آموزش حسابداری در تبریز

حسابداری از رشته های پر کاربردی می باشد که می توان گفت در تمامی مشاغل به آن نیاز هست . بنابراین با آموزش حسابداری می توان به راحتی وارد بازار کار شد . افرادی که رشته ی دانشگاهیشان حسابداری نمی باشد می توانند با گذراندن دوره های حسابداری در مراکز آموزش حسابداری این حرفه را یاد بگیرند و از آن استفاده نمایند . به مهارت آموختگان این حرفه بعد از پایان دوره آموزشی ، مدرک رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعطا می شود که ارزش استخدامی دارد و بین المللی می باشد .

در این دوره ها مباحث از ابتدایی ترین مطالب شروع می شوند و به صورت پروژه محور ، به صورت واقعی حساب یک شرکت فرضی محاسبه می گردد و وارد سیستم می شود . سپس بیلان سالانه و صورت سود و زیان و … محاسبه می شود .

دوره های آموزش حسابداری در تبریز

دوره آموزش حسابداری در تبریز دارای گرایش های مختلفی می باشد که به دلیل نیاز سازمان ها ، شرکت های تولیدی و تجاری و حتی کسب و کارهای کوچک به  گرایش ها و شاخه های مختلف حسابداری ، همه ی این گرایش ها از بازار کار خوبی برخوردار می باشند و با استقبال خوبی روبه رو می شوند .

دوره آموزش حسابداری مقدماتی :

آموزش حسابداری مقدماتی در تبریز

دوره آموزش حسابداری مقدماتی در تبریز ، پایه و اساس و به طور کلی پیش نیاز ورود به سایر گرایش ها به شمار می رود و به همین دلیل استقبال بیشتری از این دوره ها می شود . به دلیل اهمیت دوره های مقدماتی ، بسیاری از مراکز معتبر دانشگاهی و آموزشگاهی این دوره را برگزار می نمایند .

آموزش این دوره برای تمامی افرادی که در سایر رشته ها تحصیل کرده اند و در پست های مدیریتی در شرکت ها و ارگان ها دولتی و نیمه خصوصی ، سازمان ها ، کارخانه ها ، اداره جات و … مشغول به فعالیت می باشند توصیه می شود ، زیرا این افراد می توانند به وسیله ی حرفه ای که به دست آورده اند به راحتی مباحث مالی واحد حسابداری  محل کار خود را پیگیری نمایند .

هدف از آموزش حسابداری مقدماتی :

همانطور که گفتیم آموزش حسابداری مقدماتی پیش نیاز ورود به سایر گرایش ها می باشد و هدف از آن پیش بینی مالی و اقتصادی شرکت ها ، تصمیم گیری درست و دقیق بر مبنای اطلاعات علمی و قابل اعتماد و بهینه سازی گردش حساب می باشد .  علاقه مندان به رشته حسابداری پس از شرکت در دوره مقدماتی و پس از گذراندن آن و کسب دانش و مهارت کافی ، مدرک دوره حسابداری مقدماتی را دریافت می نمایند و بدین وسیله می توانند در هر گرایشی که علاقه دارند ادامه تحصیل دهند .

دوره آموزش حسابداری تکمیلی :

آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز

از شاخه های مهم رشته حسابداری دوره آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز می باشد که در واقع تکمیل کننده مهم ترین مباحث حسابداری یعنی سود و زیان می باشد . از آن جایی که مدیران شرکت ها و ارگان ها با گزارش های حسابداری نظیر سود و زیان و ترازنامه ها ، حساب ها و ثبت آن ها در ارتباط می باشند در نتیجه آموزش حسابداری تکمیلی از ابزارهای مورد نیاز مدیران می باشد .

هدف از آموزش حسابداری تکمیلی :

حسابداری تکمیلی دوره ی تئوری در خصوص مباحث تکمیلی حسابداری می باشد که هدف از آموزش آن انجام امور حسابداری عمومی در موسسات بازرگانی و واحدهای تولیدی ، خدماتی ، دولتی ، موسسات دولتی ، غیر انتفاعی ، تعاونی ها و همچنین حسابرسی در موسسات بازرگانی ، تولیدی ، صنعتی و اجرای سیستم های حسابداری مالی و صنعتی می باشد .

سرفصل های آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز :

آموزش حسابداری تکمیلی در تبریز به مهارت آموزان این رشته انجام حسابرسی های دقیق زیر را یاد می دهد :

 • بررسی مفاهیم نظری حسابداری
 • توانایی انجام عملیات مربوط به مطالبات
 • توانایی انجام عملیات مربوط به بدهی ها و تعهدات
 • توانایی انجام عملیات مربوط به سفارشات و پیش پرداخت ها
 • توانایی انجام عملیات مربوط به موجودی ها
 • توانایی انجام مطالبات مربوط به دارایی های ثابت مشهود
 • توانایی انجام مطالبات مربوط به دارایی های نامشهود
 • توانایی انجام عملیات مربوط به سایر دارایی ها
 • توانایی تشخیص مفاهیم سرمایه گذاری
 • توانایی تهیه و تنظیم صورت های مالی

دوره آموزش حقوق و دستمزد :

آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز

در دوره آموزش حسابداری در تبریز ، شاخه ی آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز نیز وجود دارد که همانطور که از نامش مشخص است مفهوم ساده ای دارد . واحدهای حسابداری و مسئول امور مالی یا حسابدار در شرکت ، در کنار سایر وظایف خود وظیفه ی بررسی و محاسبه کارکرد پرسنل را برعهده دارند و باید جزئیات آن را در قالب فیش رسمی یا حقوقی در اختیار کارکنان قرار دهند . همچنین باید تمامی اطلاعات در مورد حقوق و دستمزد کارکنان هر ماه به عنوان هزینه در دفاتر حسابداری ثبت شود تا در محاسبات مالیاتی مورد محاسبه قرار گیرد .

در آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز ، تمامی مراحل محاسبه حقوق و دستمزد ، پله پله آموزش داده می شود . برای محاسبه و آموزش این دوره از حسابداری لازم است تا به تمامی دریافت های قانونی از قبیل حقوق و دستمزد ، حق اولاد ، حق مسکن ، خواربار و بن کارگری ، ایاب و ذهاب ، مزایای غیر نقدی ، پاداش افزایش تولید ، سود سالانه و …. دقت شود و همه ی آن ها در دفاتر حسابداری لحاظ گردد.

همچنین در محاسبه حقوق و دستمزد باید در نظر گرفته شود که حقوق کارکنان شامل سه بخش حقوق پایه ، کسر کسورات ( مالیات و بیمه و وام و … ) ، مزایا ( عیدی ، حق اولاد ، حق مسکن ، پاداش و … ) می باشد . پس از آموزش این کلیات مراحل آموزش محاسبه حقوق و دستمزد آموزش داده می شود .

مراحل آموزش حسابداری حقوق و دستمزد در تبریز  :

 • تعیین حقوق پایه
 • محاسبه اضافه کاری
 • محاسبه میزان مزایای نیروی کار
 • محاسبه مالیات حقوق و دستمزد
 • حق بیمه تامیین اجتماعی

دوره آموزش حسابداری صنعتی :

آموزش حسابداری صنعتی در تبریز

آموزش حسابداری صنعتی در تبریز ، در شرکت هایی که تولید کالا یا ارائه خدمات دارند با فراهم نمودن اطلاعات مدیران به  آن ها کمک می کنند ، زیرا تعیین قیمت تمام شده کالا و خدمات در سود آوری و بقای آن ها نقش مهمی دارد . به طور کلی حسابداری صنعتی ابزار بسیار مهمی برای مدیران می باشد که به اندازه گیری و محاسبه بهای تمام شده تولیدات و همچنین فراهم نمودن اطلاعات لازم برای عملکرد و تصمیم گیری کمک می نماید و در نتیجه مدیران شرکت ها به وسیله ی آن در تصمیم گیری های مربوط به افزایش تولید و … و عملیاتی نمودن تصمیمات خود دچار مشکل نمی شوند . استفاده از حسابداری صنعتی ، محدود به کارخانه جات و صنایع تولیدی نمی باشد و از آن در سایر موسسات از قبیل دانشگاه ها ، بیمارستان ها ، شرکت های هواپیمایی ، بانک ها و … نیز استفاده می شود .

مباحث مربوط به آموزش حسابداری صنعتی در تبریز

 • معرفی حسابداری صنعتی و آشنایی با کلیات آن
 • اقلام هزینه ها ، اقلام بهای تمام شده و گزارش دهی آن ها
 • فرایند انجام حسابداری صنعتی در شرکت های خدماتی
 • فرایند حسابداری در شرکت های بازرگانی
 • حسابداری صنعتی در کارخانه های تولیدی
 • حسابداری اقلام بهای تمام شده کالا در نظام دائمی حسابداری شرکت های تولیدی
 • سیستم هزینه یابی مرحله ای
 • حسابداری انحرافات مواد ، دستمزد و سربار

حسابداری به کمک نرم افزار های کامپیوتر ( نرم افزار سپیدار ، همکارا سیستم و هلو ) :

آموزش نرم افزارهای حسابداری(سپیدار،رافع،هلو،پازار) در تبریز

از حسابداری به روش نرم افزار های کامپیوتری به منظور سهولت و سرعت در انجام عملیات حسابرسی استفاده می شود و با استفاده از آن ها کاربر با حداقل دانش حسابداری می تواند نیاز خود را در زمینه حسابداری تا حدود زیادی برطرف نماید . حسابدرای به وسیله نرم افزار ، مزیت های بسیاری نسبت به حسابداری دستی دارد و درصد خطا و اشتباه آن ها نسبت به حسابداری دستی بسیار پایین تر می باشد . این نرم افزار به دلیل سهولت استفاده و سرعت محاسبات ، امکان دستیابی به هر گونه گزارش را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می کند . از طرف دیگر اماکن کد گزاری و رمز گزاری موجب می شود تا اطلاعات به راحتی در دست هر کسی نیافتد و حتی در صورت ربوده شدن نیز قابلیت دسترسی به اطلاعات وجود نداشته باشد . از جمله مزیت آموزش حسابداری به کمک نرم افزار در تبریز ، می توان به سرعت ، دقت ، بروز رسانی اطلاعات ، دسترسی به اطلاعات ، مدیریت اطلاعات ، خوانای اطلاعات ، بهره وری زیاد ، صرفه جویی در هزینه ها ، توانایی مبادله ارزهای مختلف و … اشاره کرد .