ارایه مدرک سازمان فنی و حرفه ای کلیه دوره ها ||| مشاوره رایگان: 09306301632

آموزش حسابداری در تبریز

//آموزش حسابداری در تبریز

آموزش حسابداری در تبریز

در این مطلب بصورت کامل به دوره های مختلف آموزش حسابداری در تبریز می پردازیم.

حسابداری از رشته های پر کاربردی می باشد که می توان گفت در تمامی مشاغل به آن نیاز هست . بنابراین با آموزش حسابداری در تبریز می توان به راحتی وارد بازار کار شد . افرادی که رشته ی دانشگاهیشان حسابداری نمی باشد می توانند با گذراندن دوره های حسابداری در مراکز آموزش حسابداری این حرفه را یاد بگیرند و از آن استفاده نمایند . به مهارت آموختگان این حرفه بعد از پایان دوره آموزشی ، مدرک رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعطا می شود که ارزش استخدامی دارد و بین المللی می باشد .

در این دوره ها مباحث از ابتدایی ترین مطالب شروع می شوند و به صورت پروژه محور ، به صورت واقعی حساب یک شرکت فرضی محاسبه می گردد و وارد سیستم می شود . سپس بیلان سالانه و صورت سود و زیان و … محاسبه می شود .

حسابداری به هنر و مهارتی گفته می شود که  در زندگی و مشاغل مختلف بسیار مورد نیاز می باشد . آموزش حسابداری  از جمله آموزش های مهم به شمار می رود ، اما لازم است تا برای آموزش اثر بخش تر و بهتر این رشته به افراد ، به وسیله ی  روش های موثرتری از قبیل آموزش علمی و پروژه محور ایجاد مهارت نمود .

دوره های آموزش حسابداری کلاس های آموزشی می باشد که در آن ها تمامی مباحث مربوط به حسابداری به طور کامل یا به عبارت بهتر از صفر تا صد آموزش داده می شود و افراد را برای ورود به بازار کار آماده می نماید .

افرادی که در دوره های آموزش حسابداری شرکت می کنند ، تمامی مباحث مربوط به حسابداری را آموزش می بینند . در این دوره ها از معادله حسابداری که ابتدایی ترین مبحث حسابداری می باشد تا دوره های عملی واقعی حسابداری خدماتی و بازرگانی و تحریر دفاتر و پس از آن ها کار با نرم افزارهای مختلف از قبیل هلو ، سپیدار ، همکاران سیستم ، برلیان و اکسل به افراد آموزش داده می شود . دو بخش مهم دیگر از حسابداری ، حسابداری حقوق و دستمزد و حسابداری مالیاتی می باشد .

برای ورود به بازار کار یا ارتقاء سطح کیفیت شغل ها لازم است تا به کسب تخصص در زمینه شغلی مورد نظر پرداخت . آموزش حسابداری نیز جزوی از تخصص هایی می باشد که هم می توان با آموزش آن وارد بازار کار شد و هم شغل خود را ارتقاء بخشید . بازار کار حسابداری بسیار گسترده می باشد و قابلیت جذب متخصصین در سطوح مختلف این دانش پر کار برد را دارد . آموزش مهارت های فناوری اطلاعات ( IT  ) در کنار مهارت حسابداری می تواند بسیار به درد بخور و کارگشا باشد .

در دوره های آموزش حسابداری نیاز به داشتن رشته ی مرتبط یا شرایط سنی مشخص وجود ندارد ، بلکه مزیت آموزش این رشته این است که افراد از اقشار مختلف که سن های مختلفی دارند و رشته های اصلی آن ها غیر مرتبط با دانش حسابداری می باشد نیز می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند و بعد از گذراندن دوره های آموزشی وارد بازار کار شوند . در دوره های آموزشی حسابداری همچنین افرادی که فارغ التحصیل این رشته از کاردانی تا دکترا  در مدارس یا دانشگتاه می باشند و به دلیل نقص نظام آموزشی یا کامل نبودن آموزشات اطلاعات و آگاهی های لازم را کسب ننموده اند  نیز می توانند شرکت نمایند .

دوره های آموزش حسابداری در تبریز

دوره آموزش حسابداری در تبریز دارای گرایش های مختلفی می باشد که به دلیل نیاز سازمان ها ، شرکت های تولیدی و تجاری و حتی کسب و کارهای کوچک به  گرایش ها و شاخه های مختلف حسابداری ، همه ی این گرایش ها از بازار کار خوبی برخوردار می باشند و با استقبال خوبی روبه رو می شوند .

دوره آموزش حسابداری مقدماتی :

آموزش حسابداری مقدماتی در تبریز

دوره آموزش حسابداری مقدماتی در تبریز ، پایه و اساس و به طور کلی پیش نیاز ورود به سایر گرایش ها به شمار می رود و به همین دلیل استقبال بیشتری از این دوره ها می شود . به دلیل اهمیت دوره های مقدماتی ، بسیاری از مراکز معتبر دانشگاهی و آموزشگاهی این دوره را برگزار می نمایند .

آموزش این دوره برای تمامی افرادی که در سایر رشته ها تحصیل کرده اند و در پست های مدیریتی در شرکت ها و ارگان ها دولتی و نیمه خصوصی ، سازمان ها ، کارخانه ها ، اداره جات و … مشغول به فعالیت می باشند توصیه می شود ، زیرا این افراد می توانند به وسیله ی حرفه ای که به دست آورده اند به راحتی مباحث مالی واحد حسابداری  محل کار خود را پیگیری نمایند .

هدف از آموزش حسابداری مقدماتی :

همانطور که گفتیم آموزش حسابداری مقدماتی پیش نیاز ورود به سایر گرایش ها می باشد و هدف از آن پیش بینی مالی و اقتصادی شرکت ها ، تصمیم گیری درست و دقیق بر مبنای اطلاعات علمی و قابل اعتماد و بهینه سازی گردش حساب می باشد .  علاقه مندان به رشته حسابداری پس از شرکت در دوره مقدماتی و پس از گذراندن آن و کسب دانش و مهارت کافی ، مدرک دوره حسابداری مقدماتی را دریافت می نمایند و بدین وسیله می توانند در هر گرایشی که علاقه دارند ادامه تحصیل دهند .

دوره آموزش حسابداری تکمیلی :

آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز

از شاخه های مهم رشته حسابداری دوره آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز می باشد که در واقع تکمیل کننده مهم ترین مباحث حسابداری یعنی سود و زیان می باشد . از آن جایی که مدیران شرکت ها و ارگان ها با گزارش های حسابداری نظیر سود و زیان و ترازنامه ها ، حساب ها و ثبت آن ها در ارتباط می باشند در نتیجه آموزش حسابداری تکمیلی از ابزارهای مورد نیاز مدیران می باشد .

هدف از آموزش حسابداری تکمیلی :

حسابداری تکمیلی دوره ی تئوری در خصوص مباحث تکمیلی حسابداری می باشد که هدف از آموزش آن انجام امور حسابداری عمومی در موسسات بازرگانی و واحدهای تولیدی ، خدماتی ، دولتی ، موسسات دولتی ، غیر انتفاعی ، تعاونی ها و همچنین حسابرسی در موسسات بازرگانی ، تولیدی ، صنعتی و اجرای سیستم های حسابداری مالی و صنعتی می باشد .

سرفصل های آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز :

آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز به مهارت آموزان این رشته انجام حسابرسی های دقیق زیر را یاد می دهد :

 • بررسی مفاهیم نظری حسابداری
 • توانایی انجام عملیات مربوط به مطالبات
 • توانایی انجام عملیات مربوط به بدهی ها و تعهدات
 • توانایی انجام عملیات مربوط به سفارشات و پیش پرداخت ها
 • توانایی انجام عملیات مربوط به موجودی ها
 • توانایی انجام مطالبات مربوط به دارایی های ثابت مشهود
 • توانایی انجام مطالبات مربوط به دارایی های نامشهود
 • توانایی انجام عملیات مربوط به سایر دارایی ها
 • توانایی تشخیص مفاهیم سرمایه گذاری
 • توانایی تهیه و تنظیم صورت های مالی

دوره آموزش حقوق و دستمزد :

آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز

در دوره آموزش حسابداری در تبریز ، شاخه ی آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز نیز وجود دارد که همانطور که از نامش مشخص است مفهوم ساده ای دارد . واحدهای حسابداری و مسئول امور مالی یا حسابدار در شرکت ، در کنار سایر وظایف خود وظیفه ی بررسی و محاسبه کارکرد پرسنل را برعهده دارند و باید جزئیات آن را در قالب فیش رسمی یا حقوقی در اختیار کارکنان قرار دهند . همچنین باید تمامی اطلاعات در مورد حقوق و دستمزد کارکنان هر ماه به عنوان هزینه در دفاتر حسابداری ثبت شود تا در محاسبات مالیاتی مورد محاسبه قرار گیرد .

در آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز ، تمامی مراحل محاسبه حقوق و دستمزد ، پله پله آموزش داده می شود . برای محاسبه و آموزش این دوره از حسابداری لازم است تا به تمامی دریافت های قانونی از قبیل حقوق و دستمزد ، حق اولاد ، حق مسکن ، خواربار و بن کارگری ، ایاب و ذهاب ، مزایای غیر نقدی ، پاداش افزایش تولید ، سود سالانه و …. دقت شود و همه ی آن ها در دفاتر حسابداری لحاظ گردد.

همچنین در محاسبه حقوق و دستمزد باید در نظر گرفته شود که حقوق کارکنان شامل سه بخش حقوق پایه ، کسر کسورات ( مالیات و بیمه و وام و … ) ، مزایا ( عیدی ، حق اولاد ، حق مسکن ، پاداش و … ) می باشد . پس از آموزش این کلیات مراحل آموزش محاسبه حقوق و دستمزد آموزش داده می شود .

مراحل آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز  :

 • تعیین حقوق پایه
 • محاسبه اضافه کاری
 • محاسبه میزان مزایای نیروی کار
 • محاسبه مالیات حقوق و دستمزد
 • حق بیمه تامیین اجتماعی

دوره آموزش حسابداری صنعتی :

آموزش حسابداری صنعتی در تبریز

آموزش حسابداری صنعتی در تبریز ، در شرکت هایی که تولید کالا یا ارائه خدمات دارند با فراهم نمودن اطلاعات مدیران به  آن ها کمک می کنند ، زیرا تعیین قیمت تمام شده کالا و خدمات در سود آوری و بقای آن ها نقش مهمی دارد . به طور کلی حسابداری صنعتی ابزار بسیار مهمی برای مدیران می باشد که به اندازه گیری و محاسبه بهای تمام شده تولیدات و همچنین فراهم نمودن اطلاعات لازم برای عملکرد و تصمیم گیری کمک می نماید و در نتیجه مدیران شرکت ها به وسیله ی آن در تصمیم گیری های مربوط به افزایش تولید و … و عملیاتی نمودن تصمیمات خود دچار مشکل نمی شوند . استفاده از حسابداری صنعتی ، محدود به کارخانه جات و صنایع تولیدی نمی باشد و از آن در سایر موسسات از قبیل دانشگاه ها ، بیمارستان ها ، شرکت های هواپیمایی ، بانک ها و … نیز استفاده می شود .

مباحث مربوط به آموزش حسابداری صنعتی در تبریز

 • معرفی حسابداری صنعتی و آشنایی با کلیات آن
 • اقلام هزینه ها ، اقلام بهای تمام شده و گزارش دهی آن ها
 • فرایند انجام حسابداری صنعتی در شرکت های خدماتی
 • فرایند حسابداری در شرکت های بازرگانی
 • حسابداری صنعتی در کارخانه های تولیدی
 • حسابداری اقلام بهای تمام شده کالا در نظام دائمی حسابداری شرکت های تولیدی
 • سیستم هزینه یابی مرحله ای
 • حسابداری انحرافات مواد ، دستمزد و سربار

حسابداری به کمک نرم افزار های کامپیوتر ( نرم افزار سپیدار ، همکارا سیستم و هلو ) :

آموزش نرم افزارهای حسابداری(سپیدار،رافع،هلو،پازار) در تبریز

از حسابداری به روش نرم افزار های کامپیوتری به منظور سهولت و سرعت در انجام عملیات حسابرسی استفاده می شود و با استفاده از آن ها کاربر با حداقل دانش حسابداری می تواند نیاز خود را در زمینه حسابداری تا حدود زیادی برطرف نماید . حسابدرای به وسیله نرم افزار ، مزیت های بسیاری نسبت به حسابداری دستی دارد و درصد خطا و اشتباه آن ها نسبت به حسابداری دستی بسیار پایین تر می باشد . این نرم افزار به دلیل سهولت استفاده و سرعت محاسبات ، امکان دستیابی به هر گونه گزارش را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می کند . از طرف دیگر اماکن کد گزاری و رمز گزاری موجب می شود تا اطلاعات به راحتی در دست هر کسی نیافتد و حتی در صورت ربوده شدن نیز قابلیت دسترسی به اطلاعات وجود نداشته باشد . از جمله مزیت آموزش حسابداری به کمک نرم افزار در تبریز ، می توان به سرعت ، دقت ، بروز رسانی اطلاعات ، دسترسی به اطلاعات ، مدیریت اطلاعات ، خوانای اطلاعات ، بهره وری زیاد ، صرفه جویی در هزینه ها ، توانایی مبادله ارزهای مختلف و … اشاره کرد .

اشتغال در حوزه حسابداری

برای اینکه افراد در حوزه ی حسابداری مشغول به کار شوند باید علوم کاربردی و مورد نظر کارفرما فرا گرفته شود .

رشته ی حسابداری به دلیل اینکه در همه ی شرکت ها و موسسات و کارخانه ها و ارگان ها ، اداره جات ، فروشگاه ها  و به طور کلی در اکثر مشاغل مورد نیاز می باشد از نظر اشتغال در صدر همه ی رشته ها قرار دارد و آینده ی شغلی آن بسیار روشن می باشد .

از آن جایی که همواره شرکت های جدید تاسیس می شوند و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود نیاز به حسابدار در هر کدام از آن ها ضروری می باشد ، از طرف دیگر شرکت های در حال توسعه نیز به حسابدار متخصص و کار بلد نیاز دارند . بنابراین لازم است تا حسابدار آموزش های کامل را دیده باشد و با مهارت و آگاهی کامل وارد بازار کار شود زیرا به دلیل فاصله ی زیادی که بین دانش تئوری و دانشگاهی با مهارت علمی هست تنها با تحصیلات دانشگاهی نمی توان وارد بازار کار مربوط به حسابداری شد . بنابراین حسابدار زمانی که دانش ویژه و کاملی در مورد حسابداری داشته باشد به راحتی جذب کار می شود.

سوال افراد مبتدی در مورد اینکه از کجا شروع کنیم ؟

بسیاری از افرادی که بدنبال شغل می باشند بدون اینکه مهارت کافی را در زمینه ی حسابداری کسب نمایند توقع استخدام دارند در حالی که این امر غیر ممکن می باشد . از طرف دیگر برخی افراد نیز مایل اند تا همزمان  با اشتغال در این شغل آموزش های لازم را کسب نمایند در حالی که این امر نیز امکان پذیر نمی باشد . برای این افراد دوره های حسابداری کاربردی با شرایط ویژه و منحصر به فرد در آموزشگاه سپیدار برگزار می شود که در آن ها استادان حاصل تجربه چندین ساله خود را در امر آموزش حسابداری و خدمات حسابداری و حسابرسی به علاقه مندان آموزش می دهند .

سوالات رایج در مورد آموزش حسابداری ویژه جهت ورود به بازار کار

برای این که هم بتوان آموزش حسابداری را دید و هم به صورت عملی کار را تجربه کرد پیشنهاد شما کدام موسسه می باشد ؟2021-03-01T20:07:04+03:30

پیشنهاد ما به شما  با توجه به تعامل و انجام کار حسابداری شرکت ها و همچنین داشتن سابقه درخشان در زمینه آموزش حسابداری ویژه بازار کار مجموعه سپیدار  می باشد که در این خصوص بی نظیر می باشد .

از کجا شروع کنیم ؟2021-03-01T20:06:03+03:30

باید یک دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار را در  یک مجموعه معتبر و صاحب نام آموزشی بگذرانید .

حسابدار موفق چه کسی می باشد ؟2021-03-01T20:05:30+03:30

حسابدار موفق به کسی گفته می شود که با شرکت در دوره های مختلف  آموزش حسابداری ویژه بازار کار ، اطلاعات خود را بروز نمایند .

آیا می توان شغل دوم با آموزش حسابداری ویژه بازار کار پیدا کرد ؟2021-03-01T20:04:37+03:30

اشتغال به صورت پاره وقت ، نیمه وقت و پروژه ای از مزیت های مهم این رشته می باشد که البته می تواند شغل دوم و در آمد اول هم باشد .

حقوق حسابدار چه قدر می باشد یا حداقل و حداکثر حقوق آن چقدر است ؟2021-03-01T20:03:12+03:30

برای حسابدار میزان حقوق مشخصی تعیین نشده است و حسابدار معمولا با توجه به تجربه خود حقوق دریافت می نماید

آیا افراد فاقد مدرک آموزش حسابداری قابلیت اشتغال در این حرفه را دارا می باشند ؟2021-03-01T20:01:21+03:30

بله بی شک این امر میسر می باشد . زیرا آموزش دانشگاهی حسابداری با آموزش حسابداری ویژه بازار کار فاصله زیادی دارد و در این آموزش تجربه از مدرک مهم تر می باشد .

آیا افرادی که هیچ چیزی در مورد حسابداری نمی دانند ، می توانند آن را فرا بگیرند ؟2021-03-01T20:00:45+03:30

طبق تجربه ای که در چندین ساله گذشته بدست آورده ایم در این مجموعه آموزش حسابداری صد درصد تضمینی می باشد .

افرادی که آموزش حسابداری ندیده اند چگونه کار انجام می دهند ؟2021-03-01T19:59:58+03:30

کارآموزی همراه با آموزش حسابداری زیر نظر مدیر مالی مجرب صورت می گیرد .

حسابداران برتر چه مزایایی دارند ؟2021-03-01T19:59:14+03:30

سابقه 10 ساله آموزش حسابداری ویژه بازار کار ، روش منحصر به فرد ، تضمین 100 درصد و تدریس توسط مدیر مالی از جمله مزایای این مجموعه می باشد .

کارآموزی به چه صورت می باشد ؟2021-03-01T19:58:37+03:30

کارآموزی زیر نظر مدیر مالی در شرکت های حسابداری و انجام پروژه های مالی می باشد .

در صورتی که لیست های بیمه مالیات بر حقوق و معاملات فصلی در زمان خودش ارسال نشده باشد چیکار باید کرد ؟2021-03-01T19:54:33+03:30

در این صورت علاوه بر این که لیست بیمه باید پرداخت شود ، جریمه ی آن نیز باید پرادخت شود . در مورد لیست مالیات بر حقوق نیز هر موقع که متوجه عدم ارسال آن شدید ، باید بلافاصله اقدام به ارسال آن نمایید و همزمان با آن نیز جریمه را پرداخت نمایید . البته در نظر بگیرید که طبق قوانین جدید مالیاتی ماه دوم ، نیم درصد هم به دو درصد جریمه عدم ارسال ، اضافه می شود .

در رابطه با معاملات فصلی نیز باید گفت که هر زمان که متوجه گذشتن تاریخ ارسال آن شدید ، می توانید آن را هم ارسال نمایید ، البته مسلما جریمه ی آن نیز باید پرداخته شود . در زمینه ارزش افزوده در صورتی که رد نشده و یا رد شده اما صحیح نبوده ، می توانید با توجه اینکه هم معاملات فصلی و هم ارزش افزوده یک بار اجازه ویرایش در هر فصل را دارند آن را ویرایش نمایید .

توسط |2021-06-10T01:20:55+04:30سپتامبر 6th, 2020|آموزش حسابداری|بدون ديدگاه

درباره ی نویسنده

ثبت ديدگاه

شش − شش =

Call Now Buttonمشاوره رایگان دوره ها