لوگو کافاز

اخذ دیپلم کار و دانش در تبریز

فهرست مطالب

هدف آموزش‌های کاردانش، تعلیم نیروی انسانی خبره برای استخدام در شغل مناسب با نیاز بازار کار است. توانایی‌های مهارتی و فنی برای انجام وظایف شغلی، سه پایه را دربر می‌گیرد که در طی انجام برنامه آموزشی به دانش آموزان تعلیم داده می‌شود. در این مطلب به چگونگی اخذ دیپلم کار و دانش در تبریز و  کارهایی که باید برای آن انجام داد می‌پردازیم

اشتغال افرادی که موفق به اخذ دیپلم کار و دانش شده‌اند :

فارغ التحصیلان شاخه کار و دانش به سبب کسب مهارت‌های فنی و شناخت محیط حقیقی کار در طول دوران مهارت آموزی و کارورزی و آموزش کارآفرینی، از توانایی خوبی جهت اشتغال در بخشهای صنعت، خدمات، هنر و کشاورزی را دارند.

اخذ دیپلم کار و دانش

مزیت‌های اخذ دیپلم کار و دانش:

  • اخذ مدرک رسمی اتمام تحصیلات کامل آموزش متوسطه در رشته مهارتی مربوطه از وزارت آموزش و پرورش
  • اخذ گواهینامه مهارت شغلی
  • اخذ گواهینامه کارورزی از وزارت کار و امور اجتماعی

عنوان‌های درسی جهت اخذ دیپلم کار و دانش در تبریز :

برنامه درسی شاخه کاردانش برای رسیدن به شایستگی مورد انتظار، دربردارنده حداقل ۹۶ واحد درسی است که30 تا 40 درصد آن به آموزش های نظری و ۶۰ تا ۷۰ درصد آن به آموزش های عملی در کارگاه‌ و انجام طرح‌های کسب و کار (کارآفرینی) و کارورزی تخصیص یافته است.

دانش آموزان در شاخه کار و دانش حدودا 96 واحد درسی را باید پاس کنند. واحدهای عمومی حدودا 54 تا 62 واحد و واحدهای مهارت فنی از 24 تا 42 واحد بسته رشته انتخابی متغییر است.

برای افراد جا مانده از تحصیل، دیپلم ردی‌ها و بزرگسالان امکان ادامه تحصیل و گرفتن دیپلم فراهم آمده است. افرادی که دروس عمومی سال دوم دبیرستان نظام قدیم و سال دهم نظام جدید را پاس کرده‌اند، می‌توانند در طی 6 ماه با گذراندن واحدهای مهارتی دیپلم دریافت کنند.

آن دسته از افرادی که واحدهای عمومی را پاس نکرده‌اند حدودا یک سال و نیم برای گرفتن دیپلم کارودانش باید وقت بگذارند. آموزشگاه کافاز جهت مشاوره به افرادی که در مسیر اخذ دیپلم کار و دانش هستند آماده است. کافی است با ما تماس بگیرید

رشته‌های تحصیلی کار و دانش:

صنعت: برق (الکترونیک و کامپیوتر)، عمران (ساختمان و معماری )، مکانیک (سازه های فلزی، ساخت و تولید، صنایع چوبی، تاسیسات، عیب یابی و تعمیر، معدن، نساجی، چاپ، متالوژی و مدلسازی)،
صنایع دستی: (هنر و نشر، صنایع دستی ظریف)سرامیک: (صنایع شیشه ای، سفالگری) شیمی: (شیمی صنعتی) پوشاک: (خیاطی)
کشاورزی:  امور دامی و طیور، امور زراعی و باغی:(زراعت، باغبانی ، صنایع غذایی)، جنگل و مرتع ،شیلات، حشرات مفید: (پرورش کرم ابریشم)
خدمات:  هنر: (هنرهای نمایشی ، هنرهای تجسمی ، فرهنگی ادبی، نشر،کارهای هنری در خانه) ،مالی و اداری ،خدمات غذایی: (کنترل وتولید مواد) ،خدمات اجتماعی : (هتلداری و سیاحتی)

دانش آموزان پس از دریافت گواهینامه دیپلم می توانند در دانشگاه‌های علمی کاربردی، دانشگاه‌های فنی دولتی ، آزاد و دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند.

گذراندن دوره دیپلم جهت اخذ دیپلم کار و دانش برای چه کسانی سودمند است:

  • کسانی که دیپلم دارند، دانشجویان، فارغ التحصیلان، افراد جویای کار و حتی شاغلین می توانند نسبت به اخذ مدرک دیپلم کار و دانش اقدام کنند.
  • دانش آموزانی که افت تحصیلی داشته‌اند، مردودی و تجدیدی بوده‌اند. این افراد می‌توانند با ورود به شاخه کار و دانش و در رشته‌های پرکاربرد این شاخه ادامه تحصیل دهند. برای ساختن آینده بهتر تلاش کنند.

افرادی که سالها از ترک تحصیل آن‌ها می‌گذرد نیز می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کرده و در مدت زمان کوتاهی دیپلم دریافت کنند و تحصیلات خود را به سرانجام برسانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook