لوگو کافاز

چرا تعمیر لوازم خانگی توسط خودمان ایده خوبی نیست؟

فهرست مطالب

اگر لوازم خانگی شما به درستی کار نمی کند یا اصلا روشن نمی شود، باعث ناراحتی شما می شود. متأسفانه اکثر صاحبان خانه فکر می کنند که همه چیز در دست آنهاست و با هر مشکلی با یک لوازم خانگی کنار می آیند. آنها ترجیح می دهند از تماس فوری با افراد حرفه ای خودداری کنند. آنها بیش از حد مطمئن هستند که با انجام تعمیرات توسط خودشان در هزینه صرفه جویی خواهند کرد. از یک طرف، در ظاهر یک ایده هوشمندانه به نظر می رسد، اما از طرف دیگر، این می تواند در نهایت وضعیت شما و دستگاهتان را بدتر کند. علاوه بر این، اگر تصمیم دارید که تعمیرات متعلق به شماست، باید نکات مهم زیر را در نظر داشته باشید که چرا تعمیر کردن توسط خودتان ایده خوبی نیست.

دلایل تعمیر نکردن لوازم خانگی بصورت شخصی

 1. امنیت شما در خطر است

هنگامی که با مشکلی در لوازم خانگی خود مواجه می شوید، صرف نظر از هزینه تعمیر لوازم خانگی حرفه ای، حفظ ایمنی شما هرگز گزینه مقرون به صرفه تر نیست. هر گونه تعمیر لوازم خانگی به دانش تخصصی در مورد قطعات تعویضی متعدد، قطعات الکتریکی نیاز دارد و اگر دقیقاً نمی دانید چه کاری باید انجام شود، ممکن است به خود آسیب برسانید. به عنوان مثال در حین تعمیر، شما به اشتباه عایق آن را خراب می کنید. و بنابراین، در نتیجه، افرادی را که از آن دستگاه استفاده می‌کنند، به خطر می‌اندازید، زیرا ممکن است دچار شوک الکتریکی شوند.

برای سرویس دهی اکثر قطعات دستگاه حتی اگر فردی خوش دست باشید، به ابزار خاصی در دسترس نیاز دارید. تعمیر لوازم خانگی خطرناک است و اگر نمی خواهید خود و عزیزانتان را در معرض خطر قرار دهید، لازم است این کار را به متخصصان آموزش دیده و واجد شرایط بسپارید.

 1. تعمیرات شخصی گارانتی دستگاه را باطل می کند

اگر دستگاه شما هنوز تحت گارانتی است، اشتباه نکنید که خودتان آن را تعمیر کنید. به عنوان یک قاعده، ضمانت دستگاه اکثر انواع تعمیرات را پوشش می دهد، تا زمانی که به شرایط توافق نامه پایبند باشید. با این حال، به محض جدا کردن چیزی، گارانتی باطل است و برای همیشه فسخ می شود.

در بیشتر موارد، سازندگان تنها برای انجام تعمیرات، متخصصان تعمیرات لوازم خانگی واجد شرایط و حرفه ای را توصیه می کنند. بنابراین، لطفاً اگر می خواهید طول عمر دستگاه خود را طولانی کنید، حتماً این موضوع را دنبال کنید.

 1. تعمیر لوازم خانگی توسط خود می تواند یک اشتباه پرهزینه باشد

وقتی سعی می کنیم لوازم خانگی را تعمیر کنیم، فکر نمی کنیم که ممکن است مشکل را بدتر کنیم. اما اگر این مورد باشد چه؟ البته، می‌توانید انواع زیادی از اطلاعات تعمیر را به صورت آنلاین بررسی کنید، اما به این معنا نیست که این پیشنهادات قابل اجرا هستند یا موثر خواهند بود. و اگر در بهترین شیوه های تعمیر لوازم خانگی به اندازه کافی مهارت ندارید، چگونه می توانید توصیه های خوب را از توصیه های بد جدا کنید؟

اما اگر باز هم مشکل را بدتر کردید، باید با تعمیرکار لوازم خانگی تماس بگیرید، این امر می تواند منجر به عدم امکان رفع آن شود. علاوه بر این، در آن نقطه، دستگاه ممکن است از نقطه تعمیر حرفه ای گذشته باشد. این را می توان با قرار ملاقات پزشک مقایسه کرد، می توانید از قرص های مختلف استفاده کنید اما تضمینی برای بهبودی شما نیست. همین وضعیت در مورد دستگاه نیز وجود دارد، نمی‌توانید به همه آموزش‌های ویدیویی اعتماد کنید زیرا عواقب آن در مقایسه با عیب‌یابی و تعمیر سریع انجام شده توسط متخصصان می‌تواند بسیار بدتر باشد.

 1. تعمیر شخصی در اکثر موارد نتایج کوتاه مدت ارائه می دهد

در بیشتر موارد، تعمیر توسط خودتان نمی تواند راه حلی طولانی مدت باشد. اگر مشکل با کابل برق وصل شده باشد که با تعویض قابل حل است و غیره. اما اگر با مسائل پیچیده تری روبرو هستید که نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه خاصی دارد، این می تواند یک معامله واقعی باشد.تنها نگاه حرفه ای می تواند در هنگام انتخاب برای نصب قطعه جدید نهایی باشد یا این که قابل تعمیر باشد و سال ها بدون مشکل کار کند.

ناگفته نماند کسی که آموزش تعمیرات لوازم خانگی را گذرانده فرد متخصص و با تجربه است که می تواند به جای انجام یک تشخیص ساده، ریشه مشکل را بررسی کند. علاوه بر این، مزیت اصلی این است که برخی از تکنسین ها برای کار و قطعات تعویض شده خود گارانتی ارائه می دهند. مطمئناً از این مزیت بهره مند خواهید شد زیرا می توانید خدمات رایگان بیشتری دریافت کنید.

 1. تعمیر نیاز به ابزار و دانش خاصی دارد

در حال حاضر ما با لوازم خانگی پیچیده تری روبرو هستیم. بنابراین، تعمیر آنها به دانش و مهارت های خاص تری نیاز دارد تا به شما در رفع آنها کمک کند. علاوه بر این، برای تعمیر آن به ابزار خاصی نیاز دارید. در اینجا ما توجه شما را به خاص ترین ابزارهای مورد نیاز نه تنها برای تعمیر، بلکه برای تشخیص نیز جلب می کنیم.

بزار و دانش تعمیر لوازم خانگی

ابزار مورد نیاز عبارتند از:

 • مولتی متر
 • ست پیچ گوشتی
 • کیت درایور ضربه ای، 1/4 اینچی
 • مجموعه بیت پیچ گوشتی
 • ست انبردست
 • سیم برش و بره زنآچار قابل تنظیم
 • تراز
 1. اگر شکست خوردید، هنوز باید خدمات تعمیر را بپردازید

متاسفانه، واقعیت این است که برخی از مشکلات ممکن است آسان و در عین حال پیچیده به نظر برسند. به عنوان مثال، اگر مایکروویو شما به دستورات شما پاسخ نمی دهد یا ماشین ظرفشویی شما نشتی زیادی دارد، در این مورد، به دانش و مهارت های خاص تری نیاز دارید. اگر خودتان نتوانستید با مشکل کنار بیایید و تلاش‌هایتان نتیجه نداد، همچنان باید با تعمیرگاه حرفه‌ای لوازم خانگی تماس بگیرید تا دستگاه خود را به حالت کار مناسب بازگردانید. وقتی هزینه خرید قطعات جایگزین و زمان تلف شده خود را در نظر بگیرید، بصورت ساده مشخص است که تعمیر لوازم خانگی توسط خودتان ارزش ندارد.

منبع : fixappliances

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook