لوگو کافاز
آموزش پرورش قارچ در تبریز

آموزش پرورش قارچ در تبریز همراه با مدرک معتبر✅

قارچ یکی از محصولات غذایی پرخاصیت و پرطرفدار است که در سراسر جهان مصرف می شود. پرورش قارچ یک کسب و کار کم هزینه و کم دردسر است که می تواند سودآوری خوبی داشته باشد. 

١٠ جلسه

٣٠ /١ ساعته

٥٠ دانشجو

آموزش پرورش قارچ در تبریز

به همراه مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای
مشاوره رایگان
آموزش قارچ در تبریز

انواع قارچ های خوراکی و خواص آنها در تبریز

آشنایی با قارچ و خواص آن

قارچ در تبریز یک موجود زنده تک سلولی است که از نظر علمی به گروه قارچ ها (Fungi) تعلق دارد. قارچ ها در انواع مختلفی وجود دارند و برخی از آنها خوراکی و برخی غیرخوراکی هستند. قارچ های خوراکی منبع غنی از پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند و خواص درمانی بسیاری دارند.

برخی از انواع قارچ های خوراکی پرطرفدار عبارتند از:

 • قارچ دکمه ای در تبریز

  قارچ دکمه ای یکی از انواع قارچ های پرمصرف در جهان است که به دلیل طعم و بافت خوب آن محبوبیت زیادی دارد. این قارچ منبع خوبی از پروتئین، فیبر، ویتامین B و سلنیوم است.

 • قارچ صدفی در تبریز

  قارچ صدفی یکی از انواع قارچ های پربازده است که به سرعت رشد می کند. این قارچ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین D و آنتی اکسیدان ها است.

 • قارچ شیتاکه در تبریز

  قارچ شیتاکه یکی از انواع قارچ های دارویی است که خواص بسیاری برای سلامتی دارد. این قارچ منبع خوبی از ترکیبات ضد سرطان، ضد التهاب و تقویت کننده سیستم ایمنی است.

 • قارچ گانودرما در تبریز

  قارچ گانودرما یکی دیگر از انواع قارچ های دارویی است که خواص بسیاری برای سلامتی دارد. این قارچ منبع خوبی از ترکیبات ضد سرطان، ضد التهاب و تقویت کننده سیستم ایمنی است

پرورش قارچ در تبریز کسب و کاری پر سود و کم دردسر

پرورش قارچ یک کسب و کار کم هزینه و کم دردسر است که می تواند سودآوری خوبی داشته باشد. برای پرورش قارچ نیاز به سرمایه اولیه زیادی نیست و می توان با فضای محدود نیز این کار را انجام داد. همچنین پرورش قارچ مهارت خاصی نیاز ندارد و می توان با آموزش های کوتاه مدت این کار را یاد گرفت.

مزایای پرورش قارچ درتبریز

پرورش قارچ مزایای بسیاری دارد که برخی از آنها عبارتند از

پرورش قارچ یک کسب و کار کم هزینه است و برای شروع آن نیاز به سرمایه اولیه زیادی نیست.

پرورش قارچ را می توان در فضای محدود نیز انجام داد.

پرورش قارچ مهارت خاصی نیاز ندارد و می توان با آموزش های کوتاه مدت این کار را یاد گرفت.

پرورش قارچ می تواند سودآوری خوبی داشته باشد

بازار محصولات قارچ بسیار گسترده است و می توان محصولات خود را به فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز تهیه غذا و حتی به صورت مستقیم به مشتریان عرضه کرد.

در ادامه به بررسی برخی از این مزایا به طور مفصل می پردازیم.

هزینه اولیه کم

یکی از مزایای اصلی پرورش قارچ، هزینه اولیه کم آن است. برای شروع پرورش قارچ نیاز به سرمایه اولیه زیادی نیست و می توان با سرمایه ای اندک، یک واحد پرورش قارچ کوچک راه اندازی کرد.

فضای مورد نیاز محدود

پرورش قارچ را می توان در فضای محدود نیز انجام داد. برای پرورش قارچ در مقیاس کوچک، می توان از زیرزمین یا یک اتاق کوچک استفاده کرد.

مهارت خاصی نیاز ندارد

پرورش قارچ مهارت خاصی نیاز ندارد و می توان با آموزش های کوتاه مدت این کار را یاد گرفت. دوره های آموزشی پرورش قارچ در بسیاری از مراکز آموزشی برگزار می شود.

سودآوری خوب

پرورش قارچ می تواند سودآوری خوبی داشته باشد. قیمت قارچ نسبتاً بالا است و این امر باعث می شود که پرورش قارچ یک کسب و کار سودآور باشد.

بازار فروش گسترده

بازار محصولات قارچ بسیار گسترده است و می توان محصولات خود را به فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز تهیه غذا و حتی به صورت مستقیم به مشتریان عرضه کرد.

در مجموع، پرورش قارچ یک کسب و کار کم هزینه، کم دردسر و پر سود است که می تواند برای افراد زیادی فرصت شغلی ایجاد کند.

چرا باید در دوره آموزش پرورش و کاشت قارچ در تبریز شرکت کنیم؟

پرورش قارچ در تبریز یک کسب و کار کم هزینه و کم دردسر است که می تواند سودآوری خوبی داشته باشد.

برای پرورش قارچ نیاز به سرمایه اولیه زیادی نیست و می توان با فضای محدود نیز این کار را انجام داد. همچنین پرورش قارچ مهارت خاصی نیاز ندارد و می توان با آموزش های کوتاه مدت این کار را یاد گرفت.

 مجموعه کافاز در تبریز این نیاز را درک کرده و تا آنجا که توانسته یک دوره کاملا عملی  را علاقمندان دوره پرورش قارچ  در تبریز و… را صرفا جهت آموزش قارچ برای آزمون استخدامی آماده کرده ایم. 

 آموزش قارچ در تبریز برای یادگیری صفر تا صد آموزش قارچ استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های آموزشگاه 04135567308 و 09937041190 تماس بگیرید. 

مراحل پرورش وآموزش قارچ در تبریز در مجتمع آموزشی فراسو

 • آماده سازی محیط پرورش

 • تهیه کمپوست قارچ

 • تلقیح کمپوست با بذر قارچ

 • پرورش قارچ در بستر خاک

 • برداشت قارچ

آموزش قارچ در تبریز

نکات مهم برای موفقیت در پرورش قارچ

برای موفقیت در پرورش قارچ باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • انتخاب نوع قارچ مناسب
 • رعایت شرایط محیطی مناسب
 • مدیریت صحیح پرورش قارچ
 • پیشگیری از بیماری ها و آفات

نحوه دریافت مدرک قارچ در تبریز از سایت کافاز چگونه است؟

سایت کافاز، یک برند معتبر در زمینه آموزش و برگزاری حضوری دوره ها است.

برای دریافت مدرک از کافاز کافیست  به منو رفته > فنی و حرفه ای >استعلام و دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای  رفته و اطلاعات خود را وارد کنید .

در صورت مشاهده پیامی که رکوردی یافت نشد به به منو رفته > فنی و حرفه ای>پرداخت هزینه گواهینامه فنی و حرفه ای را پرداخت کرده تا فرآیند فعالسازی مدرک آغاز شود.

البته مدرک صادر شده، به صورت دیجیتال خواهد بود که در صورت نیاز، به صورت چاپی نیز برای شما ارسال می‌شود.