لوگو کافاز

چرا تعمیر را به خرید یک گوشی جدید ترجیح می دهیم؟

فهرست مطالب

اگر به مترو، رستوران، پیاده روها یا حتی در هر رویدادی نگاه کنید، یک چیز رایج را خواهید یافت – افرادی با سرهای پایین در حال بازی با تلفن همراه یا عکس گرفتن در همه جا دیده می شوند. امروزه تلفن همراه به بخشی از زندگی ما تبدیل شده است. یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای ما بیفتد این است که گوشی ما خراب شود. حال در چنین مواقعی وارد این دوراهی می شویم که آیا گوشی آسیب دیده را تعمیر کنیم یا گوشی نو بخریم؟ در اینجا در این مقاله به مزیت انتخاب تعمیر نسبت به خرید گوشی جدید می پردازیم.

دلایلی که باید به جای خرید یک گوشی جدید به سراغ تعمیر گوشی شکسته بروید

اگر در گوشی خود با مشکل مواجه هستید یا گوشی شما آسیب دیده است، قبل از خرید گوشی جدید به یاد داشته باشید که ممکن است دستگاه شما قابل تعمیر باشد. قبل از اینکه به این نتیجه برسید که آیا باید گوشی را که در حال حاضر دارید تعمیر کنید یا آن را با گوشی جدید تعویض کنید. در اینجا، ما چند دلیل مهم را فهرست کرده ایم که چرا باید دستگاه خود را به جای خرید یک دستگاه جدید تعمیر کنید.

تعمیر باعث صرفه جویی در هزینه می شود

جایگزین کردن تلفن فعلی خود با گوشی جدید اشتباه نیست، اما ممکن است بر بودجه شما تأثیر بگذارد زیرا خرید یک گوشی هوشمند می تواند بسیار گران باشد. تلفن هوشمند فعلی شما همچنان می تواند کار را مانند قبل انجام دهد. در بیشتر موارد، صرف نظر از سازنده، تعمیر بسیار ارزان‌تر از خرید یک گوشی هوشمند جدید است. بنابراین، اگر دستگاه شما دارای صفحه نمایش شکسته، آسیب مایع، مشکلات شارژ، مشکلات باتری یا هر نقص دیگری است، بهتر است به جای صرف صدها دلار برای خرید یک گوشی هوشمند جدید، به دنبال تعمیر باشید.

تعمیر باعث صرفه جویی در هزینه می شود

اگر به دنبال تعمیر گوشی هوشمند خود هستید، می‌توانید به مرکز تعمیرات مراجعه کنید، جایی که می‌توانید گوشی هوشمند خود را توسط تکنسین‌های آموزش دیده تعمیر کنید. ما در این مرکز دوره آموزش تعمیرات موبایل در تبریز را برگزار میکنیم که جهت اطلاع از شرایط دوره به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

تعمیر باعث صرفه جویی در زمان می شود

وقتی می خواهید گوشی قدیمی خود را با یک گوشی جدید جایگزین کنید، فقط آن را نخرید. ابتدا در مورد گوشی هوشمند، ویژگی ها، مزایا و معایب آن و هر چیز دیگری تحقیق می کنید. بعد از اینکه تصمیم به خرید گوشی گرفتید، به بودجه خود نگاه می کنید. همچنین هنگام خرید گوشی هوشمند جدید، باید با مشکل پشتیبان‌گیری یا بازیابی اطلاعات از تلفن هوشمند قدیمی خود و سپس بازیابی اطلاعات به گوشی جدیدتر مواجه شوید. بنابراین، خرید یک دستگاه جدید آسان نیست. زمان زیادی می برد زیرا تا آن زمان نیز برای مدت زمان مناسبی از آن برای کارهای شخصی و حرفه ای استفاده خواهید کرد. اگر تصمیم گرفتید مشکلات موجود در گوشی خود را برطرف کنید، به خصوص برای ایرادات جزئی، زمان زیادی نمی برد. بنابراین، تعمیر گوشی در کنار هزینه، در وقت شما صرفه جویی می کند

دلایل زیست محیطی

دلایل زیست محیطی

پرتاب یا انداختن گوشی شما نیز از جنبه های مختلف بر محیط زیست تأثیر می گذارد. مقدار زیادی دی اکسید کربن در ساخت گوشی آزاد می شود. همچنین مواد عمده ای که برای ساخت گوشی استفاده می شود مانند کلتان یا نیوبیم روز به روز کمتر می شود. هر یک از ما که گوشی، تبلت، لپ‌تاپ یا سایر وسایل الکترونیکی مشابه در دست داریم، در جایی مسئول این کار هستیم. همچنین، تلفن هوشمند قدیمی شما ممکن است در سطل زباله بیفتد و هرگز بازیافت نشود و این امر باعث افزایش روزافزون زباله های الکترونیکی می شود. بنابراین، اگر به دنبال تعمیر بروید، نه تنها مقرون به صرفه یا زیست محیطی است، بلکه به همان اندازه اخلاقی است.

از گارانتی استفاده کنید

تقریبا هر شرکتی گوشی را همراه با گارانتی می فروشد. بنابراین در صورتی که گوشی خود مشکلی داشت و دارای گارانتی است، می توانید بدون پرداخت هزینه آن را تعمیر کنید. با این حال، شرایطی وجود دارد که شرکت ها برای تعمیر رایگان دستگاه قرار می دهند.

دریافت حداکثر مقدار

قبل از تعویض تلفن خود با گوشی جدید، فقط از خود بپرسید که آیا از تلفن خود تا حداکثر مقدار استفاده کرده اید یا خیر. وقتی گوشی جدیدی می‌خرید، وقت خود را صرف تحقیق درباره آن، خواندن نظرات آن می‌کنید و سپس مقدار زیادی پول خرج می‌کنید. اگر به درستی از آن استفاده نکنید، همه چیز بی ارزش خواهد بود. فقط زمان کمی را صرف فکر کردن در مورد سرمایه گذاری خود برای آن دستگاه کنید و تصمیم نسبتاً بهتری بگیرید.

چه زمانی یک گوشی جدید بخریم؟

تاکنون درباره دلایل انتخاب تعمیر گوشی آسیب دیده به جای خرید گوشی جدید صحبت کرده ایم. با این حال، در برخی از زمان ها، شما باید یک گوشی جدید بخرید. این تصمیم عاقلانه ای است که دستگاه فعلی خود را با دستگاه قدیمی در دو شرایط جایگزین کنید:

وقتی مدل گوشی شما کاملا قدیمی است.

اگر گوشی شما غیر قابل تعمیر است.

زمانی که هزینه تعمیر موبایل شما بیشتر از خرید گوشی جدید است.

بنابراین، موارد را مرور کنید و قبل از تصمیم گیری عمیقاً فکر کنید که آیا می خواهید گوشی آسیب دیده خود را تعمیر کنید یا یک گوشی جدید می خرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook