لوگو کافاز

چگونه یک کسب و کار تعمیر تلفن همراه راه اندازی کنیم

فهرست مطالب

بیاموزید که چگونه کسب و کار تعمیر تلفن همراه خود را راه اندازی کنید و اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر.

ما این راهنمای ساده را برای راه اندازی کسب و کار تعمیر تلفن همراه شما گردآوری کرده ایم. این مراحل تضمین می کند که کسب و کار جدید شما به خوبی برنامه ریزی شده است، به درستی ثبت شده و از نظر قانونی مطابقت دارد.

برای کسب و کار خود برنامه ریزی کنید

یک برنامه روشن برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین ضروری است. این به شما کمک می کند تا ویژگی های کسب و کار خود را ترسیم کنید و برخی ناشناخته ها را کشف کنید. چند موضوع مهم که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

سوالات متداول راه اندازی شغل تعمیرات موبایل

هزینه های راه اندازی یک کسب و کار تعمیر تلفن همراه چیست؟

بسته به محل فروشگاه شما، بیشتر هزینه های مربوط به راه اندازی، اجاره و خدمات آب و برق خواهد بود.

هزینه های مداوم برای یک کسب و کار تعمیر تلفن همراه چیست؟

به غیر از اجاره و آب و برق، هزینه ها با خرید قطعات و لوازم تعمیرات ایجاد می شود. و شما باید بتوانید این هزینه ها را پس از اتمام تعمیرات جبران کنید. همانطور که به عنوان یک کسب و کار رشد می کنید، ممکن است هزینه های اضافی مربوط به تبلیغات یا استخدام کارکنان اضافی پیدا کنید، اما این کسب و کار معمولا هزینه های سربار نسبتا کمی دارد.

بازار هدف کجاست؟

بازار هدف شما مصرف کنندگان فناوری هستند. به طور خاص، شما به دنبال کاربر باهوش فناوری هستید که می داند چگونه تعمیر می تواند در زمان و هزینه آنها صرفه جویی کند. به خصوص که تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌ها گران‌تر و قدرتمندتر می‌شوند، دارندگان می‌خواهند در انتخاب‌های آزمایش شده و قابل اعتماد خود برای اتصال فناوری باقی بمانند.

یکی دیگر از بازارهای هدف کوچکتر و در عین حال رو به رشد، مصرف کننده فناوری آگاه به محیط زیست است. با آگاهی بیشتر مردم از مشکل فزاینده ضایعات فناوری اضافه شده به محل های دفن زباله، مصرف کنندگان بیشتری وجود دارند که مایلند دستگاه را تا زمانی که ممکن است نگهداری کنند و تعمیرات و ارتقاء دستگاه آنها را در حال کار و دور از زباله نگه دارد. برای افزایش سود کلی کسب و کار خود، به هر دوی این موارد توجه کنید.

چگونه یک کسب و کار تعمیر تلفن همراه راه اندازی کنیم

کسب و کار تعمیر تلفن همراه چگونه درآمدزایی می کند؟

درآمد از طریق هزینه هایی که مشتریان برای تعمیر یا ارتقاء تلفن همراه یا سایر دستگاه های تلفن همراه خود می پردازند، ایجاد می شود.

چگونه می توانید کسب و کار خود را سودآورتر کنید؟

بسیاری از کسب و کارهای تعمیرات تلفن همراه گسترش یافته و شامل تعمیرات انواع ابزارهای فناوری می شوند. سیستم های بازی و تجهیزات تولید موسیقی نیز ممکن است برای کسب و کار تعمیر شما مناسب باشند. همچنین می توانید از طریق ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث، طرح های تلفن و داده را به مشتریان ارائه دهید. با افزایش فناوری پیرامون زندگی ما، همانطور که مطمئناً افزایش می یابد، راه های بیشتری برای کشف و گنجاندن در برنامه کسب و کار شما وجود خواهد داشت.

چگونه یک تجارت تعمیر تلفن همراه را تبلیغ و بازاریابی کنیم؟

بزرگترین نگرانی شما برای موفقیت این است که مطمئن شوید مشتریان از کسب و کار شما و خدماتی که می توانید ارائه دهید آگاه هستند. بنابراین، تبلیغات و بازاریابی قطعات مهمی برای این پازل هستند. و برای پایین نگه داشتن هزینه ها، باید همه روش های ارزان و در عین حال موثر را برای شناخته شدن نام خود در بین مصرف کنندگان در نظر بگیرید.

برای شروع، کارت‌های ویزیت، بروشورها یا جزوه‌هایی که قیمت‌ها و زمینه‌های تخصصی شما را توضیح می‌دهند همچنان مؤثر هستند، به خصوص اگر بتوانید آنها را در مکان‌هایی بگذارید که مشتریان آن‌ها را ببینند و تحویل بگیرند. برخی از فروشگاه های فناوری غیررقابتی به شما اجازه می دهند اطلاعات خود را در پیشخوان خود یا در ویترین فروشگاه ها بگذارید. همچنین می‌توانید در طول اجتماعات اجتماعی در شهر یا منطقه خود، کارت‌ها و بروشورها را تحویل دهید. تعجب خواهید کرد که چند نفر به اقلام ملموسی که به طور اتفاقی دریافت می کنند مراجعه می کنند.

در مرحله بعد، به دنبال راه اندازی یک وب سایت یا راه اندازی یک صفحه رسانه اجتماعی در فیس بوک یا اینستاگرام باشید. بسیاری از مشتریان هنگام جستجوی تعمیرگاه تلفن همراه ابتدا جستجوی گوگل را انجام می دهند. شما می خواهید بهترین نتیجه آنها باشید، بنابراین از کلمات کلیدی استفاده کنید تا کسب و کار خود را به بالای این جستجوها سوق دهید.

در نهایت، مطمئن شوید که با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید. تبلیغات دهان به دهان و نظرات مثبت ابزارهای بازاریابی عالی هستند. هنگامی که یک دوست به دوست دیگری ارجاع می دهد، آنها اغلب توصیه را دنبال می کنند، زیرا از یک منبع قابل اعتماد است. به یاد داشته باشید، هدف اصلی این است که شناخته شده و قابل اعتماد شوید و سپس به طور مداوم به شهرت مثبت خود ادامه دهید.

چگونه مشتریان بازگشتی داشته باشیم ؟

همانطور که قبلا ذکر شد، بررسی و ارجاع مشتریان می تواند برخی از مهمترین جنبه های یک تجارت سالم باشد. روابط تجاری خود را با مشتریان خود توسعه دهید. آنچه را که نمی توانید انجام دهید بیش از حد قول ندهید. و فقط برای جذب مشتری، قیمت های خود را خیلی پایین ندهید. شما باید رقابتی باشید، اما باید با رقبای خود نیز قابل مقایسه باشید. می‌توانید هرازگاهی، مخصوصاً برای مشتریان مکرر، محصولات ویژه ارائه دهید. و ممکن است بخواهید برنامه هایی را برای بازدیدهای بعدی خدمات ارائه دهید. این مشوق‌ها به مشتریان کمک می‌کند در هنگام تصمیم‌گیری در مورد کسب‌وکار تعمیر، ابتدا به فکر شما باشند

وب سایت کسب و کار خود را ایجاد کنید

بعد از تعریف برند خود و ایجاد لوگو قدم بعدی ایجاد یک وب سایت برای کسب و کارتان است.

در حالی که ایجاد یک وب سایت یک مرحله ضروری است، برخی ممکن است نگران باشند که از دسترس آنها خارج باشد زیرا آنها هیچ تجربه ای در ساخت وب سایت ندارند. در حالی که ممکن است این ترس منطقی در سال 2015 باشد، فناوری وب در چند سال گذشته شاهد پیشرفت‌های عظیمی بوده است که زندگی صاحبان مشاغل کوچک را بسیار ساده‌تر می‌کند.

در اینجا دلایل اصلی وجود دارد که چرا نباید ساخت وب سایت خود را به تعویق بیندازید:

تمام مشاغل قانونی دارای وب سایت هستند – به یاد داشته باشید. اندازه یا صنعت کسب و کار شما در مورد آنلاین کردن کسب و کار شما مهم نیست.

حساب‌های رسانه‌های اجتماعی مانند صفحات فیس‌بوک یا نمایه‌های تجاری لینکدین جایگزینی برای وب‌سایت تجاری شما نیستند.

سیستم تلفن کسب و کار خود را راه اندازی کنید

راه‌اندازی تلفن برای کسب‌وکارتان یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به جدایی و خصوصی نگه داشتن زندگی شخصی و زندگی تجاری شماست. این تنها مزیت نیست؛ همچنین به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را خودکارتر کنید، به کسب و کار شما مشروعیت می بخشد، و پیدا کردن و تماس با شما را برای مشتریان بالقوه آسان تر می کند.

چه مهارت ها و تجربیاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک کسب و کار موفق در تعمیر تلفن همراه بسازید؟

خوشبختانه برای کارآفرینانی که می‌خواهند تعمیر تلفن همراه را به یک سرمایه‌گذاری تجاری موفق تبدیل کنند، هزینه‌های سربار یا راه‌اندازی بسیار کمی را شامل می‌شود. مهارت های مورد نیاز برای انجام تعمیرات نیز برای یادگیری و اجرا نیز نسبتاً قابل مدیریت است. اگر در کار با دستان خود مهارت دارید، به خصوص بر روی وسایل کوچکتر یا ظریف، برای این حرفه مناسب خواهید بود. اگر شما نیز تجربه یا دانشی در زمینه مدیریت کسب و کار کوچک داشته باشید، به همان اندازه برای این حرفه مزیت خواهید داشت. آخرین تکه پازل برقراری ارتباط با مشتریان و اطمینان از تعمیر و بازگرداندن به موقع تلفن همراه آنهاست.

پتانسیل رشد یک تجارت تعمیر تلفن همراه چقدر است؟

تلفن های همراه برای اکثر مردم اقلام بسیار محبوب و مفیدی هستند. آنها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ضرورت برای اکثر افراد هستند، مهم نیست در کجا زندگی می کنید وقتی یکی از کار می‌افتد یا دیگر درست کار نمی‌کند، بسیاری از افراد در موقعیتی قرار می‌گیرند که در آن باید سریعاً جایگزینی پیدا کنند.

اما، همه افراد پول یا دسترسی ندارند که یک تلفن یا دستگاه جدید را تحویل بگیرند، در صورتی که مشکلی برای تلفن فعلی آنها وجود دارد. به دلیل این پویایی جدید، تعمیر یک تلفن همراه نیاز دیگری برای متصل ماندن و قادر به حرکت در وب، برقراری تماس، ارسال و دریافت ایمیل، پیامک و غیره می شود. پس تعمیر تلفن همراه برای بسیاری از افراد بهترین گزینه است. از نظر اقتصادی و مکانی و با ادامه افزایش فروش تلفن های همراه، دستگاه های بیشتری در روزها، ماه ها و سال های آینده نیاز به تعمیر خواهند داشت. کسب و کار تعمیر تلفن همراه در آستانه تبدیل شدن به یکی از جنبه های بزرگ صنعت فناوری است و حتی افراد بیشتری برای تعمیر آن تصمیم می گیرند، به خصوص که قیمت تلفن های همراه نیز همچنان به شدت افزایش می یابد.

چگونه و چه زمانی یک تیم بسازیم ؟

بخشی از جذابیت این تجارت این است که می تواند توسط یک یا دو نفر برای مدت بسیار طولانی اداره شود. کسب و کار شما باید بسیار موفق و جدا از سایر رقبا باشد تا به فکر داشتن تیمی از افراد تعمیرکار برای شما باشد. ممکن است بخواهید یک نفر دیگر را در جلوی مغازه داشته باشید تا نیازهای مشتری را پاسخ دهد ، زیرا تجارت شما رشد می کند. این به شما کمک می کند تا روی تعمیرات تمرکز کنید و اطمینان حاصل کنید که مشتریان در اسرع وقت به دستگاه های خود متصل می شوند. ایده آل است که شریکی داشته باشید که بتواند هر دو را انجام دهد، بنابراین هر یک از شما می توانید جلوی خانه و همچنین تعمیرات را انجام دهید تا اثربخشی خود را به حداکثر برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook