لوگو کافاز

طریقه نصب دستگاه NVR (ان وی آر)

فهرست مطالب

طریقه نصب دستگاه NVR (ان وی آر)

شما با داشتن دانش و اطلاعات اولیه کامپیوتری قادر به نصب دستگاه NVR (ان وی آر)خواهید بود. برای دستگاه‌هایی با تعداد کانال کم (4 یا 8) یک کامپیوتر باقدرت متوسط ازنظر سخت‌افزاری نیز جوابگوی نیاز شما خواهد بود.

ابتدا قبل از نصب، دوربین‌ها را کابل‌کشی کنید. اغلب دستگاه NVR (ان وی آر) پرت کمتری نسبت به تعداد دوربین‌ها دارند. بعد از تهیه سوئیچ مناسب می‌توانید کلیه دوربین‌ها را به آن متصل نمایید. بهتر است دوربین‌های نزدیک را مستقیماً به دستگاه NVR (ان وی آر) متصل کرده و دوربین‌های بافاصله بیشتر را با سوئیچ به آن متصل کنید. در این صورت در مصرف کابل نیز صرفه‌جویی قابل‌توجهی خواهید داشت.

طریقه نصب دستگاه NVR (ان وی آر)

مراحل نصب دستگاه NVR (ان وی آر)

ابتدا دستگاه NVR (ان وی آر) را روشن کنید. سوکت های دوربین و شبکه را به پورت‌های مربوطه متصل کنید. اگر تعداد پورت‌ها کم بود از سوئیچ مناسب استفاده کنید؛ اما اگر تعداد پورت‌ها کافی بود، پورت‌های نزدیک به هم را به دوربین‌ها اختصاص داده و پورت‌های دیگر را به کابل شبکه و سوئیچ. بعد از اتصال و اطمینان از روشن بوده دوربین‌ها، به منوی شناسایی دوربین‌ها در دستگاه NVR (ان وی آر) بروید تا IP دوربین‌ها شناسایی شوند.(نام این منو در دستگاه‌های مختلف باهم تفاوت دارد). با انتخاب گزینه سرچ می‌توانید مشخصات همه دوربین‌های متصل را بر روی مانیتور مشاهده کنید.

دلایل عدم شناسایی دستگاه NVR (ان وی آر)

ممکن است به دلایلی ازجمله: اشکال در کابل شبکه، عدم وجود برق در دوربین‌ها، اشکال در سوئیچ و یا عدم پشتیبانی دستگاه NVR (ان وی آر) از دوربین‌ها، دوربین‌ها توسط دستگاه شناسایی نشوند که با بررسی و رفع هر یک از ایرادات مشکل برطرف می‌شود.

در مرحله بعد می‌توانید IP دوربین‌ها را در دستگاه NVR (ان وی آر) مشاهده کنید. در صورت لزوم می‌توانید IP را تغییر دهید و در رنج مناسب دستگاه قرار دهید. در سیستم دوربین‌های مداربسته کوچک به‌صورت خودکار دوربین‌ها IP مناسب را به دست می‌آورند. البته یکسان نبودن IP دوربین و دستگاه NVR (ان وی آر) مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

تنظیمات دستگاه NVR (ان وی آر) مانند DVR ها در سیستم‌های آنالوگ بوده و پیچیدگی زیادی ندارد. همچنین این دو سیستم ازنظر رابط گرافیکی نیز شباهت‌های زیادی دارند. شما می‌توانید به‌آسانی دوربین‌ها را زمان‌بندی کرده و برای آن‌ها سیستم دتکتو( حسگر یا آشکارساز) را در حالت فعال قرار دهید. نکته‌ای که در اینجا اهمیت دارد این است که باید کیفیت تصاویر با توجه به هارد تعبیه‌شده در دستگاه NVR (ان وی آر) تنظیم شود. به‌عبارت‌دیگر اگر قصد دارید تصاویر را باکیفیت بالایی ضبط کنید، هارد دستگاه شما زودتر پر خواهد شد.

دستگاه NVR (ان وی آر) معمولاً از تعداد هارد مشخصی پشتیبانی می‌کند که این امر تعیین‌کننده تعداد ساعت‌های و فریم‌هایی است که می‌تواند در خود ذخیره کند. اگر به دستگاه NVR (ان وی آر) با هارد قوی‌تری دارید نوعی را تهیه کنید که دارای پورت E-SATA باشد.

همچنین خوب است بدانید که هاردهای تعبیه‌شده در دستگاه NVR (ان وی آر) نسبت به هارد های DVR ارزان‌تر و جادارتر هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل برای اطلاعات، قابل‌رفع بوده و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.
جهت مطالعه بخش اول آموزش نصب دستگاه NVR (ان وی آر) کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook