لوگو کافاز

مقدمات آموزش دوربین مداربسته

فهرست مطالب

دوربین مداربسته
مقدمات آموزش دوربین مداربسته

مقدمات آموزش دوربین مداربسته

دوربین مداربسته ،با توجه به رواج استفاده از دوربین‌های مداربسته در منازل و مکان‌های تجاری و اداری، فروش و نصب دوربین مداربسته نیز از رونق خوبی برخوردار شده است. بسیاری از افراد برای دسترسی به کار مناسب و درآمد به کلاس‌های آموزشی نصب دوربین مداربسته مراجعه می‌کنند. خوب است بدانید شما تنها با داشتن مدرک دیپلم و آشنایی با کامپیوتر می‌توانید مدرک فنی و حرفه‌ای درزمینهٔ دوربین مداربسته را دریافت کرده و جذب بازار کار شوید.

در حال حاضر این دوره آموزشی توسط آموزشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود که اغلب باکمی تفاوت معمولاً سرفصل‌های مشترکی برای تدریس دارند. هزینه ثبت‌نام در این کلاس‌ها مناسب بوده و کلیه مراحل و آموزش‌ها به‌صورت عملی به کارآموزان ارائه می‌شود.

سرفصل‌ها و عناوین مطرح‌شده در این کلاس‌ها معمولاً شامل موارد ذیل است:

  • بیان مقدمه و آشنایی کلی با دوربین مداربسته و تجهیزات آن:

  • در این بخش دانشجویان با چگونگی نصب و دریافت تصاویر از انواع دوربین شبکه و آنالوگ، نحوه نصب دوربین در فضای باز و بسته، آشنایی با تجهیزات و ملزومات نصب دوربین، آشنایی با انواع سرورها و هارد های موردنیاز، آشنایی با نحوه کابل‌کشی مناسب با توجه به تعداد دوربین‌ها و مسافت، چگونگی جلوگیری از افت جریان در مسافت‌های طولانی، انواع داکت ها، سوکت ها و دیگر روش‌های کابل‌کشی حرفه‌ای
  • اجرای تنظیمات و نحوه نصب دوربین‌ها:

  • در این مرحله کارآموزان با نحوه تنظیم انواع سرور دوربین مداربسته آشنا شده همچنین با انواع تنظیمات و نقشه‌کشی‌ها برای نصب دوربین، چگونگی تنظیم اتصال‌ها برای به حداقل رساندن دوربین‌ها و تجهیزات، نحوه انتخاب عدسی مناسب برای دریافت تصاویر مناسب و … را فرامی‌گیرند.
  • آشنایی با نحوه برنامه‌ریزی برای دوربین مداربسته:

  • در این مرحله کارآموزان با نحوه برنامه‌ریزی مناسب برای دوربین‌ها آشنا می‌شوند که شامل: تعیین سطح دسترسی افراد به‌عنوان نگهبان یا کاربر معمولی، تشخیص حرکت به‌وسیله دوربین‌های به‌صورت تکی یا دسته‌جمعی، تنظیمات مربوط به نحوه هشدار دادن در هنگام قطع تصاویر دوربین‌ها، انجام برنامه‌ریزی مناسب برای کابل‌کشی به شکلی که با کمترین میزان کابل و با زیبایی کامل انجام شود، آشنایی با انواع آداپتورهای موجود در بازار و نحوه مکان‌یابی نصب و تهیه روکش‌های مناسب برای آن.
  • آموزش انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی دوربین و موبایل:

  • با توجه به اینکه اکثر مشتریان دوربین مداربسته مایل‌اند که تصاویر را بر روی شبکه اینترنت و یا موبایل دریافت کنند این بخش یکی از قسمت‌های آموزشی است. کارآموز در این قسمت از آموزش با چگونگی تنظیمات آی پی دوربین و کامپیوتر، تنظیم شبکه‌های دوربین مداربسته و آشنایی با مقدمات انواع شبکه‌ها، آشنایی با کابل‌های مخصوص شبکه مانند CAT5، هاب، سوئیچ و …، تنظیم دوربین‌ها برای تشخیص هر نوع حرکت و انجام فیلم‌برداری، آشنایی با تنظیمات مودم و ADSL برای انتقال تصاویر از طریق اینترنت و …

در این دوره‌های آموزشی علاوه بر ارائه جزوه مفصل برای تکرار و تمرین بیشتر، فیلم‌های آموزشی نیز موجود است که کارآموزان با مشاهده آن‌ها مطالب را بهتر و به‌صورت عملی مشاهده می‌کنند. همچنین لازم است که افراد با کلمات کلیدی و اصطلاحات تخصصی در این زمینه آشنا باشند تا در زمان تهیه ابزارها و ملزومات با مشکل مواجه نشوند.

جهت دریافت مشاوره برای شرکت در دوره با کارشناسان آموزشگاه تعمیرات کافاز در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook