لوگو کافاز

انواع دوربین مداربسته

فهرست مطالب

انواع دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته
انواع دوربین مداربسته

از دوربین مداربسته در مکان های مختلفی با اهداف متفاوتی استفاده می شود. مطمنا در مکان های بسته و یا باز با انواع دوربین مداربسته برخورد داشته‌ایم. در کارهایی چون پلیسی٬ تصویربرداری٬ صنعتی٬ ارتباطات٬ کنترل ترافیک و … از دوربین مدار بسته استفاده می‌شود. دوربین مدار بسته از ارتکاب بسیاری از جرایم جلوگیری می کند. مطمنا با نصب دوربین مدار بسته میزان جرایم به حداقل می رسد. در زیر ابا انواع دوربین مدار بسته بیشتر اشنا می شویم:

 دوربین‌های مدار بسته صنعتی

دوربین مدار بسته
دوربین‌های مدار بسته صنعتی

خاص‌ترین نوع دوربین مدار بسته؛ دوربین های مدار بسته صنعتی هستند. امکان استفاده از این دوربین در تمامی شرایط محیطی و در حالت‌های خاص وجود دارد. یکی از ویژگی‌های مهم این دوربین‌های مدار بسته توابع پردازش تصویری است که در طراحی آن‌ها لحاظ شده است. در مکان‌ها و شرایطی که نیاز به قابلیت‌های خاص از قبیل BLC , HLC, WDR, ATR , ATW و … باشد بیشتر دوربین‌های صنعتی کاربرد دارند. از معایب این دوربین ها می توان به مجهز نبودن آن‌هاست. هنگام خرید برروی این دوربین‌ها نه پایه وجود دارد، نه لنز و نه کاور ضد آب. خریدار موضف است همه‌ی این تجهیزات را به صورت مجزا  تهیه کند. بنابراین می‌توان بر اساس شرایط مناسب از پایه٬ لنز و کاور مورد نیاز استفاده کرد.

دوربین‌های مدار بسته دام

دوربین مداربسته
دوربین‌های مدار بسته دام

در محیط‌های داخلی و اداری عموما از دوربین مدار بسته‌ی دام استفاده می‌شود. اکثر این دوربین‌ها از لنزهایی wide ا فاصله کانونی کوچک (۳٫۶ یا ۴ میلیمتر) برخوردارند و هنگامی که در گوشه‌ای از اتاق نصب شوند، به خوبی تمام فضای اتاق را تحت پوشش قرار می‌دهند. بیشتر مواقع این دوربین‌ها بر روی سقف نصب می‌شوند.

دوربین‌های مدار بسته حرارتی

دوربین مداربسته
دوربین‌های مدار بسته حرارتی

دوربین های مدار بسته حرارتی دارای تنوع زیاد و کاربرد بیشتر در تجهیز دوربین‌های مداربسته حفاظتی دارند این دوربین ها از نورافکن‌های مادون قرمز برخوردارند. دوربین‌های حرارتی دارای تنوع بالایی در تولید تجاری هستند و برای دوربین‌های دوربرد نورافکن‌های حرفه‌ای لیزری مخصوص تولید می‌شود. این نوع دوربین از برندهای مختلف برخوردار است.

دوربین‌های مدار بسته بولت

دوربین مداربسته
دوربین‌های مدار بسته بولت

برای محیط‌های خارجی دوربین مدار بسته بولت طراحی شده‌.  این دوربین‌ها دارای قاب ضد آب هستند به همین دلیل در محیط‌های بیرونی و با شرایط جوی بد به راحتی کار کنند. علاوه بر این٬ دوربین های بولت قابلیت دید در شب (بااستفاده از مادون قرمز) دارند و می‌توان در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویر برداری کرد.

دوربین‌های مدار بسته دید در شب

دوربین مدار بسته
دوربین‌ های مدار بسته دید در شب

این دوربین‌ها قادر هستند که در تاریکی شب یک شخص را از فاصله ۱۸۳ متری مشاهده کنند. دوربین‌های مدار بسته دید در شب با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن به دو شیوه کار می کنند: ۱ – آشکارسازی تصویر در قسمت پایینی طیف نوری مادون قرمز نور کمی وجود دارد که جمع شده و طوری تقویت می‌شوند که تصویر را قابل مشاهد می کند. ۲ – تصویربرداری حرارتی در این نوع طیف نوری مادون قرمز در قسمت بالایی جمع‌آوری شده و طیف نور به صورت نور منعکمس نشده بلکه به صورت گرما منتشر می‌شود.

دوربین‌های مدار بسته اسپید دام

دوربین مدار بسته
دوربین‌های مدار بسته اسپید دام

 

کامل‌ترین نوع دوربین مدار بسته رنگی دوربین مدار بسته اسپید دام است، از قابلیت های این دوربین گردان است و لنز زوم دارد و همچنین شدت نور را تنظیم می‌کند. دور و نزدیک شدن تصاویر آن قابل کنترل است. می توان ان را  روی سقف نصب کرد. تمام برنامه‌ریزی‌ها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook