لوگو کافاز

آموزش نصب دستگاه NVR (ان وی آر)

فهرست مطالب

آموزش نصب دستگاه NVR (ان وی آر)

نصب دستگاه NVR (ان وی آر) پیچیدگی زیادی ندارد. نصب و مدیریت این دستگاه آسان بوده و قابلیت ارتقا و تعمیر فوری عیب‌های احتمالی از دیگر ویژگی‌های دستگاه NVR (ان وی آر) است. ضمن اینکه بر روی آن‌ها نرم‌افزارهای پیش‌فرض رایگانی نصب است که کار راه‌اندازی را حتی برای افراد مبتدی آسان کرده است. برخورداری از فایروال و امکان کنترل محیط‌های مختلف از راه دور از دیگر ویژگی‌هایی است که افراد زیادی را علاقه‌مند به کار با این سیستم کرده است.

فقط کافی است که قبل از خرید دستگاه NVR (ان وی آر) با توجه به نیاز و تعداد دوربین‌هایی که قرار است در شبکه قرار بگیرند دستگاه مناسب را انتخاب کرده و خریداری نمایید. حال ممکن است شما با دستگاه NVR (ان وی آر) مواجه شوید که پورت کافی برای نصب دوربین‌ها نداشت. در این صورت شما با استفاده از سوئیچ‌ها می‌توانید دوربین‌ها را به آن متصل کنید. به‌عنوان‌مثال ممکن است یک دستگاه NVR (ان وی آر) هشت کانالِ دارای چهار پورت برای دوربین‌ها باشد. در این صورت با تهیه یک سوئیچ با چهار پورت می‌توانید دوربین‌های دیگر را به آن متصل کنید.

دستگاه NVR (ان وی آر)
روش نصب دستگاه NVR

 

نحوه پشتیبانی دستگاه NVR (ان وی آر)

یک دستگاه NVR (ان وی آر) نمی‌تواند دوربین‌های مختلف با هر برندی را پشتیبانی کند. به‌عنوان‌ مثال دستگاه NVR (ان وی آر) برند سامسونگ فقط دوربین برند سامسونگ را پشتیبانی می‌کند. درنتیجه قبل از خرید، باید از تطابق آن با دوربین‌ها مطمئن شوید. خوب است بدانید اگر تعداد دوربین‌های مداربسته شما زیاد است، دستگاه NVR (ان وی آر) ممکن است نتواند شبکه را پوشش دهد که در این صورت بهتر است از سرور استفاده شود.

آشنایی با برندهای موجود در بازار و نقاط ضعف و قوت آن‌ها می‌تواند شما را در انتخاب یک دستگاه NVR (ان وی آر) مناسب یاری کند. امروزه تولیدکنندگان تجهیزات شبکه‌های دوربین مداربسته، محصولات خود را با یک پروتکل مشترک به نام Onvif تولید می‌کنند. این امر کمک می‌کند تا تجهیزات از برندهای مختلف در یک شبکه قرارگرفته و باهم سازگار باشند.

درنتیجه تجهیزاتی که قرار است در یک شبکه دوربین مداربسته قرار بگیرند یا باید از یک برند باشند و یا از پروتکل Onvif پشتیبانی کنند.

انواع دستگاه NVR (ان وی آر)

دستگاه NVR (ان وی آر) در دو نوع ساده و POE در بازار وجود دارند. نوع POE می‌تواند به‌عنوان منبع تغذیه دوربین‌ها عمل کرده و با خرید آن دیگر نیازی به خرید منبع تغذیه برای دوربین‌ها نخواهید داشت. قیمت این نوع از دستگاه NVR (ان وی آر) نسبت به انواع ساده آن بیشتر است. درصورتی‌که قصد دارید دوربین مداربسته خود را به‌صورت POE طراحی کنید دستگاه NVR (ان وی آر) شما باید به تعداد کافی پورت POE داشته باشد و در صورت کمبود، باید از سوئیچ POE در کنار دستگاه استفاده کرد.

در سیستم دوربین‌های مداربسته شبکه که از دستگاه NVR (ان وی آر) در آن استفاده می‌شود، هر دستگاه قادر است حجم مشخصی از اطلاعات را ذخیره و آنالیز کند. به‌عبارت‌دیگر دارای پهنای باند مشخصی است که باید قبل از خرید مدنظر قرار گیرد. اگر قصد دارید تعداد دوربین‌های مداربسته زیاد و باکیفیتی بالا را در شبکه قرار دهید ابتدا پهنای باند را محاسبه کرده و سپس دستگاه NVR (ان وی آر) مناسب را خریداری کنید.

جهت مطالعه بخش دوم آموزش نصب دستگاه NVR (ان وی آر) کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook