لوگو کافاز

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی کامپیوتر

فهرست مطالب

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی کامپیوتر

دوربین مداربسته
آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی کامپیوتر

در سیستم‌های دوربین مداربسته به شکل پیش‌فرض اطلاعات بر روی مانیتور به نمایش درمی‌آیند؛ اما این امکان نیز فراهم است که شما تصاویر را به کامپیوتر و یا لپ‌تاپ انتقال داده و مشاهده کنید. در این مقاله با نحوه انتقال تصاویر دوربین مداربسته در شبکه داخلی و نمایش آن در لپ‌تاپ و کامپیوتر آشنا می‌شوید. نکته‌ای که باید بدانید این است که انتقال تصاویر در سیستم‌های دوربین مداربسته آنالوگ و شبکه باهم تفاوت دارند.

انتقال تصاویر سیستم‌های دوربین مداربسته آنالوگ به کامپیوتر

دوربین‌ مداربسته در سیستم آنالوگ امکان اتصال مستقیم به کامپیوتر را ندارد. در این سیستم‌ها اتصال از طریق دستگاه DVR و یا کارت DVR انجام می‌شود. ازآنجاکه این‌گونه کارت‌ها منسوخ‌شده و در دسترس نیستند، تنها راه‌حل اتصال دستگاه DVR به کامپیوتر است.

برای این کار ابتدا دستگاه DVR را روشن کرده و از طریق مانیتور به منوهای آن وارد شوید. در قسمت Network یا شبکه وارد شده و تغییرات مربوطه را در این قسمت انجام دهید. در این قسمت باید IP دستگاه را با رنج IP شبکه خود تنظیم کنید. به این صورت که سه رقم اول کاملاً مشابه بوده و فقط رقم آخر متفاوت باشد. پس از انجام این تنظیمات بهتر است که این آدرس را یادداشت کنید. سپس دستگاه DVR را توسط سوئیچ یا کابل شبکه به کامپیوتر متصل کنید.

سپس مرورگر Internet Explorer را در کامپیوتر بازکرده و در نوار آدرس، IP دستگاه DVR را وارد کنید. اگر مراحل کار را به‌درستی انجام داده باشید در این قسمت پنجره‌ای باز می‌شود که از شما Username و Password دستگاه DVR خواسته می‌شود. پس‌ازاین مرحله ممکن است نتوانید تصاویر دوربین‌ مداربسته را مشاهده کنید. پس از دریافت و فعال کردن ActiveX (رابط کاربری دیداری) که دستگاه از شما درخواست می‌کند و Refresh کردن صفحه مرورگر تصاویر دوربین‌ها را خواهید دید.

انتقال تصاویر دوربین مداربسته شبکه به کامپیوتر

در این سیستم‌ها امکان اتصال مستقیم دوربین مداربسته به کامپیوتر وجود دارد. نحوه اتصال دستگاه NVR نیز مشابه دستگاه DVR است که در بالا به آن اشاره شد.

مراحل انتقال تصاویر دوربین مداربسته شبکه

برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته شبکه، ابتدا دوربین را روشن کنید. سپس دوربین را توسط کابل شبکه یا سوئیچ به‌طور مستقیم به کامپیوتر وصل کنید. تمام شرکت‌های سازنده برای دوربین‌ مداربسته خود IP جداگانه‌ای اختصاص می‌دهند. این IP را از دفترچه راهنمای دوربین پیداکرده و IP کامپیوتر خود را به رنج IP دوربین برده و تغییر دهید.

سپس صفحه مرورگر کامپیوتر خود را بازکرده و در قسمت نوار آدرس، IP دوربین را وارد کنید. صفحه مربوط به Username و Password دوربین باز می‌شود. پس از واردکردن نام کاربری و رمز دوربین که در دفترچه راهنما آن موجود است، به قسمت تنظیمات دوربین رفته و  IP آن را به رنج IP شبکه تغییر برده و تغییر دهید. سپس IP کامپیوتر خود را به حالت قبل برگردانید. اکنون می‌توانید به دوربین مداربسته متصل شده و تصاویر آن را مشاهده کنید.

اتصال دوربین مداربسته با نرم‌افزارهای CMS یا VMS

در حال حاضر نرم‌افزارهای زیادی ازجمله CMS برای مشاهده تصاویر چند دوربین مداربسته به‌صورت یکجا و انتقال تصاویر آن‌ها در دسترس هستند. این نرم‌افزارها قادرند به‌صورت خودکار دوربین‌های موجود در شبکه را شناسایی کرده و این ویژگی کار با این نرم‌افزارها را آسان ساخته است.

جهت مشاوره و پاسخ به هرگونه سوال با آموزشگاه تعمیرات کافاز تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook