با سابقه ترین و مجهزترین مرکز آموزش های فنی و حرفه ای در تبریز

اخذ دیپلم کار و دانش

اخذ دیپلم کار و دانش در تبریز

فهرست مطالب

هدف آموزش‌های کاردانش، تعلیم نیروی انسانی خبره برای استخدام در شغل مناسب با نیاز بازار کار است. توانایی‌های مهارتی و فنی برای انجام وظایف شغلی، سه پایه را دربر می‌گیرد که در طی انجام برنامه آموزشی به دانش آموزان تعلیم داده می‌شود. در این مطلب به چگونگی اخذ دیپلم کار و دانش در تبریز و  کارهایی که باید برای آن انجام داد می‌پردازیم

اشتغال افرادی که موفق به اخذ دیپلم کار و دانش شده‌اند :

فارغ التحصیلان شاخه کار و دانش به سبب کسب مهارت‌های فنی و شناخت محیط حقیقی کار در طول دوران مهارت آموزی و کارورزی و آموزش کارآفرینی، از توانایی خوبی جهت اشتغال در بخشهای صنعت، خدمات، هنر و کشاورزی را دارند.

اخذ دیپلم کار و دانش

مزیت‌های اخذ دیپلم کار و دانش:

  • اخذ مدرک رسمی اتمام تحصیلات کامل آموزش متوسطه در رشته مهارتی مربوطه از وزارت آموزش و پرورش
  • اخذ گواهینامه مهارت شغلی
  • اخذ گواهینامه کارورزی از وزارت کار و امور اجتماعی

عنوان‌های درسی جهت اخذ دیپلم کار و دانش در تبریز :

برنامه درسی شاخه کاردانش برای رسیدن به شایستگی مورد انتظار، دربردارنده حداقل ۹۶ واحد درسی است که30 تا 40 درصد آن به آموزش های نظری و ۶۰ تا ۷۰ درصد آن به آموزش های عملی در کارگاه‌ و انجام طرح‌های کسب و کار (کارآفرینی) و کارورزی تخصیص یافته است.

دانش آموزان در شاخه کار و دانش حدودا 96 واحد درسی را باید پاس کنند. واحدهای عمومی حدودا 54 تا 62 واحد و واحدهای مهارت فنی از 24 تا 42 واحد بسته رشته انتخابی متغییر است.

برای افراد جا مانده از تحصیل، دیپلم ردی‌ها و بزرگسالان امکان ادامه تحصیل و گرفتن دیپلم فراهم آمده است. افرادی که دروس عمومی سال دوم دبیرستان نظام قدیم و سال دهم نظام جدید را پاس کرده‌اند، می‌توانند در طی 6 ماه با گذراندن واحدهای مهارتی دیپلم دریافت کنند.

آن دسته از افرادی که واحدهای عمومی را پاس نکرده‌اند حدودا یک سال و نیم برای گرفتن دیپلم کارودانش باید وقت بگذارند. آموزشگاه کافاز جهت مشاوره به افرادی که در مسیر اخذ دیپلم کار و دانش هستند آماده است. کافی است با ما تماس بگیرید

رشته‌های تحصیلی کار و دانش:

صنعت: برق (الکترونیک و کامپیوتر)، عمران (ساختمان و معماری )، مکانیک (سازه های فلزی، ساخت و تولید، صنایع چوبی، تاسیسات، عیب یابی و تعمیر، معدن، نساجی، چاپ، متالوژی و مدلسازی)،
صنایع دستی: (هنر و نشر، صنایع دستی ظریف)سرامیک: (صنایع شیشه ای، سفالگری) شیمی: (شیمی صنعتی) پوشاک: (خیاطی)
کشاورزی:  امور دامی و طیور، امور زراعی و باغی:(زراعت، باغبانی ، صنایع غذایی)، جنگل و مرتع ،شیلات، حشرات مفید: (پرورش کرم ابریشم)
خدمات:  هنر: (هنرهای نمایشی ، هنرهای تجسمی ، فرهنگی ادبی، نشر،کارهای هنری در خانه) ،مالی و اداری ،خدمات غذایی: (کنترل وتولید مواد) ،خدمات اجتماعی : (هتلداری و سیاحتی)

دانش آموزان پس از دریافت گواهینامه دیپلم می توانند در دانشگاه‌های علمی کاربردی، دانشگاه‌های فنی دولتی ، آزاد و دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند.

گذراندن دوره دیپلم جهت اخذ دیپلم کار و دانش برای چه کسانی سودمند است:

  • کسانی که دیپلم دارند، دانشجویان، فارغ التحصیلان، افراد جویای کار و حتی شاغلین می توانند نسبت به اخذ مدرک دیپلم کار و دانش اقدام کنند.
  • دانش آموزانی که افت تحصیلی داشته‌اند، مردودی و تجدیدی بوده‌اند. این افراد می‌توانند با ورود به شاخه کار و دانش و در رشته‌های پرکاربرد این شاخه ادامه تحصیل دهند. برای ساختن آینده بهتر تلاش کنند.

افرادی که سالها از ترک تحصیل آن‌ها می‌گذرد نیز می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کرده و در مدت زمان کوتاهی دیپلم دریافت کنند و تحصیلات خود را به سرانجام برسانند

ثبت ديدگاه

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on facebook
Facebook
مشاوره رایگان دوره ها