لوگو کافاز

نحوه تعمیر لوازم خانگی رایج

فهرست مطالب

مسلماً لوازم خانگی از کار خواهند افتاد. به همین دلیل است که باید آماده باشید و  با دانش تعمیر لوازم خانگی ساده مشکلات عمومی را رفع کنید. ما فهرستی از چند راه حل آسان برای رایج ترین مشکلات لوازم خانگی شما تهیه کرده ایم.

اگر یخچال نشتی، خشک کن جغجغه‌دار، تهویه مطبوع به سختی خنک‌کننده، اجاق گازی که دیگر صدا نمی‌دهد، گرفتگی ماشین ظرفشویی یا هر نیاز تعمیر لوازم خانگی دیگری دارید، این راهنمای عیب‌یابی تعمیر لوازم خانگی مفید را در اختیار شما قرار می‌دهیم. و اگر مشکل شما بزرگتر از یک راه حل ساده و سریع برای لوازم خانگی است، گارانتی لوازم خانگی می تواند به رسیدگی به بقیه کمک کند.

شایع ترین مشکلات انواع لوازم خانگی

رفع نشتی یخچال

اگر آب از داخل یخچال نشت کند، ممکن است چند علت مختلف وجود داشته باشد. ممکن است سیستم تخلیه خود یخ زدایی یا تخلیه فریزر مسدود شده باشد.

مرحله 1: برای رفع نشتی یخچال، آن را از برق جدا کنید. محل تخلیه آب یخ زدایی شده را پیدا کنید و تشت زهکشی را بردارید.

مرحله 2: سپس، پانل پوشش را بردارید، لوله یا کانال زهکشی را پیدا کنید و آن را در یک سطل قرار دهید تا آب اضافی را بگیرد.

مرحله 3: سپس قسمت بالایی لوله تخلیه را بردارید. با استفاده از سشوار، می توانید لوله را یخ زدایی کنید و هرگونه گرفتگی ناشی از یخ را از بین ببرید. اگر انسداد فیزیکی وجود دارد، از هوا برای رفع گرفتگی لوله استفاده کنید.

تعمیرات خشک کن

تعمیرات خشک کن

دانستن نحوه تعمیر لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی می تواند چرخه زندگی در خانه شما را نگه دارد.

خشک کن خود را ساکت نگه دارید

در مورد تعمیر لوازم خانگی رایج چند راه حل آسان وجود دارد. مشکل ممکن است به سادگی استفاده از حجم کمتری از لباس‌های شسته شده یا تشخیص اینکه آیا خشک‌کن روی سطحی ناهموار قرار دارد یا خیر باشد. صدای تق تق یا صدای کلیک مداوم ممکن است به این معنی باشد که یک دکمه یا تعویض شل در سطل های خشک کن یا دریچه های هواکش گیر کرده است.

دریچه خشک کن لباس را تمیز کنید

دستورالعمل های گام به گام در مورد تمیز کردن دریچه خشک کن را بخوانید، زیرا این یک فرآیند تعمیر خانگی است که شامل جدا کردن لوله هواکش و تمیز کردن زباله ها با جاروبرقی است.

تعمیرات تهویه مطبوع مرکزی

آیا تهویه مطبوع مرکزی شما به خوبی خنک نمی شود؟ یا شاید اخیراً متوجه گرد و غبار زیادی شده اید. خوشبختانه، این مشکلات برتر سیستم تهویه مطبوع می تواند به سرعت برطرف شود.

واحد تهویه مطبوع خود را تست کنید

اگر به نظر می رسد تهویه مطبوع کاملاً درست کار نمی کند، بررسی کنید که ترموستات برای خنک شدن با کلید خودکار یا روشن تنظیم شده باشد. اطمینان حاصل کنید که دمای ترموستات کمتر از دمای محیط اتاق است. در نهایت فیلترهای هوا را بررسی کرده و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. این اجزای کوچک اما قدرتمند تهویه مطبوع به دستگاه شما کمک می‌کنند تا کارآمد کار کند.

فیلترهای هوا را تمیز کنید

فیلترهای هوا را تمیز کنید

به عبارت ساده، یک فیلتر هوای کثیف از جریان هوای خنک به داخل خانه شما جلوگیری می کند. فیلتر هوای تازه به این معنی است که هوای خنک می تواند بدون محدودیت وارد خانه شما شود. این یک عملکرد مهم پیشگیرانه دارد: از ورود گرد و غبار به قسمت های حساس جلوگیری می کند.

حتی اگر بیش از حد کثیف نباشد، باید هر سه تا چهار ماه یکبار فیلترهای هوا را تعویض کنید. انجام این کار اطمینان حاصل می کند که تهویه مطبوع شما نه تنها به خوبی کار می کند بلکه برای سال های آینده نیز دوام می آورد. شما همچنین از مزایای هوای تمیزتر در خانه خود بهره مند خواهید شد.

تعمیر ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما دیگر کار خود را انجام نمی دهد، ممکن است یک تعمیر ساده لوازم خانگی وجود داشته باشد. با این حال، اگر مشکل از مرحله تعمیرات خانگی گذشته باشد، بهره گرفتن از گارانتی لوازم خانگی راه حل بعدی خواهد بود.

مواد غذایی مسدود شده را در ماشین ظرفشویی پاک کنید

مشکل اصلی تخلیه ماشین ظرفشویی فیلتر مواد غذایی است. اگر گرفتگی داشته باشد، آب نمی تواند به بازوهای اسپری برسد، به این معنی که ظروف در قفسه بالایی تمیز نمی شوند. خوشبختانه، این یک تعمیر آسان لوازم خانگی است.

قفسه پایینی را بیرون بکشید، درپوش فیلتر را بردارید و از یک جاروبرقی ضدآب برای تمیز کردن صفحه فیلتر استفاده کنید. همچنین ارزش بررسی سوئیچ شناور و اطمینان از گرفتگی آن را دارد. پس از همه، یک سوئیچ گیر کرده به معنای عدم وجود آب است. به آن تکان دهید، و شما باید آماده باشید.

تعمیر اجاق گاز و برق

تعمیر اجاق گاز و برق

با راه حل های عیب یابی اجاق گاز و برقی زیر، نحوه تعمیر وسایلی را که به شما کمک می کند تا همه آن غذاهای خوشمزه را برای خانواده خود تهیه کنید، بیاموزید.

اگر اجاق برقی شما کار نمی کند، کویل گرمایشی را از پریز بیرون بیاورید، آن را به برق بزنید و به اطراف بچرخانید. اگر احساس کرد سیم پیچ شل شد، دوباره آن را بردارید و به آرامی شاخک های مشعل را به سمت بیرون خم کنید تا اتصال محکم تری ایجاد شود.

برای اجاق های گازی، مشکل معمولاً مربوط به جرقه زنی است که توسط مواد غذایی مسدود شده است. در یک اجاق گاز، جرقه زن شبیه یک سرامیک است. مواد غذایی چسبیده به آن را با یک مسواک یا دیگر برس های نرم تمیز کنید. همچنین باید بررسی کنید که صفحه ضربه گیر به درستی روی مشعل قرار گرفته باشد.

نتیجه گیری

در نهایت، هر لوازم خانگی اصلی با مشکلاتی مواجه می شود که نمی توانید خودتان آن را برطرف کنید. به همین دلیل است که داشتن گارانتی خانه هم برای بودجه و هم برای آرامش خاطر شما بسیار مهم است. اما تعدادی تعمیرات لوازم خانگی کوچکتر و سریع وجود دارد که بدون کمک تکنسین تعمیر قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook