لوگو کافاز

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

فهرست مطالب

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

اهمیت دوربین مداربسته را می دانید،یکی از ویژگی‌های مهم دوربین‌های مداربسته امکان انتقال و مشاهده تصاویر آن‌ها بر روی موبایل و تبلت است. با توجه به اینکه افراد در تمام ساعات شبانه‌روز در محل کار خود حضور ندارند درصورتی‌که بخواهند به‌طور پیوسته بر محل کار و یا زندگی خود نظارت کنند می‌توانند از این قابلیت بهره‌مند شوند. برای انجام این کار شما نیاز به انجام مقدماتی دارید تا این فرایند را برای شما تسهیل کند.

تنظیماتی که در این مقاله به آن می‌پردازیم در مورد اکثر برندهای دوربین‌های مداربسته نیز کاربرد دارد.

دوربین مداربسته
آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

پیش‌شرط انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی موبایل

برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی موبایل لازم است ابتدا پورت‌های دستگاه DVR را روی مودم شبکه فوروارد کنید. این کار باعث می‌شود که شما بتوانید تصاویر دریافتی توسط DVR یا NVR را از طریق اینترنت انتقال داده و مشاهده کنید.

مراحل انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی موبایل

دوربین مداربسته
مراحل انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی موبایل
 • برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته به موبایل ابتدا باید نرم‌افزار مربوطه را از اینترنت و یا سی دی همراه دستگاه DVR دریافت کرده و بر روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید. این نرم‌افزار برای گوشی‌های هوشمند اندروید و ios باهم تفاوت دارند؛ اما نصب این برنامه در همه گوشی‌ها کار آسانی است.
 • وارد منوی اصلی نرم‌افزار شوید.
 • در قسمت Devise در منوی اصلی که در DVR و NVR به هم شباهت دارند واردشده و تنظیمات لازم را بر روی آن انجام دهید.

با توجه به شکل بالا تنظیمات لازم را انجام دهید تا تصاویر دوربین‌ها را روی موبایل دریافت کنید.

 • در قسمت Alias نام دلخواه را برای دستگاه انتخاب کنید. این نام مستعار نام دستگاه شما خواهد بود.
 • در قسمت Register Mode با توجه به اینکه انتقال تصاویر با استفاده از Ip استاتیک (Ip ثابت) انجام می‌شود گزینه Ip/Domain را انتخاب کنید. در غیر این صورت گزینه DDNS را فعال کنید.
 • قسمت Address درواقع آدرس (IP) دستگاه شما است. اگر قصد دارید که تصاویر دوربین مداربسته را بر روی شما داخلی مشاهده کنید می‌توانید آدرس شبکه داخلی خودتان را وارد کنید؛ اما اگر می‌خواهید که تصاویر دوربین مداربسته را بر روی اینترنت مشاهده کنید باید آدرس IP استاتیک خود را در اینجا ثبت کنید.
 • قسمت بعدی Port است که پورت دستگاه را باید در این قسمت وارد کنید. برای این کار لازم است که پورت مربوطه را قبلاً در مودم شبکه فوروارد کرده باشید.
 • قسمت بعدی تنظیمات مربوط به User Name یا نام کاربری است که معمولاً با پیش‌فرض Admin تعیین می‌شود؛ اما اگر می‌خواهید که دسترسی دیگر کاربران به تصاویر دوربین مداربسته را محدود کنید، می‌توانید نام کاربری جدیدی را در این قسمت تعیین کنید تا نظارت کافی برای دسترسی افراد داشته باشید. این نام کاربری درواقع نام DVR یا NVR شما است.
 • در قسمت Password یا رمز نیز همان رمز DVR را وارد کنید.
 • در آیتم بعدی نیز تعداد دوربین‌ مداربسته موجود در شبکه به‌صورت خودکار نمایش داده می‌شود.
 • پس از انجام تنظیمات فوق و ذخیره کردن آن‌ها می‌توانید به صفحه‌نمایش برگشته و تصاویر مربوط به دوربین‌های مداربسته را ببینید.

چگونه می‌توان تصاویر چند دستگاه را به‌طور هم‌زمان بر روی موبایل انتقال داد؟

برای این کار لازم است که دستگاه‌ها از یک برند مشخص باشند تا باهم سازگار بوده و همخوانی داشته باشند؛ اما پورت دستگاه‌ها باید باهم متفاوت باشند که در اینجا باید پورت یکی را تغییر داده و سپس به مودم فوروارد کنید.

جهت مشاوره و پاسخ به هرگونه سوال با آموزشگاه تعمیرات کافاز تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook