در این مطلب بصورت کامل به دوره های مختلف آموزش حسابداری در تبریز می پردازیم.

آموزش حسابداری در تبریز

حسابداری از رشته های پر کاربردی می باشد که می توان گفت در تمامی مشاغل به آن نیاز هست . بنابراین با آموزش حسابداری می توان به راحتی وارد بازار کار شد . افرادی که رشته ی دانشگاهیشان حسابداری نمی باشد می توانند با گذراندن دوره های حسابداری در مراکز آموزش حسابداری این حرفه را یاد بگیرند و از آن استفاده نمایند . به مهارت آموختگان این حرفه بعد از پایان دوره آموزشی ، مدرک رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعطا می شود که ارزش استخدامی دارد و بین المللی می باشد .

در این دوره ها مباحث از ابتدایی ترین مطالب شروع می شوند و به صورت پروژه محور ، به صورت واقعی حساب یک شرکت فرضی محاسبه می گردد و وارد سیستم می شود . سپس بیلان سالانه و صورت سود و زیان و … محاسبه می شود .

دوره های آموزش حسابداری در تبریز

دوره آموزش حسابداری در تبریز دارای گرایش های مختلفی می باشد که به دلیل نیاز سازمان ها ، شرکت های تولیدی و تجاری و حتی کسب و کارهای کوچک به  گرایش ها و شاخه های مختلف حسابداری ، همه ی این گرایش ها از بازار کار خوبی برخوردار می باشند و با استقبال خوبی روبه رو می شوند .

دوره آموزش حسابداری مقدماتی :

آموزش حسابداری مقدماتی در تبریز

دوره آموزش حسابداری مقدماتی در تبریز ، پایه و اساس و به طور کلی پیش نیاز ورود به سایر گرایش ها به شمار می رود و به همین دلیل استقبال بیشتری از این دوره ها می شود . به دلیل اهمیت دوره های مقدماتی ، بسیاری از مراکز معتبر دانشگاهی و آموزشگاهی این دوره را برگزار می نمایند .

آموزش این دوره برای تمامی افرادی که در سایر رشته ها تحصیل کرده اند و در پست های مدیریتی در شرکت ها و ارگان ها دولتی و نیمه خصوصی ، سازمان ها ، کارخانه ها ، اداره جات و … مشغول به فعالیت می باشند توصیه می شود ، زیرا این افراد می توانند به وسیله ی حرفه ای که به دست آورده اند به راحتی مباحث مالی واحد حسابداری  محل کار خود را پیگیری نمایند .

هدف از آموزش حسابداری مقدماتی :

همانطور که گفتیم آموزش حسابداری مقدماتی پیش نیاز ورود به سایر گرایش ها می باشد و هدف از آن پیش بینی مالی و اقتصادی شرکت ها ، تصمیم گیری درست و دقیق بر مبنای اطلاعات علمی و قابل اعتماد و بهینه سازی گردش حساب می باشد .  علاقه مندان به رشته حسابداری پس از شرکت در دوره مقدماتی و پس از گذراندن آن و کسب دانش و مهارت کافی ، مدرک دوره حسابداری مقدماتی را دریافت می نمایند و بدین وسیله می توانند در هر گرایشی که علاقه دارند ادامه تحصیل دهند .

دوره آموزش حسابداری تکمیلی :

آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز

از شاخه های مهم رشته حسابداری دوره آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز می باشد که در واقع تکمیل کننده مهم ترین مباحث حسابداری یعنی سود و زیان می باشد . از آن جایی که مدیران شرکت ها و ارگان ها با گزارش های حسابداری نظیر سود و زیان و ترازنامه ها ، حساب ها و ثبت آن ها در ارتباط می باشند در نتیجه آموزش حسابداری تکمیلی از ابزارهای مورد نیاز مدیران می باشد .

هدف از آموزش حسابداری تکمیلی :

حسابداری تکمیلی دوره ی تئوری در خصوص مباحث تکمیلی حسابداری می باشد که هدف از آموزش آن انجام امور حسابداری عمومی در موسسات بازرگانی و واحدهای تولیدی ، خدماتی ، دولتی ، موسسات دولتی ، غیر انتفاعی ، تعاونی ها و همچنین حسابرسی در موسسات بازرگانی ، تولیدی ، صنعتی و اجرای سیستم های حسابداری مالی و صنعتی می باشد .

سرفصل های آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز :

آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز به مهارت آموزان این رشته انجام حسابرسی های دقیق زیر را یاد می دهد :

 • بررسی مفاهیم نظری حسابداری
 • توانایی انجام عملیات مربوط به مطالبات
 • توانایی انجام عملیات مربوط به بدهی ها و تعهدات
 • توانایی انجام عملیات مربوط به سفارشات و پیش پرداخت ها
 • توانایی انجام عملیات مربوط به موجودی ها
 • توانایی انجام مطالبات مربوط به دارایی های ثابت مشهود
 • توانایی انجام مطالبات مربوط به دارایی های نامشهود
 • توانایی انجام عملیات مربوط به سایر دارایی ها
 • توانایی تشخیص مفاهیم سرمایه گذاری
 • توانایی تهیه و تنظیم صورت های مالی

دوره آموزش حقوق و دستمزد :

آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز

در دوره آموزش حسابداری در تبریز ، شاخه ی آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز نیز وجود دارد که همانطور که از نامش مشخص است مفهوم ساده ای دارد . واحدهای حسابداری و مسئول امور مالی یا حسابدار در شرکت ، در کنار سایر وظایف خود وظیفه ی بررسی و محاسبه کارکرد پرسنل را برعهده دارند و باید جزئیات آن را در قالب فیش رسمی یا حقوقی در اختیار کارکنان قرار دهند . همچنین باید تمامی اطلاعات در مورد حقوق و دستمزد کارکنان هر ماه به عنوان هزینه در دفاتر حسابداری ثبت شود تا در محاسبات مالیاتی مورد محاسبه قرار گیرد .

در آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز ، تمامی مراحل محاسبه حقوق و دستمزد ، پله پله آموزش داده می شود . برای محاسبه و آموزش این دوره از حسابداری لازم است تا به تمامی دریافت های قانونی از قبیل حقوق و دستمزد ، حق اولاد ، حق مسکن ، خواربار و بن کارگری ، ایاب و ذهاب ، مزایای غیر نقدی ، پاداش افزایش تولید ، سود سالانه و …. دقت شود و همه ی آن ها در دفاتر حسابداری لحاظ گردد.

همچنین در محاسبه حقوق و دستمزد باید در نظر گرفته شود که حقوق کارکنان شامل سه بخش حقوق پایه ، کسر کسورات ( مالیات و بیمه و وام و … ) ، مزایا ( عیدی ، حق اولاد ، حق مسکن ، پاداش و … ) می باشد . پس از آموزش این کلیات مراحل آموزش محاسبه حقوق و دستمزد آموزش داده می شود .

مراحل آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز  :

 • تعیین حقوق پایه
 • محاسبه اضافه کاری
 • محاسبه میزان مزایای نیروی کار
 • محاسبه مالیات حقوق و دستمزد
 • حق بیمه تامیین اجتماعی

دوره آموزش حسابداری صنعتی :

آموزش حسابداری صنعتی در تبریز

آموزش حسابداری صنعتی در تبریز ، در شرکت هایی که تولید کالا یا ارائه خدمات دارند با فراهم نمودن اطلاعات مدیران به  آن ها کمک می کنند ، زیرا تعیین قیمت تمام شده کالا و خدمات در سود آوری و بقای آن ها نقش مهمی دارد . به طور کلی حسابداری صنعتی ابزار بسیار مهمی برای مدیران می باشد که به اندازه گیری و محاسبه بهای تمام شده تولیدات و همچنین فراهم نمودن اطلاعات لازم برای عملکرد و تصمیم گیری کمک می نماید و در نتیجه مدیران شرکت ها به وسیله ی آن در تصمیم گیری های مربوط به افزایش تولید و … و عملیاتی نمودن تصمیمات خود دچار مشکل نمی شوند . استفاده از حسابداری صنعتی ، محدود به کارخانه جات و صنایع تولیدی نمی باشد و از آن در سایر موسسات از قبیل دانشگاه ها ، بیمارستان ها ، شرکت های هواپیمایی ، بانک ها و … نیز استفاده می شود .

مباحث مربوط به آموزش حسابداری صنعتی در تبریز

 • معرفی حسابداری صنعتی و آشنایی با کلیات آن
 • اقلام هزینه ها ، اقلام بهای تمام شده و گزارش دهی آن ها
 • فرایند انجام حسابداری صنعتی در شرکت های خدماتی
 • فرایند حسابداری در شرکت های بازرگانی
 • حسابداری صنعتی در کارخانه های تولیدی
 • حسابداری اقلام بهای تمام شده کالا در نظام دائمی حسابداری شرکت های تولیدی
 • سیستم هزینه یابی مرحله ای
 • حسابداری انحرافات مواد ، دستمزد و سربار

حسابداری به کمک نرم افزار های کامپیوتر ( نرم افزار سپیدار ، همکارا سیستم و هلو ) :

آموزش نرم افزارهای حسابداری(سپیدار،رافع،هلو،پازار) در تبریز

از حسابداری به روش نرم افزار های کامپیوتری به منظور سهولت و سرعت در انجام عملیات حسابرسی استفاده می شود و با استفاده از آن ها کاربر با حداقل دانش حسابداری می تواند نیاز خود را در زمینه حسابداری تا حدود زیادی برطرف نماید . حسابدرای به وسیله نرم افزار ، مزیت های بسیاری نسبت به حسابداری دستی دارد و درصد خطا و اشتباه آن ها نسبت به حسابداری دستی بسیار پایین تر می باشد . این نرم افزار به دلیل سهولت استفاده و سرعت محاسبات ، امکان دستیابی به هر گونه گزارش را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می کند . از طرف دیگر اماکن کد گزاری و رمز گزاری موجب می شود تا اطلاعات به راحتی در دست هر کسی نیافتد و حتی در صورت ربوده شدن نیز قابلیت دسترسی به اطلاعات وجود نداشته باشد . از جمله مزیت آموزش حسابداری به کمک نرم افزار در تبریز ، می توان به سرعت ، دقت ، بروز رسانی اطلاعات ، دسترسی به اطلاعات ، مدیریت اطلاعات ، خوانای اطلاعات ، بهره وری زیاد ، صرفه جویی در هزینه ها ، توانایی مبادله ارزهای مختلف و … اشاره کرد .