لوگو کافاز

آموزش تعمیرات موبایل

فهرست مطالب

آموزش تعمیرات موبایل

همان‌طور که گفته شد تعمیرات موبایل‌ هوشمند ازجمله حرفه‌هایی است که این روزها طرفداران زیادی پیداکرده است؛ و گذراندن دوره‌های آموزشی دراین‌ارتباط یکی از  راه‌های ورود به بازار کار است.

آشنایی با قطعات موبایل

گوشی‌های هوشمند معمولاً دارای ساختار یکنواختی از لحاظ قطعات و اجزای تشکیل‌دهنده هستند و آشنایی با برد یک گوشی همراه به ما کمک می‌کند تا بتوانیم بر سایر گوشی‌های هوشمند را شناخته و تعمیر کنیم. مرحله بعدی آشنایی با نحوه ارتباط قطعات بر روی برد است که کمک شایانی به ما می‌کند تا با نحوه عملکرد قطعات آشنا شویم. در این مورد بلوک دیاگرام گوشی به ما کمک می‌کند تا با نحوه ارتباط قطعات بر روی برد آشنا شویم.

این آشنایی کمک زیادی به ما می‌کند تا بتوانید اشکالات ایجادشده بر روی برد گوشی را برطرف کنیم. برای یادگیری بهتر می‌توانید یک برد موبایل تهیه‌کرده با نقشه‌خوانی آن اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید. تعمیرکاران حرفه‌ای و مراکز تضمین معتبر معمولاً نقشه برد انواع گوشی را تهیه‌کرده و برای تعمیرات بهتر و دقیق‌تر از آن استفاده می‌کنند.

اشکالاتی مانند ضربه واردشده به گوشی و یا آب‌خوردگی معمولاً باعث ایجاد صدماتی به گوشی می‌شوند که مستلزم صرف وقت زیاد برای تعمیر هستند. اگر قصد راه‌اندازی مغازه تعمیرات گوشی را دارید بهتر است برد چند برند معروف مانند اچ تی سی، سامسونگ و یا اپل را تهیه‌کرده و با آشنایی با قطعات آن اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید.

بعضی از افراد برای راحتی کار خود ترجیح می‌دهند که یک نوع برند را فقط تعمیر کنند؛ زیرا دسترسی به تمام قطعات بردها و قرار دادن آن بر روی میز کار برای تعمیرات ممکن است باعث سردرگمی و ایجاد اشکالاتی در تعمیر گوشی شود. البته تهیه کشوهای کوچک برای قرار دادن قطعات بردها می‌تواند کمک شایانی به تعمیرکار کند و یکی از ملزومات مراکز تعمیر و عیب‌یابی گوشی‌های هوشمند است. این گوشی‌ها مانند یک کتابخانه عمل کرده و وسایل و ابزار را سازمان‌دهی می‌کنند.

خوب است بدانید داشتن نظم در کار تعمیر گوشی بسیار مهم است. برای این امر همیشه میز کار باید از نظم و ترتیب خوبی برخوردار باشد. برای این منظور در هنگام تعمیر گوشی تنها یک گوشی بازشده باید بر روی میز قرار گیرد تا قطعات باهم جابه‌جا نشوند. همچنین بهتر است برای گوشی‌های بازشده و در انتظار قطعه کشوهای جداگانه در نظر گرفته شود تا مشکلی برای قطعات پیش نیاید. در هنگام تحویل گوشی از مشتری با ارزیابی عیب و مشکل گوشی می‌توان زمان مناسب برای تعمیر را ارزیابی کرد تا مشتری دچار اضطراب و سردرگمی نشود.

ابزار تعمیرات موبایل

یک تعمیرکار برای تعمیر گوشی نیاز به ابزارهای مناسب دارد تا بتواند بدون آسیب زدن به قطعات گوشی علی‌الخصوص برد آن، گوشی را تعمیر کند. به‌عنوان‌مثال باید از مولتی متری استفاده کند که نوک آن تیز و پراپ خوبی داشته باشد. این ویژگی باعث می‌شود که در هنگام کار با برد گوشی به قطعات دیگر صدمه وارد نشود. همچنین استفاده از پاور یا منبع تغذیه مناسب برای برد گوشی. معمولاً از منبع تغذیه 3 آمپر برای برد گوشی استفاده می‌شود.برخی از این ابزار برای تعمیر تبلت نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند.

جهت مشاوره با کارشناسان کافاز تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook