لوگو کافاز

علائم هشدار دهنده اصلی مبنی بر اینکه نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید

فهرست مطالب

امروزه نمی‌توانیم کارهای روزمره خود را بدون لوازم خانگی چه آشپزخانه و چه لباس‌شویی تصور کنیم. آنها نه تنها در وقت ما صرفه جویی می کنند، بلکه زندگی ما را آسان تر و راحت تر می کنند. ما می‌توانیم چندین کار را در یک زمان انجام دهیم: آشپزی، لباس‌شویی، تمیز کردن، و غیره. البته ما می‌توانستیم در مورد هر وسیله‌ای خانگی به هر موضوع خاصی توجه کنیم، اما در اینجا سعی کردیم به مهم‌ترین سؤال پاسخ دهیم که چگونه می‌توان وسیله‌ای را که نیاز به تعمیر دارد تعریف کرد. و مزایا و معایب انتخاب بین تعمیر یک دستگاه آسیب دیده یا خرید یک دستگاه جدید را شرح دهید.

عیب یابی بصورت شخصی

همه لوازم خانگی مشکلات مشترک زیادی دارند که هرکسی ممکن است هنگام استفاده با آنها مواجه شود. از جمله شایع ترین مشکلات ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال یا خشک کن می تواند مشکلاتی در صفحه نمایش، نشت آب، سرمایش یا گرمایش داشته باشد.

هر وسیله ای هنگام کار صدا ایجاد می کند و طبیعی نیست. اما وقتی صداهای خیلی بلند یا صداهای غیرعادی عجیب و غریب می شنوید، می تواند نشان دهد که مشکلی در آن وجود دارد. به عنوان مثال، پس از یخ زدایی مبرد ممکن است صدای ضربه زدن ایجاد کند که طبیعی است. اما، صدایی که به تازگی ظاهر می شود، نقطه ای است که ممکن است یک دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد یا حداقل باید تشخیص داده شود. اگر صدا از فریزر شما می آید، ممکن است صداها از تیغه فن که به چیزی برخورد می کند، بیاید که طبیعی نیست.

علاوه بر این، موضوع دیگر، بوهای عجیب و غریب متفاوت است که به معنای یک مورد اورژانسی است. به عنوان مثال، بوی سوختگی می تواند به معنای یک مشکل الکتریکی در فر، هود، خشک کن یا مایکروویو باشد. با این حال، اگر حتی بوی گاز خفیف را احساس کردید، لازم است با متخصصان تماس بگیرید تا مشکل را مشخص کرده و بلافاصله آن را برطرف کنند.

یک مشکل دیگر زمانی است که شکن همیشه خاموش است. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که سیستم الکتریکی بیش از حد بارگذاری شود. هنگامی که بریکر را روشن می کنید، انرژی بیشتری مصرف می کند.

اگر علائم هشدار دهنده زیر را مشاهده کردید، وقت آن است که با سرویس دهنده لوازم خانگی مورد اعتماد خود تماس بگیرید.

علائم هشدار دهنده نیاز به تعمیر لوازم خانگی

علائم هشدار دهنده نیاز به تعمیر لوازم خانگی

علائم هشدار دهنده نشان می دهد که لوازم خانگی شما نیاز به تعمیر دارد

وقتی زمان تعمیر لوازم خانگی فرا می رسد، ترجیح می دهید فعال باشید و زودتر با خدمات حرفه ای تماس بگیرید. اما دقیقاً چگونه می دانید که زمان تعمیر لوازم خانگی فرا رسیده است؟

  1. دستگاه در حال ایجاد صدا است

لوازم خانگی حتی زمانی که به درستی کار می کنند سروصدا ایجاد می کنند. صدای دستگاه ها معمولاً مانند نویز سفید در پس زمینه محو می شود. اگر شروع به شنیدن صداهای غیرمعمولی مانند وزوز شدید یا  صدای جیر جیر کردن ، احتمال زیادی وجود دارد که قطعات داخلی لوازم خانگی نیاز به تعمیر داشته باشند.

  1. دستگاه نشتی آب دارد

اگر مشاهده کردید که آب در اطراف قسمت پایینی دستگاه خانه خود می‌چرخد، احتمالاً چیزی در دستگاه درست نیست. آب ایستاده در اطراف دستگاه‌ می‌تواند ناشی از شکستگی، نشت داخلی یا آسیب‌دیدگی مهر و موم باشد. علاوه بر این، اگر به درستی با آن برخورد نشود، اغلب می‌تواند باعث رشد کپک در دستگاه شما شود.

  1. دستگاه خراب است

بنابراین هنگامی که یک لوازم خانگی به طرز عجیبی عمل می کند، اغلب متوجه می شوید که فقط به این دلیل که روال روزانه شما را مختل می کند. برای مثال، اگر خشک شدن لباس‌های شما بیشتر از حد معمول طول بکشد، احتمالاً مشکلی وجود دارد. یکی دیگر از مشکلات رایج خنک نشدن یخچال است. به این نقص ها توجه کنید و قبل از خراب شدن لوازم خانگی با سرویس دهنده لوازم خانگی خود تماس بگیرید.

  1. قبض آب و برق غیرمعمول دریافت می کنید

اگر قبوض آب و برق شما اخیراً افزایش یافته است، ممکن است لوازم خانگی شما عامل آن باشند. اگر دستگاه شما مشکل دارد و نیاز به تعمیر دارد، می‌تواند انرژی، آب یا گاز بیشتری برای کارکرد مصرف کند. به تعویق انداختن تعمیر لوازم خانگی در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما نمی شود. در عوض، می‌تواند قبض‌های آب و برق شما را افزایش دهد و حتی اگر سیستم الکتریکی شما بیش از حد بار باشد یا گاز به خانه شما نشت کند، شما را در معرض خطر قرار دهد. اگر این علامت هشدار را تجربه می کنید، همین امروز با یک سرویس دهنده لوازم خانگی تماس بگیرید.

  1. خانه شما در حال تجربه مشکلات برق است

یکی دیگر از علائم هشدار دهنده خطرناک که نشان می دهد لوازم خانگی شما نیاز به تعمیر دارد وجود مشکلات برق است. اگر هنگام استفاده از وسایل خاصی با نورهای سوسو زدن یا نوسانات برق مواجه شدید، زمان تعمیر فرا رسیده است. علاوه بر این، برخی از مشکلات الکتریکی می تواند باعث شود که دستگاه خانگی شما هنگام وصل کردن آن به برق جرقه بزند. اگر این اتفاق افتاد، با خاموش کردن قطع کننده این ناحیه، برق را قطع کنید و با متخصص تماس بگیرید.

  1. دستگاه روشن نمی شود

در نهایت، اگر لوازم خانگی شما از روشن کردن خودداری کند، غیرقابل استفاده است و نیاز به تعمیر دارد. قبل از تماس با کمک حرفه ای، عیب یابی ساده ای را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که لوازم خانگی شما به برق وصل است، شکن آن واژگون نشده است، و فیلترها یا دریچه‌ها مسدود نشده باشند. اگر دستگاه هنوز به درستی کار نمی کند، با سرویس دهنده لوازم خانگی خود تماس بگیرید.

از خدمات تعمیرات حرفه ای استفاده کنید

چندین عامل آشکار نشان می دهد که نیاز به تعمیرات لوازم خانگی دارید. به طور خاص، اگر اجاق گاز شما روشن نمی شود، وقت آن است که با تعمیرگاه لوازم خانگی تماس بگیرید تا آن را تعمیر کنند. در حالی که می توانید برای صرفه جویی در پول نقد، تعمیر ماشین ظرفشویی را شروع کنید و ظروف خود را با دست بشویید، ممکن است در نهایت پول بیشتری را برای قبض آب خود خرج کنید. وسایلی که روشن می شوند اما به درستی کار نمی کنند، می توانند آزاردهنده باشند.اجازه ندهید مشکلات لوازم خانگی برای چندین ماه بدون مراقبت باقی بمانند زیرا هزاران دلار برای تهیه یک دستگاه جدید هزینه خواهد داشت. بهتر است با تماس با متخصصان در اسرع وقت این مسائل را برطرف کنید.

یک شرکت خدمات لوازم خانگی مورد اعتماد و معتبر می تواند گارانتی خدمات ارائه دهد. این بدان معناست که اگر مشکلی در ماشین ظرفشویی، یخچال، ماشین لباسشویی یا هر وسیله خانگی دیگری پیش بیاید. همیشه می توانید با یک متخصص تعمیر لوازم خانگی حرفه ای تماس بگیرید..

منبع : fixappliances

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook