لوگو کافاز

دمنده هوای گرم برای تعمیر گوشی موبایل

فهرست مطالب

دمنده هوای گرم برای تعمیر گوشی موبایل. همچنین SMD Hot Air Gun / SMD Rework Station نیز نامیده می شود.

دمنده هوای گرم برای تعمیر تلفن همراه ابزاری بسیار مهم و مفید برای هر تکنسینی است. این دستگاه به اسلحه هوای داغ SMD و ایستگاه بازسازی SMD نیز معروف است. برخی از این ماشین ها همچنین دارای ویژگی برای SMD و BGA Rework و Repairing هستند. بیایید در مورد این ایستگاه کار SMD داغ با جزئیات بحث و درک کنیم.

دستگاه دمنده هوای گرم چیست؟

دمنده هوای داغ یا تفنگ هوای داغ SMD یا ایستگاه مجدد کاری SMD ماشین یا ابزار یا تجهیزاتی است که هوای گرم را برای لحیم کاری (حذف) و لحیم کاری قطعات الکترونیکی SMD (دستگاه های نصب سطحی یا قطعات الکترونیکی) یا آی سی از PCB یک موبایل می دمد. تلفن همراه یا هر PCB دیگری.

به آن SMD Rework Station و SMD Hot Air Gun نیز می گویند. دارای کنترل برای تنظیم یا کنترل دما و جریان هوای گرم است. تنظیمات دما معمولاً بین 200 تا 500 درجه سانتیگراد است.

دستگاه دمنده هوای گرم چگونه کار می کند؟

یک دستگاه دمنده هوای گرم به 2 قسمت تقسیم می شود – یک ایستگاه با تمام کنترل ها برای تنظیم دما و جریان هوا و یک قطعه دستی برای بخاری یا کویل گرمایش برای آزاد کردن هوای گرم. یک المنت حرارتی یا کویل بخاری (به طور کلی از سرامیک ساخته شده است) در داخل قطعه دستی وجود دارد. هوای سرد از ایستگاه به سمت قطعه دستی جریان می یابد و هنگامی که این هوای سرد با هیتر یا کویل تماس پیدا می کند، هوا بسته به تنظیم دما گرم می شود و هوای گرم خارج می شود.

نحوه استفاده از دمنده هوای گرم برای تعمیر تلفن همراه برای لحیم کاری و لحیم کاری

در اینجا دستورالعمل های گام به گام برای استفاده از Hot Air SMD Rework Station برای حذف صحیح هر IC از هر نوع PCB و لحیم کاری آورده شده است:

  1. دما و جریان هوا را در تنظیمات لازم تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که دما نه خیلی زیاد است و نه خیلی پایین. دمای 400 درجه سانتیگراد برای اکثر کارهای لحیم کاری و لحیم کاری مناسب است. همچنین مطمئن شوید که تنظیم جریان هوا با تنظیم دما مطابقت دارد. تنظیمات مناسب هوا و دما در دفترچه راهنمای دستگاه ذکر شده است.
  2. آی سی معیوب را شناسایی کنید و به تدریج هوای گرم به قطعه بدهید. با دادن گرما از مقداری ارتفاع شروع کنید و سپس به تدریج ارتفاع را کاهش دهید. این کار از آسیب دیدن PCB و سایر قطعات الکترونیکی در اثر شوک حرارتی جلوگیری می کند.
  3. هنگامی که خمیر لحیم کاری ذوب شد، آی سی معیوب را با استفاده از موچین یا ابزار IC Pick Up جدا کنید.
  4. مسیر را به درستی تمیز کنید. در صورت لزوم از قیطان لحیم کاری استفاده کنید تا تمام خمیر لحیم کاری را از مسیر جدا کنید.
  5. خمیر لحیم کاری تازه را در مسیر پخش کنید و آی سی جدید را قرار دهید.
  6. گرما را از ارتفاعی شروع کنید و به تدریج ارتفاع قطعه دستی دمنده هوای گرم را کاهش دهید.
  7. وقتی لحیم ذوب شد، دمنده را بردارید و آی سی جدید لحیم می شود.

نکات: قبل از لحیم کاری و لحیم کاری، مایع NO-Clean Flux را با کیفیت خوب اعمال کنید.

دستگاه دمنده هوای گرم برای تعمیر موبایل

بهترین دمنده هوای گرم برای تعمیر تلفن همراه.

تعداد زیادی دستگاه دمنده هوای گرم برای تعمیر موبایل وجود دارد، اما کدام یک بهترین است؟ هنگام خرید دستگاه دمنده هوای گرم یا ایستگاه بازسازی هوای گرم برای تعمیر تلفن همراه به چه ویژگی ها و مشخصاتی توجه کنید. بگذارید اینجا یاد بگیریم

دستگاه دمنده هوای گرم برای تعمیر موبایل

انواع مختلفی از دستگاه دمنده هوای گرم برای تعمیر گوشی موبایل وجود دارد. آنها در قیمت های مختلف موجود هستند. برخی از آنها ارزان هستند اما کیفیت پایینی دارند. چنین ایستگاه‌های SMD هوای داغ ارزان و بی‌کیفیت تنظیمات یا کنترل‌های مناسبی برای هوا و گرما ندارند و می‌توانند هنگام برداشتن آی‌سی به اجزای SMD مجاور آسیب بزنند.

برخی از ایستگاه های هوای گرم اقتصادی هستند و به درستی کار می کنند. رایج در میان آنها عبارتند از – Max، Quick و Soldron. آنها با نازل های یدکی کمی می آیند و به خوبی کار می کنند. اگرچه عمر آنها و نه خیلی طولانی است.

برخی از ایستگاه های هوای گرم پرهزینه هستند و رضایت 100٪ را به همراه دارند. در میان آنها Goot، Hakko و Weller محبوب هستند. این ایستگاه های هوای گرم دارای تنظیمات خوبی برای کنترل هوا و دما هستند و به طور کامل کار می کنند. اکثر آنها با یک نازل تک سوراخ عرضه می شوند. این دمنده های هوای گرم مارک دار ممکن است کمی گران باشند اما قابل اعتماد و قابل اعتماد هستند.

خرید دستگاه دمنده هوای گرم برای تعمیر موبایل

اکثر تکنسین ها دمنده هوای گرم چینی ارزان قیمت را برای تعمیر موبایل خریداری کرده و استفاده می کنند. آنها فکر می کنند با خرید دمنده هوای گرم ارزان، پول پس انداز کرده اند. اما این در واقع یک تفکر کاملا اشتباه است. این دمنده های ارزان قیمت بدترین تجهیزات برای خرید هستند. آنها عملکرد خوبی ندارند و حتی خیلی سریع و آسان آسیب می بینند.

همیشه عاقلانه است که پول خود را در دمنده هوای گرم با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید. همیشه یک دمنده از یک برند معتبر خریداری کنید. آنها عملکردی را تا حد رضایت شما به ارمغان می آورند و دوام زیادی خواهند داشت.

ما در دوره آموزش تعمیرات موبایل در تبریز شما را تجهیزات مختلف تعمیر گوشی همراه آشنا میکنیم و برندهای معتبر هر محصول را معرفی میکنیم. جهت دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت نام با ما تماس بگیرید

http://www.mobilecellphonerepairing.com/hot-air-blower-for-mobile-phone-repairing.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook