لوگو کافاز

لوازم مورد استفاده برای دوربین مداربسته

فهرست مطالب

دوربین مداربسته
لوازم مورد استفاده برای دوربین مداربسته

لوازم مورد استفاده برای دوربین مداربسته

امروزه دوربین مداربسته برای تأمین امنیت منازل مسکونی و ساختمان‌های تجاری رواج زیادی یافته است. این دوربین‌ها در انواع و اقسام و برندهای گوناگون در بازار موجود هستند و با توجه به کارایی و ویژگی‌هایی که دارند، از قیمت‌های متفاوتی برخوردارند؛ اما نصب دوربین مداربسته علاوه بر دوربین نیاز به لوازم دیگری نیز دارد که لازم است در هنگام خرید با توجه به نیاز و نوع دوربین خریدار شده، این لوازم را خریداری کنید. البته فروشندگان حرفه‌ای در فروشگاه‌های حقیقی و مجازی آماده‌اند تا شما را به‌خوبی در این زمینه یاری کنند.

در ادامه به معرفی لوازم موردنیاز برای نصب دوربین مداربسته می‌پردازیم:

دستگاه DVR
دستگاه سرور مرکزی یا DVR
 • دستگاه سرور مرکزی یا DVR:

  دستگاهی است که تصاویر آنالوگ دریافتی از دوربین مداربسته را به تصاویر دیجیتال تبدیل کرده و آن‌ها را در هارددیسک خود ذخیره می‌کند. DVR به دودسته تقسیم می‌شود. دسته اول Standalone که فقط قابلیت ضبط و پخش تصاویر را دارند و دسته دوم PC_based که امکان انتقال تصاویر به رایانه را برای ما فراهم می‌کنند. این دستگاه‌ها با توجه به کارایی که دارند تعداد هارددیسک‌های متفاوتی نیز دارند.

  دوربین مداربسته
  دستگاه سرور NVR
 • دستگاه سرور NVR:

  این دستگاه در دوربین‌های مداربسته آنالوگ کاربرد دارد و تصاویر را منتقل و به شکل آنالوگ ضبط می‌کند.

  دوربین مداربسته
  کابل HDMI
 • کابل HDMI:

  نسل جدیدی از کابل‌ها که امکان انتقال هم‌زمان صدا و تصویر را داشته و امروزه در نصب دوربین مداربسته کاربرد دارد.

  دوربین مداربسته
  نورافکن (پروژکتور) مادون‌قرمز
 • نورافکن (پروژکتور) مادون‌قرمز

  این پروژکتور برای تأمین نور نامرئی و برای دوربین‌هایی نصب می‌شود که لازم است در تاریکی شب و بدون جلب‌توجه تصاویر را ضبط کنند. در مقایسه با پروژکتورهای معمولی برد نور کمتری دارند و در صورت وجود مانع تصاویر باکیفیتی را ارائه نمی‌دهند.

  دوربین مداربسته
  لنز دوربین مداربسته
 • لنز دوربین مداربسته:

  برای ارتقا کارایی دوربین مداربسته لازم است که یک لنز مناسب خریداری شود. لنز دوربین به شما کمک می‌کند که زاویه دید دوربین را تنظیم کرده و همچنین نور کافی برای ضبط تصاویر را در اختیار حسگر دوربین قرار می‌دهد.

  دوربین مداربسته
  هارد مناسب برای DVR
 • هارد مناسب برای DVR

  با توجه به اینکه سرور دوربین مداربسته ظرفیت لازم برای ضبط تصاویر را ندارد لازم است که یک هارد مناسب از یک برند معتبر تهیه کنید تا بتوانید مدت‌زمان بیشتری تصاویر را ضبط کنید. توجه به برند هارد و ظرفیت آن دو نکته‌ای است که با توجه به نیاز و تعداد دوربین‌های موجود در شبکه، باید به آن توجه شود.

  دوربین مداربسته
  منبع تغذیه
 • منبع تغذیه:

  یکی از نکاتی که در هنگام نصب دوربین مداربسته باید به آن توجه شود تهیه یک آداپتور مناسب برای تأمین برق دوربین‌ها است. انتخاب درست آداپتور از قطع برق سیستم و اختلال در ضبط تصاویر جلوگیری می‌کند.

 • ملزومات نصب:

  علاوه بر موارد گفته‌شده در بالا در هنگام نصب دوربین مداربسته نیاز به ابزارها و تجهیزاتی دیگری نیز داریم. ازجمله کابل برق که بهتر است از نوع بادوام و باکیفیت تهیه شود تا طول عمر مناسبی داشته باشد. باکس پلاستیکی برق که به‌عنوان پوششی برای تجهیزات و آداپتور دوربین به کار می‌رود و لوله‌های فلکسی (لوله خرطومی فلزی) و داکت ها (کانال پلاستیکی درب دار) که هر دو به‌عنوان پوششی برای تأمین امنیت کابل‌ها بکار می‌روند تا علاوه بر اینکه از دید خارج شوند در برابر آسیب‌های احتمالی نیز مصون بمانند.

  جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان آموزشگاه تعمیرات کافاز در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook