارد. حتماً اتصالات را کنترل کرده و کابل ها را با دقت وصل کنید زیرا بسیار ظریف هستند.

دستگاه هوای گرم و ایستگاه لحیم کاری باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد. آنها می توانند به گجت (ابزارها) و حتی به شما آسیب برساند. این دستگاه هوای گرم با دمای بسیار بالا تولید می کند. اطمینان حاصل کنید که جهت نازل جایی است که باید باشد. در صورت عدم استفاده ، آن را خاموش کنید.

به طور مشابه از یک هویه گرم با احتیاط استفاده کنید. همیشه هویه را در یک پایه آهنی قرار دهید و آن را روی میز قرار ندهید. چنین مشاغل تعمیر نیز نیاز به استفاده از مایع بسیار التهابی مانند IPA دارد. برای جلوگیری از گرمای زیاد ، آنها باید در مکان مناسب قرار بگیرند.

  1. از داده های مشتری مراقبت کنید

بسیاری اوقات شما نیاز به تنظیم مجدد کارخانه یا نصب مجدد سیستم عامل یا فلش IMEI در تلفن همراه دارید. در طی فرایند ، داده های ذخیره شده در حافظه تلفن همراه و حتی کارت SD خارجی ممکن است حذف شوند. این داده ها می تواند برای برخی از مشتریان بسیار مهم باشد. بنابراین ، قبل از انجام و تنظیم مجدد کارخانه حتماً از تمام داده ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ما سعی کرده ایم تجهیرات امنیتی را دوره آموزش تعمیرات موبایل در تبریز برای هر دانشجو بصورت مجزا فراهم کنیم تا با استفاده از این ابزارها در زمان های کار عملی از ابتدای شروع در این حرفه نظم و ساماندهی در شغل تغمیرات گوشی همراه برای نفرات شرکت کنند در دوره جا بیافتد.

در صورت داشتن نکات یا پیشنهادات ایمنی دیگر در مورد تعمیر تلفن همراه ، از طریق نظرات به ما ارسال کنید و چنانچه این مطلب مفید بود در شبکه های اجتماعی خودتان انتشار دهید.

https://www.mobilecellphonerepairing.com/mobile-phone-repairing-safety-precautions.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook