مارتین لوتر یکی از مهندسان شرکت موتورلا در ایالت متحده بود که در سال 1973 برای اولین بار با دستگاه‌های گوشی همراهی که بیش‌تر از یک کیلو‌گرم وزن داشت در خیابان‌ نیویورک در حال قدم زدن و حرف زدن بود و 10 سال بعد از این اتفاقات گوشی تلفن با قیمت 4000 دلار فروخته شد و در مراحل بعدی و سال‌های بعد از آن آپشن‌هایی مانند پیام کوتاه و بازی‌های محبوب به گوشی موبایل اضافه شدند.

از طرفی امروزه گوشی موبایل به عنوان یک عضو مهم و ضروری و عامل ایجاد اعتیاد در خیلی از افراد همراه با اینترنت و صد‌ها آپشن جدید در عین اینکه زندگی‌‌ها را راحت کرده است؛ عوارض زیادی هم می‌گذارد و با وجود همه این مزیت‌ها و اثرات مثبت و منفی که می‌تواند روی افراد داشته باشد و چون خیلی از افراد حاضر نیستند حتی یک روز بدون گوشی همراه زندگی کنند؛ مسئله تعمیرات موبایل اهمیت بیشتر و نقش پر رنگ‌تری پیدا کرده است و به نوعی به یک عامل استرس‌زا برای خیلی از افراد تبدیل شده است (از لحاظ اینکه گوشی خود را پیش چه افراد یا مراکزی تعمیر کنند).

تعمیرات موبایل درتبریز در مراکز‌ها‌ی بزرگ و مجهزی به صورت کاملا تضمینی و در طول جلسات 2 ساعته (30 جلسه) به افراد آموزش داده می‌شود. این جلسات که در آن افراد با پشت سر گذاشتن آموزش‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری به طور کاملا تخصصی به اتمام می‌رسانند به نوعی زمینه‌ساز ورود بسیار از افراد به بازار کار است.

در دوره‌های تعمیرات موبایل درتبریز در مراحل اولیه عیب‌یابی، تعویض قطعات و سایر مکانیزم‌ها به طور کامل توضیح داده می‌شود و در مرحله دوم نیز روش کاری که با توجه به ابزار‌های موجود برای تعمیر لازم است به افراد آموزش داده می‌شود و در نهایت عیب‌یابی و تعمیرات موبایل با استفاده از تکنیک‌های جدید و به صورت تخصصی تدریس می‌شود.

شرایط شرکت در دوره‌های آموزشی تعمیرات موبایل درتبریز

برای شرکت در دوره‌های آموزشی تعمیرات موبایل در تبریز شرایط جنسیتی وجود ندارد و ورود به این عرصه برای همه افراد اعم از مرد و زن امکان پذیر است و افرادی که می‌خواهند در این دوره‌ها شرکت کنند باید حداقل مدرک سوم راهنمایی را داشته باشند و همچنین توانایی جسمی کافی برای انجام این کار را داشته باشند.

مهم‌ترین مهارت‌ها و آموزش‌هایی که در دوره‌های تعمیرات موبایل درتبریز می‌توانید یاد بگیرید:

تعمیرات موبایل درتبریز

– آموزش رفع اشکال قطع شدن صدای گوشی

– آموزش و شناخت معایب خرابی‌های CPU

– آموزش رفع عیب‌های مربوط به مشکل آنتن دهی

– شناسایی و تست قطعات مختلف از جمله SMD

– آموزش در زمینه نقشه خوانی، منبع تغذیه و کار عملی

– آموزش الکترونیک عمومی برای درک بهتر سایر موارد

-آشنایی با نقاط ضعف و قوت دوربین‌ها در گوش‌های مختلف

– تشخیص لایه‌های بورد و جراحی لایه‌های آن

آموزش شابلون زدن، مسیر یابی مدارات، تعویض هارد و پایه سازی

– تسلط بر عیب‌یابی انواع گوشی و انواع قطعات آن

– تسلط و شناخت کافی در زمینه تعویض تاچ و ال سی دی انواع گوشی‌های مختلف

– تسلط بر استفاده از شابلون و آی سی زنی

– تسلط بر تعمیر و تعویض قطعات مختلف انواع گوشی

– تسلط بر راهکار‌های عیب یابی و تشخیص انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری در هر نوع گوشی با برنده‌های مختلف

نکات مهمی که در ارتباط با تعمیرات موبایل درتبریز و سایر مراکز لازم است باید بدانیم:

– باتری گوشی یک از قطعاتی است که در موارد زیادی به تعمیر نیاز دارد و برای جلوگیری از تعمیر آن و مراقبت بهتر از آن باید به مواردی مانند استفاده از کابل شارژر استاندارد، عدم استفاده از شارژر غیر اصلی، شارژ نکردن گوشی در صورت پر شدن باتری و قطع آن، کم کردن نور صفحه گوشی و غیره توجه کرد.

– از گوشی همراه خود به مدت طولانی استفاده نکنید.

– زمانی که گوشی موبایل شما در حال شارژ شدن است؛ سعی کنید از آن استفاده نکنید.

– برای جلوگیری از داغ شدن گوشی باید حجم سی پی یو یا پردازنده گوشی را از طریق مختلف کم کنید و مواردی مانند: غیر فعال کردن برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها در پس زمنه گوشی، پرهیز از روشن گذاشتن صفحه نمایش به مدت طولانی و عدم استفاده زیاد از آنتن وایرلس و همچنین عدم استفاده از قاب‌ها یا کاور‌های غیر رسانا  را در نظر بگیرید.

– کار کردن مدام و استفاده زیادی از گوشی همراه مانند سایر وسیله‌ها می‌تواند باعث صدمه به گوشی شود و نیاز به تعمیر پیدا کند؛ بنابراین تا جایی که امکان دارد و برای جلوگیری از تعمیر سعی کنید استفاده بی رویه از گوشی را قطع کنید و به گوشی خود استراحت دهید.